הרשות השנייה קנסה את "קול ברמה" ב-60 אלף שקל לאחר שגילתה שותף סמוי

הרשות החליטה בנוסף על שורת צעדי בקרה במטרה לפקח על ניהול התחנה. הסיבה: גילוי השותף שהסתתר בין בעלי הזיכיון, וסכסוכים ביניהם שגלשו לאלימות

>> רדיו ש"ס ממשיך להסתבך: מועצת הרשות השנייה הטילה באחרונה על תחנת הרדיו "קול ברמה" קנס של 60 אלף שקל, והחליטה על שורה של צעדי בקרה לפיקוח על ניהול התחנה. הסיבה למהלכים אלה היא גילויו של שותף סמוי שהסתתר בין בעלי הזיכיון, וכשלים ניהוליים שונים. מקורות ברשות השנייה אמרו כי זו ההחלטה החמורה ביותר אי פעם שהתקבלה כלפי תחנת רדיו.

עם הקמת התחנה החלו סכסוכים בין בעלי המניות, לאחר שנטען כי בין בעלי התחנה מסתתר שותף סמוי - משה חדיף, איש עסקים מהצפון. בתחנה טענו כי חדיף מנסה להשתלט על התחנה ואף מימן את פעילותה השוטפת. בשלב מסוים אף התפתח הסכסוך למאבק אלים שהסתיים רק בהתערבות המשטרה, לאחר שנציגיו של חדיף השתלטו על התחנה וניסו להחליף בה את המנעולים. בחודש האחרון הגיעו הצדדים לפרידה בהסכמה, וחלקו של קוניק נרכש על ידי אדרי תמורת כ-2.8 מיליון שקל.

לאחר בדיקה של הרשות, באמצעות רואה חשבון חוקר, התברר כי אכן הסתתר שותף סמוי, בניגוד להוראות הזיכיון ולחוק. גורמים משפטיים ברשות דרשו לבטל את הזיכיון של התחנה, אך מועצת הרשות החליטה להשית את הקנס ולמנות רואה חשבון חיצוני שיבצע ביקורת בתחנה אחת לשלושה חודשים. בנוסף, הורתה הרשות למנות לתחנה מנכ"ל קבוע, מנהל כספים ומבקר פנים. הרשות גם הודיעה כי על בעל הזיכיון לבצע את ניהול הכספים ממשרדי "קול ברמה", ולא ממשרדיו של חדיף בצפת.

מקורות בתחנה אמרו כי חלק מההוראות של הרשות כבר בוצעו, ובכל מקרה הם מתכוונים ליישם את ההוראות הנוספות ולעמוד בהוראות הזיכיון. לדברי מקורב להנהלה, בעלי השליטה בתחנה בונים כיום מחדש את הצוות הניהולי. מהרשות השנייה נמסר: "הרשות השנייה את דו"ח הביקורת המלווה בחוות הדעת המשפטית. המועצה תמשיך ותפעל כדי שהתחנה תנוהל לפי סדרי מנהל תקין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"