קרן המטבע דחתה פירעון חוב של כ-90 מיליון דולר לחברה בת של קרדן אן.וי

החברה תזרים 12.5 מיליון יורו לבנק האוקראיני VAB Bank שבשליטתה, כדי להגדיל את ההון העצמי שלה

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

לאחר מספר ימים של ירידות במניית קרדן אן.וי, הודיעה היום החברה כי TBIF, החברה הנכדה, קיבלה ארכה בפירעון הלוואה בהיקף של כ-90 מיליון יורו, כך שתוכל לפרוע אותה ברבעון האחרון של 2010, ולא בסוף 2009 כפי שהתחייבה תחילה.

ב-2008 העמידו הבנק המרכזי של אוקראינה וקרן המטבע הבינלאומית הלוואה לבנק האוקראיני VAB Bank שבשליטת החברה, בהיקף של כ-970 מיליון גריבנה (כ-90 מיליון אירו במועד ההלוואה), שאמורה היתה להיפרע בסוף 2009. לאחרונה הסכים הבנק לדחות פירעון של 95% מההלוואה בשנה, לסוף 2010, בתנאי שהבנק יגדיל את הונו העצמי.

כדי להגדיל את ההון העצמי נאלצה החברה להזרים 12.5 מיליון יורו לקופת הבנק, בדרך של המרת הלוואות שהעמידה בעבר לבנק. מהלך זה צפוי להגדיל את אחזקות החברה בבנק מ-49% ל-63%. ברבעון הראשון של 2010 יתקבל האישור הסופי להגדלת ההון ובמסגרתו תגדל אחזקת החברה בבנק. ייתכן כי הדו"חות החשבונאיים של החברה יושפעו מגידול היקף האחזקה בבנק כבר ברבעון הרביעי של 2009.

TBIF מוחזקת ב-98.6% על ידי KFS, חברת בת של קרדן אן.וי, העוסקת במתן שירותים פיננסיים במרכז ובמזרח אירופה. חברת אחזקות קרדן אן.וי מחזיקה גם ב-GTC, העוסקת בנדל"ן מניב ויזמי באירופה ובאסיה, ב-קרדן נדל"ן הפועלת בישראל, וב-AVIS ו-UMI הפועלות בתחום הרכב. כמו כן, עוסקת קרדן אן.וי גם במגזר התשתיות ובתחומי התקשורת והטכנולוגיה.

בימים האחרונים הורידו בבית ההשקעות לידר שוקי הון את המלצתם למניית קרדן - שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר - ל"תשואת שוק", לאחר שזינקה ב-170% מתחילת 2009. בשני ימי המסחר האחרונים בשבוע שעבר, הגיבה המניה להמלצה וירדה ב-4.5%.

"אנו מאמינים כי החשיפה לתחום הפיננסי תמשיך לצבור הפסדים ומחיקות - פעילות שהגיעה לא מוכנה למשבר ומרוכזת במדינות שסובלות ממיתון חריף, אוקראינה ורוסיה", כותבים סמנכ"ל המחקר אלון גלזר והאנליסטית גליה מיכלביץ' מלידר שוקי הון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן