המסחר באחד העם הסתיים בירידות שערים קלות; תל אביב 25 ירד ב-0.2%

תל אביב 25 עדיין רחוק ב-10% מרמת השיא; תל אביב 100 איבד 0.3%

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

יום המסחר הרביעי השבוע בבורסה בתל אביב הסתיים בירידות שערים לאחר יום של תנודות קלות. מדד תל אביב 25 ירד ב-0.2% ונסגר ברמה של 1109.15 נקודות - רחוק ב-10.3% מרמת השיא שנרשמה בנובמבר 2007. תל אביב 100 איבד 0.3% ל-1025.93 נקודות. מדד מניות הבנקים ירד ב-0.2% ומדד מניות הנדל"ן הוסיף 0.1%. מחזורי המסחר הסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל, מעט מתחת לממוצע.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe
סמוך לסגירת המסחר, הצביעו החוזים העתידיים על המדדים המובילים על עליות של עד 0.5% בפתיחת המסחר למרות החששות לכלכלות דובאי ויוון שמוסיפים להעיב על המשקיעים.

מנכ"ל בנק ולס פארגו האמריקאי, ג'ון שטומף, אמר אתמול כי הבנק מתכוון לפרוע את כל חובותיו לממשל האמריקאי אולם לא סיפק פרטים נוספים בנוגע לדרך בה יעשה זאת. ולס פארגו קיבל 25 מיליארד דולר במסגרת תוכנית חילוץ הבנקים.

שר האוצר האמריקאי טימותי גייתנר מתכנן להגיד לקונגרס האמריקאי שממשל אובמה יאריך את תוכנית TARP לחילוץ מגזר הפיננסים בשווי 700 מיליארד דולר עד לאוקטובר 2010.

נתוני התעסוקה של הביטוח הלאומי מצביעים על המשך מגמת הירידה במספר המפוטרים הכללי ובמספר המפוטרים החדשים שהגישו תביעות לדמי אבטלה, בשל ההתאוששות הכלכלית. בחודש נובמבר חלה ירידה של 3% במספר המפוטרים החדשים שהגישו תביעות לקבלת דמי אבטלה. סך כל התביעות לקבלת דמי אבטלה, כולל תביעות המשך מחודשים קודמים, הגיע בנובמבר האחרון ל-89,500 - ירידה של 2% לעומת מספרם באוקטובר.

חברת שטראוס זכתה במגרש הגדול ביותר במכרז להקמת פארק עסקים בשוהם. מדובר בשטח של כ-71 דונם תמורתו תשלם החברה 61 מיליון שקל.

משרד התקשורת פירסם כי בזק ירדה לראשונה בתולדותיה מתחת לנתח שוק של 85% במגזר העסקי וכעת היא עומדת על 84.8%. בשוק הפרטי יש לבזק דריסת רגל של 77.3% לעומת 82% לפני כשנה. בתחום צירי התקשורת מרובי הקווים (PRI) אשר מיועדים בעיקר לעסקים גדולים, לבזק יש כעת נתח שוק של 79%. למספרים יש משמעות גדולה עבור החברה כיוון שמדיניות משרד התקשורת היא לתת לבזק המונופוליסטית הקלות רגולטוריות שונות, ביחס לירידה בנתחי השוק שלה.

נורפת, שותפות שווה של מבטח שמיר וקרן פימי, הודיעה כי בכוונתה להשתתף ולרכוש זכויות בהנפקת הזכויות הצפויה של חברת תפרון בהיקף של עד 4 מיליון דולר. נורפת מחזיקה כיום ב-20.8% ממניותיה של חברת הטקסטיל תפרון כך שרכישת זכויות עלולה לקרב את נורפת להחזקה של 25%, שמעבר לה יהיה צורך בביצוע הצעת רכש.

יום סוער עבר אתמול על תעשיית תעודות הסל: כל חברות תעודות הסל הנפיקו תעודות על מדד התל בונד השקלי החדש. עם זאת, ההנפקה לא עברה בכל החברות כמתוכנן לאחר שרשות ניירות ערך התערבה וביטלה את ההנפקות של אינדקס ותכלית. הסיבה לביטול: שתי החברות פירסמו מידע אודות דירוג שהן אמורות לקבל AAA, ללא שהדירוג התקבל בפועל ביום ההנפקה.

אלרן השקעות שבשליטת דני דורי וגדי דנקנר, צפויה לפרסם היום את מתווה הסדר החוב לשתי סדרות אג"ח, בתום עיכוב של 9 חודשים. ההסדר קובע שבעלי השליטה בחברה ימירו למניות את כל איגרות החוב שבבעלותם (71 מיליון שקל מתוך 129 מיליון שקל בשתי הסדרות), ויזרימו בנוסף 8 מיליון שקל למימון פעילותה. מחזיקי איגרות החוב ימירו להון 60% מהערך המתואם של החוב, וכנגד יתרת החוב בסכום של 23 מיליון שקל תונפק סדרה חדשה של איגרות חוב.

חברת ביונדווקס, המפתחת חיסונים נגד מרבית זני השפעת, הצליחה לגייס כ-20 מיליון שקל באמצעות הנפקת מניות ואופציות. המהלך מגיע כיומיים לאחר שהחברה הודיעה על כוונתה לגייס עד 17 מיליון שקל. בעקבות ביקושי יתר למניה, גייסה החברה סכום גבוה יותר מכוונתה הראשונית. החברה הציעה לציבור 1.25 מיליון חבילות של 4 מניות ואופציה בכל אחת במחיר מינימלי של 13.6 שקל לחבילה. האופציות ניתנות למימוש עד דצמבר 2011 במחיר של 4.25 שקל למניה.

במקביל, חברת בריינסווי המפתחת מכשיר לטיפול בהפרעות בתפקוד המוח, הודיעה על תוצאות ההנפקה לציבור. החברה גייסה 1.4 מיליון שקל בהנפקת כתבי אופציות שנמכרו במחיר של 14 שקל ליחידה לעומת מחיר ההצעה המינימאלי של 4 שקלים ליחידה, כלומר, ההנפקה התבצעה בביקוש יתר של פי 13. כל יחידה מורכבת מ-10 כתבי אופציה מסדרה 3 אשר הוצעו במחיר מינימלי של 2 שקלים כל אחת ומ-10 כתבי אופציה מסידרה 4 שהוצעו במחיר מינימלי זהה ליחידה.

אתמול הפך בית ההשקעות פסגות, שבשליטת קרן יורק, לבעל ענין בחברת הנדל"ן המניב אירפורט סיטי. פסגות רכש 5.08% ממניותיה של איירפורט סיטי תמורת 40 מיליון שקל. לפני כשבוע הפך בית ההשקעות לבעל עניין בחברת דלק אנרגיה מקבוצת תשובה לאחר רכישת 5.2% ממניותיה.

בית המשפט המחוזי בחיפה עצר את עבודותיה של חברת גב-ים מקבוצת אי.די.בי להקמת מרכז מסחרי בקיסריה, עד להכרעה סופית בעניין. העבודות נעצרו עקב כוונות גב-ים להקים חניה עילית במקום תחתית, שסטו מהתוכנית המקורית. גובה ההשקעה בפרויקט יגיע לכ-40 מיליון שקל. בשלב זה החברות כבר חתמו על חוזה שכירות עם רשת שופרסל מקבוצת אי.די.בי. ששכרה שטח של כ-3,600 מ"ר במחיר של כ-70 שקל למ"ר לתקופה של 8 שנים.

המשקיע הצרפתי פטריק דרהי, שבבעלותו 44% מחברת HOT, בוחן גיוס איגרות חוב בחברה למימון רכישת מירס ממוטורולה תמורת 170 מיליון דולר. לשם כך על דרהי לקבל את הסכמת בעלי השליטה האחרים ב-HOT, אליעזר פישמן ונוני מוזס. רכישת מירס תאפשר לחברת הכבלים להציע את כל השירותים שמציעה כיום המתחרה בזק, בתנאי שתעבור לטכנולוגיית GSM. לפי הערכות מירס, מעבר זה יהיה כרוך בהשקעה נוספת של 250 מיליון דולר.

מדדי בורסת תל אביב
ת"א 2
5
ת"א 100
מדד הבנקים
מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה