חברת נמלי ישראל תגייס כ-400 מיליון שקל לאחר שזכתה לדירוג AAA

החוב ישמש למימון תכנית פיתוח הנמלים; חברת מידרוג: "לחנ"י אין חוב והסחר הישראלי צפוי לגדול"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חברת נמלי ישראל (חנ"י) תצא ברבעון הראשון של 2010 לגיוס חוב בשוק ההון בהיקף 300-400 מיליון שקל, עבור מימון תכנית פיתוח נמלי-הים. החברה הודיעה היום כי זכתה לדירוג Aaa מחברת מידרוג עבור מסגרת חוב בהיקף 1.1 מיליארד שקל - והייתה לחברה השלישית במשק הזוכה לדירוג טריפל A (לצד מקורות ואסם). כפי שפורסם ב-TheMarker פנתה חנ"י לגופי חיתום בשוק בהליך מכרזי שעתיד להסתיים בימים הקרובים.

יש לציין, כי הדירוג התבסס על הנחה שמרנית לפיה לא תאושר הרפורמה המתוכננת בתעריפי השירות הנמלי - כאשר לטענת חנ"י יביא אישור הרפורמה להטבת מבנה ההכנסות של החברה, או לכל הפחות, לא יביא כלל לכדי שינוי.

מידרוג נימקה את הדירוג הגבוה בהיותה חברה ממשלתית בעלת חשיבות אסטרטגית, תקציב מפוקח, העדר חוב, ובהסתמך על התחזיות לגידול בסחר הישראלי - תוך אישורה של תכנית-אב להמשך פיתוח נמלי הים בישראל. סמנכ"ל הכספים והשקעות של חנ"י, רישאר בן חיים, אמר אתמול כי " לכל גוף מוסדי יהיה חשוב להחזיק אג"ח של חנ"י, הן בהיותו שותף לפיתוח המשק והן כהשקעה בטוחה חזקה לטווח ארוך".

חנ"י נוסדה במסגרת הרפורמה בנמלי הים (2005), אשר העבירה לחזקתה את שטחי שלושת הנמלים - המוחכרים כיום לחברות הנמל ולשוכרים פרטיים. הכנסות החברה אשר מתבססות בעיקר על תשלום דמי שימוש בקרקעות ובנכסי הנמלים, מופנות לפיתוח התשתית הפיסית של הנמלים, לרבות הקמתם של שני הרציפים העתידיים בסוף העשור הבא. תקציב הפיתוח של החברה לשנת 2009 צפוי להסתכם ב-616 מיליון שקל, וב-2010 יגיע לכ-1.5 מיליארד שקל. זאת, מתוך מסגרת תקציב מצטברת ומאושרת בסך כ-7 מיליארד שקל. את שנת 2008 סיימה חנ"י עם הכנסות בסך של 830 מיליון שקל וברווח נקי של כ-280 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה הסתכם בסוף 2008 ב-4.7 מיליארד שקל.

יו"ר חנ"י, אלוף (במיל.) יפתח רון טל, אמר כי: "הדירוג מעיד על הבעת אמון ברפורמה בנמלים, נמצא בזיקה ישירה למטרות החברה והמדינה ומאפשר לחברת נמלי ישראל להמשיך ולפתח את התשתיות הנמליות במדינת ישראל. חברת נמלי ישראל משמשת גוף אטרקטיבי להשקעה, ופריצת דרך זו של המשק הנמלי תהווה זרז להנפקת חברות הנמל ומסמלת אמון רב של המשק בתחום הנמלי".

מנכ"ל החברה, שלמה ברימן, ציין כי "בכל עשור מוכפל הסחר הישראלי, תנועת המכולות בסחר העולמי רושמת גידול שנתי של מעל 7% בשנים האחרונות ואוניות ענק חדישות נכנסות לשירות. חברת נמלי ישראל נערכת לגידול בסחר הישראלי ובסחר הימי העולמי, לפוטנציאל הסחר למזרח התיכון ולתחרות מול נמלים אחרים באזורנו המצויים בתנופת פיתוח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"