עדיף בבאר שבע ופתח תקוה: רבעון מצוין לי.ח.דמרי ואשטרום

אשטרום נכסים עברה לרווח נקי של 40 מיליון שקל ברבעון השלישי

>> בזמן שהחברות הישראליות, שהשקיעו במזרח אירופה ובשווקים מתעוררים אחרים כמו הודו וסין מתקשות לראות את האור, דווקא חברות ישראליות קטנות - שלא מינפו עצמן באגרסיביות והשקיעו בפרויקטים מקומיים בפריפריה הישראלית או בגוש דן - מציגות רבעון מצוין.

הרווח הגולמי הסתכם ב-46.5 מיליון שקל, בהשוואה לרווח גולמי של 29.8 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2008 - גידול של 56%.

נתון מעניין נוסף העולה מדו"חות החברה מצביע על שיעור הרווח הגולמי, שהסתכם ב-33.6% מהמכירות, בהשוואה ל-22.8% מהמכירות ברבעון השלישי של 2008. הרווח התפעולי גדל ב-85% ל-36.2 מיליון שקל, בהשוואה ל-19.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מנתוני י.ח.דמרי עולה כי החברה מכרה בתקופה זו 113 דירות בתמורה ל-113.6 מיליון שקל. מדובר בממוצע מכירות של מיליון שקל לדירה. לצורך ההשוואה, ברבעון השלישי של 2008 מכרה החברה 108 דירות תמורת 88.2 מיליון שקל, כך שמדובר בממוצע של 816 אלף שקל לדירה בתקופה זו.

מנכ"ל החברה ויו"ר הדירקטוריון, יגאל דמרי, ציין בעקבות פרסום הדו"ח כי "אנחנו שמחים לסכם את הרבעון השלישי של 2009 עם שיפור בהכנסות וברווחיות. אנחנו חשים כי ב-2009 היה שיפור במצב השוק, המתבטא בעלייה בכמויות ובמחירי המכירה. כפי שאנו נוהגים תמיד גם כעת אנו ממשיכים לבחון פרויקטים חדשים".

אשטרום: הכנסות של 33 מיליון שקל ברבעון

ההתאוששות בענף הנדל"ן נתנה את אותותיה גם בדו"חות הרבעון השלישי של אשטרום נכסים, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל. החברה דיווחה על צמיחה בהכנסות, שהגיעה עד לשורה התחתונה והעבירה את החברה לרווח נקי.

החברה מדווחת על עלייה של 35% בהכנסות ברבעון השלישי ל-33 מיליון שקל. העלייה שרשמה החברה מהכנסות מהשכרת הנדל"ן שברשותה עברה לשורת הרווח התפעולי, שהסתכמה ב-24 מיליון שקל - עלייה של 15% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ברבעון השלישי רשמה החברה הכנסות של 17 מיליון שקל כתוצאה מחלקה באשלד, העוסקת בייזום והשכרת מבני תעשייה. זאת לעומת הפסד של כ-2 מיליון שקל שהסבו לאשטרום החברות הכלולות ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה מציגה החברה מעבר לרווח נקי של 40 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה, בין השאר כתוצאה מהטבת מס בסך 20 מיליון שקל. אשטרום נכסים היא חברת נדל"ן שפועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בישראל. לחברה יש שטחי משרדים, מסחר, תעשייה ומלונאות בהיקף של 200 אלף מ"ר בישראל. החברה מחזיקה ב-36.3% ממניות אשלד וב-8.13% ממניות נצבא.

למרות התוצאות החיוביות שהציגה, החברה אינה שאננה וכותבת כי "סופו של המשבר הכלכלי עדיין לא נראה, והוא מתחיל לבוא לביטוי גם בשוק הנדל"ן המניב בישראל. רמת הביקושים קטנה, משאים ומתנים להשכרת שטחים מתארכים ומשתהים, ויש צורך בהגברת הפעילות בתחום גביית ההכנסות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"