הסיבוב של יצחק ויינברג: בוימלגרין מכר, לוי רחמני קנה, ובדרך ויינברג גזר רווח של 38%

ויינברג רכש מאנגל משאבים נכס בקריית מוצקין ב-26 מ' ש' ומכרו תוך כמה ימים לאיילון ביטוח ב-36 מ' ש'

נועם בר
נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועם בר
נועם בר

<< רווח של 38% בימים ספורים - זה הרווח שרשם איש העסקים יצחק ויינברג בשבוע שעבר כתוצאה מעסקה סיבובית שביצע בנכסים שרכש מקבוצת אזורים של שעיה בוימלגרין.

הסיפור של ויינברג, שלווה בעסקה בידי עו"ד גיא סיגורה ועו"ד רוית הוף ממשרד עוה"ד חיים צדוק ושות', הוא דוגמה לדרך שבה צרות של חברת אחזקות יכולות להיות מפתח לרווחים גבוהים בעבור מי שמאתר את ההזדמנות. לפני שבועיים הודיעה חברת הנדל"ן אנגל משאבים מקבוצת בוימלגרין כי תתקשה לעמוד בהחזר החוב שלה לבעלי האג"ח. הבעיות עם בעלי האג"ח הגיעו לאחר שקודם לכן לא החזירה אנגל משאבים הלוואה בהיקף של 50 מיליון שקל שהיתה צריכה להחזיר לחברה האם אנגל אירופה. בעיות אלו אילצו את אנגל משאבים למכור בשבוע שעבר נכסים מניבים בקריית מוצקין. אנגל משאבים החזיקה יחד עם חברת רועי אחזקות שבבעלות יצחק ויינברג במתחם דיור ציבורי בקרית מוצקין בן 208 דירות דרך חברה בשם "מ.עירן".

כל אחת משתי החברות החזיקה ב-50% ממ.עירן. לנוכח הקשיים החליטה אנגל משאבים למכור את אחזקותיה לחברה אחרת של יצחק ויינברג בשם "י.נ ויינברג" תמורת 26 מיליון שקל - מחיר ששיקף לחברה שווי של 52 מיליון שקל.

ויינברג לא נותר זמן רב מדי עם 100% מאנגל משאבים. כמה ימים לאחר מכן הודיעה איילון חברה לביטוח לבורסה כי רכשה באמצעות חברה בת שלה 50% מהאחזקות במ.עירן מרועי אחזקות של ויינברג תמורת 36 מיליון שקל. בדרך זו רשם יצחק ויינברג רווח של 10 מיליון שקל, או 38%, על העסקה שביצע עם אנגל משאבים בתוך כשבוע.

"מקבצי דיור ציבורי הם נכסים טובים, היות שמדינת ישראל מחויבת להם דרך חברת עמידר. התשלום של עמידר לנו נעשה בין אם המקבץ מלא בין אם הוא ריק. לפי מחיר הקנייה שלנו, אנחנו צפויים לרשום תשואה שנתית של לפחות 8% צמוד למדד, ואני מאמין שאפשר לשפר אותה עוד", כך אמר לוי רחמני, הבעלים והמנכ"ל של איילון ביטוח.

הרכישה של איילון היא חלק מאסטרטגיה שלה להכניס לתיק ההשקעות נכסי נדל"ן. למרות הכל אנגל משאבים לא הפסידה ממכירת אחזקותיה, ודיווחה כי הרוויחה מהעסקה 3.5 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב