אורבוטק: "ההכנסות יטפסו עקב הביקוש למסכים שטוחים בסין"

החברה היכתה את התחזיות עם הכנסות של 92 מיליון דולר ברבעון השלישי. האנליסטים צפו שהחברה תרשום הכנסות של 80 מיליון דולר

ניר צליק
ניר צליק

>> "התנאים העסקיים ממשיכים להשתפר, והתעשיות שאנחנו משרתים מתחילות לעבור למצב השקעה", כך אמר נשיא ומנכ"ל אורבוטק, רני כהן. ואכן, ההתאוששות ניכרת היטב בתוצאות אורבוטק, שעל אף שעדיין לא שבה לרמת ההכנסות שאיפיינה אותה ברבעון המקביל, היכתה את תחזיות השוק הן בשורה העליונה הן בשורה התחתונה.

לפי החברה, יצרנים רבים של מעגלים מודפסים, בעיקר במזרח הרחוק, הגיעו ברבעון השלישי לניצולת של יותר מ-80% בכושר הייצור. זאת בעיקר כתוצאה מדרישה למוצרי תקשורת ומחשוב, מה שהשפיע על הדרישה למוצרי החברה בתחום המעגלים המודפסים ועשוי לעזור לה גם ברבעון הבא.

בנוסף, לפי החברה, מפעלי המסכים השטוחים קרובים לניצולת מלאה, כשחלק מלקוחות של ציוד הבדיקה למסכים שטוחים ביקשו להאיץ את המשלוח של מערכות שהוזמנו על ידיהם בעבר, מה ששיפר את ההכנסות מהתחום ברבעון השלישי.

גידול בתעשייה נדחף בעיקר בסין ובשווקים המתעוררים, כשהחברה מעריכה כי הדבר יוביל להוצאות גדולות יותר על ציוד בסוף 2010 וב-2011.

אורבוטק, יצרנית ציוד הבדיקה למסכים שטוחים ולמעגלים מודפסים, סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 92.3 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 94.8 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-94 מיליון דולר ברבעון הקודם. אנליסטים חזו כי החברה תרשום הכנסות של 79.7 מיליון דולר.

ההכנסות מציוד בדיקה למעגלים מודפסים הסתכמו ב-20.3 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת 17 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-31.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות מציוד בדיקה למסכים שטוחים הסתכמו ב-37.6 מיליון דולר, לעומת 41.4 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-31.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

ההפסד הנקי הסתכם ב-5.4 מיליון דולר, 16 סנט, לעומת הפסד נקי של 43.1 מיליון דולר, 1.29 דולר למניה, ברבעון המקביל. בניכוי הוצאות חד פעמיות והוצאות בגין אופציות רשמה החברה רווח נקי של 1.1 מיליון דולר, 3 סנטים למניה, לעומת 770 אלף דולר, 2 סנטים למניה, ברבעון המקביל. אנליסטים חזו כי החברה תרשום הפסד מתואם של 20 סנט למניה.

המשנה למנכ"ל אורבוטק, עמיחי שטיינברג, אמר כי "ברמת הרבעון, התוצאות טובות יותר מתוכניות העבודה, מאחר שבשוק המסכים השטוחים, שבו היינו אמורים לראות רבעון חלש (שהיה נגזרת של תוכניות ההתקנות שלנו מלפני שנה), היה רבעון חזק. היינו עדים להערכות בחודשים האחרונים שאנחנו לפני גל השקעות מסיבי בהקמת מפעלי שבבים חדשים בסין. להערכתנו, זה יבוא לביטוי לקראת סוף 2010, ובעיקר ב-2011 וב-2012. מדובר על סדר גודל של שמונה מפעלי שבבים גדולים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"