יו"ר טאגור קפיטל מעוניין לנהל את הנכסים של אסים - אם תפורק

בעקבות מחזיקי אג"ח א', גם מחזיקי אג"ח ב' של חברת אסים יכנסו אסיפה ביום רביעי הבא - כדי לדון באפשרות לפירוק החברה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> חברת הנדל"ן אסים השקעות שבשליטת חברת נץ בונדס דיווחה בשבוע שעבר כי גם מחזיקי אג"ח ב' שלה יכנסו אסיפה ביום רביעי הבא. במהלך האסיפה מתכוונים בעלי האג"ח להעלות על סדר היום את הדרישה להעמיד לפירעון מיידי את יתרת החוב כלפיהם, בהיקף של 30.6 מיליון שקל.

למחזיקי אג"ח ב' של אסים אין בטוחות. אג"ח מסדרה ב' בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של 3.94 שנים נסחרות בתשואה לפדיון של 42.3% ועומדות לפירעון ב-2016-2017 אסים פועלת בתחום הבנייה למגורים ונדל"ן מניב ברומניה ובולגריה ומחזיקה בנכסים בשווי של 130-140 מיליון שקל.

ההחלטה של מחזיקי אג"ח ב' לדרוש את פירוק החברה באה לאחר שגם מחזיקי אג"ח מסדרה א', שלהם החברה חייבת החברה כ-75 מיליון שקל, קיבלו פה אחד החלטה להעמיד את יתרת החוב לפירעון מיידי. זאת לאחר שגם באסיפה שהתקיימה ביום ראשון לא היתה התקדמות במגעים בין הצדדים.

בשבוע שעבר העניקה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, דליה גנות, צו מניעה האוסר על החברה לבצע דיספוזיציה בנכסיה. זאת על פי בקשתם של מחזיקי אג"ח א', המיוצגים בידי עו"ד אופיר נאור ועו"ד רנן גרשט.

מחזיקי האג"ח ציינו כי "הבקשה מוגשת לנוכח הנסיבות החמורות והחשש הממשי של מחזיקי האג"ח והנאמן לכך שהחברה, באמצעות בעלי שליטה חדשים שרכשו את השליטה באחרונה בנסיבות תמוהות ומעוררות חשש, יפעלו באופן שיגרום למחזיקי האג"ח לנזק ממשי. זאת באמצעות מכירת נכסי החברה, נטילת כספים והעמסת הוצאות".

לפי ההערכות, מחזיקי אג"ח א' של החברה מתכוונים לפנות לבית המשפט בימים הקרובים בבקשה לממש בטוחות, הכוללים את המניות בחברה הבת אסים נדל"ן (93%), וכן הלוואת בעלים שניתנה בידי אסים לאסים נדל"ן.

באסים נוצר משבר אמון בין מחזיקי האג"ח לחברה, לאחר שלפני חודש וחצי הבעלים הקודמים, עדי קייזמן, מכר את השליטה בחברה תמורת 13 מיליון שקל ותשלומים עתידיים לקבוצת משקיעים, המיוצגת בידי צבי איציק וניב אהרוני. בשבוע הבא תתקיים אסיפת בעלי מניות שבה אמורים בעלי המניות לאשר את העסקתו של אהרוני כמנכ"ל נץ בונדס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"