בחזרה לעליות: ת"א 25 הוסיף 1%; מדד מניות הבנקים עלה ב-1.5%

מניית ישראמקו קפצה ב-6%; אפריקה הוסיפה 3.9%

יעל פולק-חלק
יעל פולק-חלק

יום המסחר השני בשבוע בבורסה של תל אביב התנהל באווירה אופטימית בציפייה לפתיחת עונת הדו"חות בוול סטריט ומימושים ביום הראשון של השבוע בתל אביב. במהלך השבוע הקרוב צפויים מחזורי מסחר נמוכים יחסית עקב קיצור שעות המסחר בחול המועד סוכות.

המסחר בתל אביב נחתם היום במגמה חיובית: מדד תל אביב 25 עלה ב-1% לרמה של 1,009 נקודות ומדד תל אביב 100 הוסיף 1% לרמה של 940 נקודות. מדד מניות הבנקים עלה ב-1.5% בהובלת מניית הפועלים ומדד מניות הנדל"ן עלה ב-1.8%. מחזור המסחר הסתכם ב-983 מיליון שקל.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe

אתמול אמר יאיר סרוסי, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, כי בבנק מעריכים כי כבר ב-2010 יעלה שיעור צמיחת התמ"ג בישראל לרמה של 3%. סרוסי אמר את הדברים בכנס קרן המטבע הבינלאומית שנערך בטורקיה.

מניות הבנקים התחזקו היום לאחר שבנק ההשקעות דויטשה בנק חיזק את המלצת "קנייה" לבנקים הפועלים, לאומי ודיסקונט ואף עידכן מעלה את מחירי היעד למניות. במקביל, הוריד הבנק את המלצתו לבנק מזרחי-טפחות מ"קנייה" ל"החזק".

מניית פרטנר צברה תאוצה לאחר שבמעלות מותירים היום את דירוג האשראי של החברה ברמת של AA- ומוציאים אותה מרשימת מעקב שלילית. "אנו מאמינים כי פרטנר תוכל לתמוך במבנה הון עם מינוף גבוה יותר באופן משמעותי ועדיין לשמור על פרופיל פיננסי מתאים לרמת הדירוג הנוכחית", כותבים במעלות.

אמש נודע כי חברת הביטוח מגדל מצטרפת לעסקת פרטנר. החברה חתמה עם סקיילקס על הסכם להשקעה של 70 מיליון שקל בפרטנר לכשתושלם רכישת השליטה. מגדל מצטרפת בכך לבנק לאומי שישקיע 500 מיליון שקל בפרטנר.

אתמול קיימו נציגי 12 איגרות החוב הארוכות של אפריקה פגישה ראשונה עם עו"ד ליפא מאיר, המשמש כיועץ המשפטי של הנציגות. ליפא אמר כי "הנציגות הביעה אכזבה מההצעה שהגישה אפריקה ישראל". במקביל, לא חלו אתמול התפתחויות מיוחדות במגעים המתקיימים בין מחזיקי אג"ח ט' לחברה.

מניית מכתשים הוסיפה לרכז עניין לאחר אזהרת הרווח שפרסמה החברה ביום חמישי. בלידר שוקי הון הורידו אתמול את ההמלצה לחברה מ"קניה" ל"תשואת שוק", והורידו את מחיר היעד מ-30 שקל למניה ל-21 שקל למניה.

מדדי בורסת תל אביב
ת"א 2
5
ת"א 100
מדד הבנקים
מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"