מתווה ההסדר הכולל של אפריקה: הסדר חוב תוך שימור השליטה בידי לב לבייב וללא הזרמת כספים

החברה החלה בפגישות לגיבוש עקרונות ההסדר: הנפקת סדרה חדשה של אג"ח סחירות והעברת חלק מאחזקות החברות הבנות

טל לוי
טל לוי

אפריקה ישראל מאשרת הבוקר באופן רשמי כי החלה "בסבב מפגשים ראשוני לגיבוש עקרונות ההסדר, עם נציגיהם של משקיעים מוסדיים המחזיקים, במצטבר, בהיקף ניכר מסך הערך הנקוב של כלל איגרות החוב של החברה".

החלק החשוב בהודעה הוא הסעיף הרביעי בו נכתב כי המתווה כולל "הקצאת מניות חדשות בחברה, תוך שימור השליטה בידי בעל השליטה הנוכחי בחברה". מנגד, המתווה שפירסמה אפריקה אינו כולל סעיף של הזרמת הון מצידו של בעל השליטה, לב לבייב.

עם זאת, אפריקה מודיעה כי בכוונתה להשיב את כל החוב המופיע במאזן, כלומר 7.4 מיליארד שקל. יש לציין כי מדובר במלוא החוב של אפריקה לבעלי איגרות החוב. 7.4 מיליארד שקל הם סכום החוב המקורי, אולם עליו יש להוסיף ריבית וכן הצמדות כך שהוא גדל להיקף משוער של כ-9 מיליארד שקל.

עם זאת, מדובר בערך הפינקסני של החוב, כלומר במניות שאפריקה מעוניינת לתת על פי שוויים בספרים של אפריקה. בפועל, נסחרות המניות במחירים נמוכים במחצית. פעיל מוסדי בשוק אמר היום כי "למעשה שום דבר לא השתנה לעומת אתמול. אפריקה עדיין מעוניינת שיוותרו לה על חוב של 3 מיליארד שקלים".

מתווה ההסדר כולל גם מזומן, הנפקת סדרה חדשה של איגרות חוב סחירות, הנפקת כתבי התחייבות נדחים סחירים, ניתנים להמרה למניות החברה וכן העברה של חלק מאחזקות החברה במניות סחירות של חברות הבת הציבוריות של החברה.

בימים האחרונים סיפרו משקיעים מוסדיים גדולים המחזיקים באיגרות החוב של אפריקה כי אפריקה מעוניינת בהסדר חוב שימחק כמעט מחצית מהחוב של החברה, כלומר 3-3.5 מיליארד שקל. הצעה זו של אפריקה כונתה "מעליבה" בידי אחד המשקיעים המוסדיים. הדרישה העיקרית של אפריקה - שאף מופיעה בדיווח הרשמי - היא כי בעל השליטה בחברה, לב לבייב, ישמור על שליטתו בחברה כלומר יחזיק בלפחות 51% מהמניות. כיום מחזיק לבייב ב-75% מאפריקה.

אתמול שלח בית ההשקעות פסגות - שמחזיק באמצעות קופות גמל כ-10% מערכן הנקוב של סדרות האג"ח ט', י"ח, כ"א, כ"ב וכ"ד, בהיקף כולל של כ-728 מיליון שקל - מכתב למנכ"ל אפריקה, איזי כהן ובו איים לפנות לבית המשפט בבקשה לפרק את אפריקה במידה שבעל השליטה בחברה לא יזרים לחברה סכום משמעותי

עמדת המשקיעים היא, שאם לבייב מעוניין להישאר בעל השליטה בחברה, עליו להזרים מכספו הפרטי, אחרת לא יסכימו המוסדיים למחול על חלק מהחוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"