השקעה ראשונה לקרן המנוף של גבי טרבלסי: תלווה 78-105 מיליון שקל להכשרת הישוב של משפחת נמרודי

ההלוואה תישא ריבית שנתית של 7.5% ותפרע ב-6 תשלומים החל מבעוד שנתיים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

השקעה ראשונה לקרן המנוף אוריגו, בניהולו של גבי טרבלסי. אוריגו תעמיד לחברת הכשרת הישוב שבשליטת יעקב ועופר נמרודי הלוואה בהיקף של 78-105 מיליון שקל. ההלוואה תישא ריבית שנתית של 7.5% ותפרע ב-6 תשלומים החל מבעוד שנתיים, והיא ניתנת להארכה לתקופה נוספת של עד שלוש שנים.

תמורת מתן ההלוואה תשעבד הכשרת הישוב חלק מן הנדל"ן שבעלותה וכן תקצה לאוריגו מיליון אופציות לא סחירות הניתנות למימוש, במהלך 7 שנים הקרובות, למניות החברה, במחיר מימוש של 12.5 שקל למניה. כלומר, האופציות נמצאות כיום מחוץ לכסף, שכן מחיר מניית הכשרת הישוב היום בפתיחת המסחר עמד על 11.61 שקל למניה. כמו כן בין הצדדים סוכם כי הכשרת הישוב לא תחרוג מיחסים פיננסיים שנקבעו במסגרת ההלוואה (שאותם הכשרת הישוב לא מפרטת), כך שגובהה הסופי של ההלוואה שתינתן תיקבע בהתאם לשווי הבטוחות שתעניק הכשרת היישוב לאוריגו.

הלוואה זו מצטרפת ל-2 הלוואות נוספות שקיבלה לאחרונה הכשרת הישוב (אחת מהן בהיקף של כ-105 מיליון שקל מקרן מנוף בראשית בניהולו של גבי פרל).

רו"ח גבי טרבלסי, השותף המנהל של אוריגו, ציין כי: "אסטרטגיית ההשקעות של אוריגו מתמקדת בביצוע השקעות בחברות ראויות בעלות פוטנציאל השבחה ואשר עיקר פעילותן בישראל. השקעה ראשונה זו של הקרן בחברת הכשרת הישוב תואמת מדיניות זו ואנו מאמינים שבאמצעותה נסייע לחברה בהשבחת פעילותה".

אוריגו הינה קרן מנוף המתמחה במחזור חובות, הענקת אשראי וביצוע השקעות בחברות ישראליות ראויות, המגייסות מקורות מימון על מנת לקיים ולפתח את פעילותן. הקרן הוקמה בשנת 2009 על ידי קבוצה בראשות רו"ח גבי טרבלסי, בעקבות הזכייה במכרז הממשלתי להקמת קרן המנוף ה-I. הקרן גייסה 1.3 מיליארד שקל. את ההשקעה בהכשרת הישוב הוביל רו"ח גיא זוקין, ממייסדי הקרן. למרות התקוות הגדולות שהפיחו קרנות המנוף עד כה הן לא הצליחו לבצע השקעות משמעותיות.

ביום חמישי האחרון כלכלני מעלות S&P הורידו את דירוג איגרות החוב מסדרות 10,11, 12, 13 של הכשרת הישוב מדירוג A מינוס ל-BBB עם תחזית דירוג שלילית, כלומר תיתכן הורדת דירוג נוספת.

במעלות הסבירו כי הכשרת הישוב, העוסקת בתחום הנדל"ן ומחזיקה גם ב"מעריב", סובלת מתנודתיות רבה ומשריפת מזומנים לאורך זמן. המשך סביבת הפעילות המאתגרת של "מעריב", המוחזקת על ידי החברה בכ-62% וגידול בפעילות הייזום הרעו את מצבה של החברה בשנה האחרונה והגדילו את הסיכון הקיים בפעילותה.

במעלות העריכו כי "מעריב" תמשיך לשרוף מזומנים גם בתקופה הקרובה, נתון אשר עשוי להשפיע על הצורך של הכשרת הישוב להמשיך ולתמוך בה בעתיד. כיום, מסבירים במעלות, לא קיים ב"מעריב" מקור לתשלום אג"ח בהיקף של 30 מיליון שקל במארס 2010, ובדירקטוריון הכשרת הישוב התקבלה החלטה להעביר למעריב עד 16 מיליון שקל בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"