השקעה ראשונה לקרן המנוף של גבי טרבלסי: תלווה 78-105 מיליון שקל להכשרת הישוב של משפחת נמרודי

ההלוואה תישא ריבית שנתית של 7.5% ותפרע ב-6 תשלומים החל מבעוד שנתיים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

השקעה ראשונה לקרן המנוף אוריגו, בניהולו של גבי טרבלסי. אוריגו תעמיד לחברת הכשרת הישוב שבשליטת יעקב ועופר נמרודי הלוואה בהיקף של 78-105 מיליון שקל. ההלוואה תישא ריבית שנתית של 7.5% ותפרע ב-6 תשלומים החל מבעוד שנתיים, והיא ניתנת להארכה לתקופה נוספת של עד שלוש שנים.

תמורת מתן ההלוואה תשעבד הכשרת הישוב חלק מן הנדל"ן שבעלותה וכן תקצה לאוריגו מיליון אופציות לא סחירות הניתנות למימוש, במהלך 7 שנים הקרובות, למניות החברה, במחיר מימוש של 12.5 שקל למניה. כלומר, האופציות נמצאות כיום מחוץ לכסף, שכן מחיר מניית הכשרת הישוב היום בפתיחת המסחר עמד על 11.61 שקל למניה. כמו כן בין הצדדים סוכם כי הכשרת הישוב לא תחרוג מיחסים פיננסיים שנקבעו במסגרת ההלוואה (שאותם הכשרת הישוב לא מפרטת), כך שגובהה הסופי של ההלוואה שתינתן תיקבע בהתאם לשווי הבטוחות שתעניק הכשרת היישוב לאוריגו.

הלוואה זו מצטרפת ל-2 הלוואות נוספות שקיבלה לאחרונה הכשרת הישוב (אחת מהן בהיקף של כ-105 מיליון שקל מקרן מנוף בראשית בניהולו של גבי פרל).

רו"ח גבי טרבלסי, השותף המנהל של אוריגו, ציין כי: "אסטרטגיית ההשקעות של אוריגו מתמקדת בביצוע השקעות בחברות ראויות בעלות פוטנציאל השבחה ואשר עיקר פעילותן בישראל. השקעה ראשונה זו של הקרן בחברת הכשרת הישוב תואמת מדיניות זו ואנו מאמינים שבאמצעותה נסייע לחברה בהשבחת פעילותה".

אוריגו הינה קרן מנוף המתמחה במחזור חובות, הענקת אשראי וביצוע השקעות בחברות ישראליות ראויות, המגייסות מקורות מימון על מנת לקיים ולפתח את פעילותן. הקרן הוקמה בשנת 2009 על ידי קבוצה בראשות רו"ח גבי טרבלסי, בעקבות הזכייה במכרז הממשלתי להקמת קרן המנוף ה-I. הקרן גייסה 1.3 מיליארד שקל. את ההשקעה בהכשרת הישוב הוביל רו"ח גיא זוקין, ממייסדי הקרן. למרות התקוות הגדולות שהפיחו קרנות המנוף עד כה הן לא הצליחו לבצע השקעות משמעותיות.

ביום חמישי האחרון כלכלני מעלות S&P הורידו את דירוג איגרות החוב מסדרות 10,11, 12, 13 של הכשרת הישוב מדירוג A מינוס ל-BBB עם תחזית דירוג שלילית, כלומר תיתכן הורדת דירוג נוספת.

במעלות הסבירו כי הכשרת הישוב, העוסקת בתחום הנדל"ן ומחזיקה גם ב"מעריב", סובלת מתנודתיות רבה ומשריפת מזומנים לאורך זמן. המשך סביבת הפעילות המאתגרת של "מעריב", המוחזקת על ידי החברה בכ-62% וגידול בפעילות הייזום הרעו את מצבה של החברה בשנה האחרונה והגדילו את הסיכון הקיים בפעילותה.

במעלות העריכו כי "מעריב" תמשיך לשרוף מזומנים גם בתקופה הקרובה, נתון אשר עשוי להשפיע על הצורך של הכשרת הישוב להמשיך ולתמוך בה בעתיד. כיום, מסבירים במעלות, לא קיים ב"מעריב" מקור לתשלום אג"ח בהיקף של 30 מיליון שקל במארס 2010, ובדירקטוריון הכשרת הישוב התקבלה החלטה להעביר למעריב עד 16 מיליון שקל בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות