הראל - הרווח הנקי הגבוה ביותר מבין חברות הביטוח במחצית הראשונה של 2009

אתי אפללו
אתי אפללו

>> חברת הביטוח הראל של משפחת המבורגר חתמה את עונת הדו"חות של חברות הביטוח בנימה חיובית. החברה הציגה רווח נקי של 283 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2009 - הגבוה ביותר מבין חברות הביטוח.

סך הפרמיות שקיבלה הראל במחצית הראשונה של 2009 הסתכם בכ-3.46 מיליארד שקל, לעומת כ-3.49 מיליארד שקל במחצית הראשונה של 2008 - ירידה של כ-1%. עם זאת, אם מפחיתים מהתוצאות ב-2008 פרמיות שקיבלה הראל מעסקות חד-פעמיות מגלים כי במחצית הראשונה של 2009 דווקא חל גידול של 6% בהיקף הפרמיות שהתקבלו.

הרווח מביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח הסתכם ב-241 מיליון שקל במחצית השנה הראשונה, לעומת 33 מיליון שקל במחצית המקבילה. הרווח ברבעון השני מביטוח חיים היה 95 מיליון שקל.

הראל עדיין לא כיסתה את התשואות השליליות בפוליסות המשתתפות ברווחים של 2008, ולכן היא אינה יכולה לגבות דמי ניהול משתנים. הבור של הראל - כלומר, דמי הניהול התיאורטיים שהיא אינה יכולה לגבות עד שתכסה את התשואה השלילית - הסתכם בסוף יוני ב-102 מיליון שקל.

עיקר הרווח של הראל מיוחס לתיק הוותיק שלה. בפוליסות הוותיקות משקיעה החברה את כספי המבוטחים בשוק ההון, ומתחייבת החברה להעניק להם תשואה בגובה מסוים. אם היא משיגה על ההשקעה תשואה גבוהה מזו שהבטיחה למבוטחים - העודף נשאר בקופתה.

בביטוח כללי הציגה הראל רווח של 109 מיליון שקל בינואר-יוני, לעומת כ-67 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הראל היא החברה הגדולה ביותר בשוק ביטוחי הבריאות. הרווח מעסקי ביטוח הבריאות הסתכם ב-103 מיליון שקל במחצית הראשונה, לעומת כ-62.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של כ-64.8%. הסך הכולל של הפרמיות שהתקבלו בביטוחי בריאות הסתכם ב-885.5 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2009, לעומת כ-790.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה - עלייה של כ-12%.

עוד דיווחה הראל כי המנכ"ל היוצא מוטי רוזן יקבל בנוסף לתנאי הפרישה שנקבעו בחוזהו 4 מיליון שקל תמורת התחייבות שלא יתחרה בחברה במשך 30 חודשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?