שוק ההון סידר לחברת הביטוח הפניקס רווח של 21 מיליון שקל ברבעון השני

הפניקס הרוויחה של 135 מליון שקל במחצית הראשונה; מנגד, נרשמה הרעה בפרמטרים העסקיים בתחום ביטוחי החיים

אתי אפללו
אתי אפללו

חברת הביטוח הפניקס מקבוצת דלק סיימה את הרבעון השני של שנת 2009 עם רווח של 21 מליון שקל. הרווח הנקי למחצית הראשונה 2009 מסתכם ב- 135 מיליון שקל לעומת רווח של 69 מיליון שקל במחצית המקבילה. בשל שיטת הרישום החשבונאית בחברות הביטוח, חלק מהרווחים או ההפסדים של החברות משפיעים על ההון העצמי של החברה ולא על דו"ח הרווח והפסד. אם מצרפים את הרווחים שנזקפים להון העצמי של הפניקס לרווח הנקי שלה, הרווח הכולל של הפניקס במחצית הראשונה 2009 הוא 330 מיליון שקל לעומת 27 מיליון שקל במחצית הקודמת.

הסיבה העיקרית לרווחים שמציגה הפניקס היא רווחים מהשקעות בתיק ההשקעות העצמי של החברה (הנוסטרו) תודות לעליות בבורסה.

היחלשות בגיוסים בביטוחי החיים

בתחום ביטוח החיים רושמת הפניקס רווח של 11 מיליון שקל ביחס להפסד של מיליון שקל ברבעון המקביל. העלייה ברווחים נובעת מעלייה בהכנסות מהשקעות, אך בפרמטרים העסקיים מציגה הפניקס הרעה מתחום פעילות זה, שמתבטאת גם בירידה במכירות חדשות, גם בעלייה בביטולי פוליסות וגם בעלייה של 5.7% בפדיונות של פוליסות.

הפניקס עדיין לא החלה לגבות דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתתפות ברווחים כיוון שלא כיסתה על התשואה השלילית שהשיגה בשנת 2008. ה"בור" בדמי הניהול של הפניקס - הפסד תיאורטי בגין דמי הניהול שהפניקס לא תוכל לגבות עד שכיסוי התשואות השליליות - עומד בסוף הרבעון השני על 370 מיליון שקל.

במגזר הביטוח הכללי הציגה הפניקס גידול של 6.7% בפרמיות שגבתה במחצית הראשונה ביחס למחצית המקבילה. ברבעון השני של 2009 הסתכם הרווח בכ- 41.6 מיליון שקל בהשוואה לכ-4.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. זאת בעיקר עקב שיפור בהכנסות מהשקעות ושיפור בתוצאות הביטוחיות. במגזר ביטוחי הביאות, רשמה הפניקס רווח של 45 מיליון שקל ברבעון השני 2009 בהשוואה לכ-28 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול ברווח נובע בעיקר משיפור ברווחיות בביטוחי הפרט והקולקטיב של סיעוד ובריאות כתוצאה מגידול בהכנסות מהשקעות וירידה בשיעור התביעות.

אקסלנס הניבה לפניקס הכנסות של כ-30 מיליון שקל בחציון הראשון 2009 אם כי ברבעון השני 2009, הפניקס רשמה הפסד מאחזקותיה באקסלנס.

לדברי אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס, "במחצית הראשונה של השנה הצליחה החברה להתמודד עם מספר משימות עיקריות - השלמת עסקת הרכישה של גרעין השליטה באקסלנס, המשך תהליכי ההתייעלות, הגברת כושר התחרות ושיפור יכולת ניהול ההשקעות. כל אלו הינם יעדים טקטיים אשר הנהלת החברה שמה לעצמה על מנת ליצור מובילות בולטת בשוק הביטוח והפיננסים בישראל. בכוונתנו להמשיך ולפעול להגשמת יעדים אלו".

לפידות ציין כי "השיפור במגזר הפיננסי ובשוקי ההון באים לידי ביטוי בתוצאות הכספיות כמו גם הגידול בפעילות בכל אחד מאפיקי הפעילות של החברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"