אחד מבעלי המניות בחברה לישראל: "דו"ח העסקה של החברה הוא מלאכת מחשבת בהסתרת נתונים"

אסיפת בעלי המניות של החברה לישראל דנה היום בבקשה לאשר הזרמה של 100 מיליון דולר לצים ■ תחילת האסיפה נתקלה בקשיים לאחר שהתעוררה שאלה כיצד להתייחס למשקיעים מוסדיים שהם גם בעלי מניות של החברה לישראל וגם בעלי אג"ח של צים - כלומר האם יש להם עניין אישי בעסקה לאור העניין שלהם בהזרמת הכספים בכובעם כמחזיקי אג"ח של צים

אתי אפללו
אתי אפללו

אסיפת בעלי המניות של החברה לישראל שבבעלות האחים עופר התקיימה היום בצהריים ומסגרתה התבקשו בעלי המניות לאשר הזרמה של 100 מיליון דולר לצים.

יו"ר החברה עידן עופר נעדר מהישיבה, ומי שלקח תפקיד מרכזי בישיבה מטעם החברה לישראל היה עורך הדין פיני רובין, אשר בתחילת הישיבה קיים שיחות ארוכות עם המשקיעים המוסדיים מחוץ לחדר הישיבות. כעת מתבצעת ספירת הקולות של בעלי המניות, כאשר ההערכות הן שהעסקה תזכה לרוב הנדרש ותאושר.

מוקדם יותר דיווחנו כי תחילת האסיפה נתקלה בקשיים לאחר שהתעוררה שאלה כיצד להתייחס למשקיעים מוסדיים שהם גם בעלי מניות של החברה לישראל וגם בעלי אג"ח של צים, כלומר האם יש להם עניין אישי בעסקה לאור העניין שלהם בהזרמת הכספים בכובעם כמחזיקי אג"ח של צים.

"דו"ח העסקה של החברה לישראל הוא מלאכת מחשבת בהסתרת נתונים, הוא מגלה טפח ומכסה טפחיים", אמר אחד מבעלי המניות וביקש נתונים מספריים על הגירעון של צים.

אותו בעל מניות ציין כי ההערכה היא שצים תיקלע לגירעון תזרימי הנאמד במיליארד דולר. הוא ביקש לפרט את חלוקת הגירעון החזוי לפי מרכיביו - פעילות עסקית, השקעות והחזר הלוואות. כמו כן, ביקש לפרט את השנים בהן יווצר היגרעון. "אני מעדיף לא להיכנס לפרטים בשלב זה", השיב בתגובה עו"ד פיני רובין.

נציגי החברה לישראל ציינו כי צים נמצאת בעיצומו של תהליך ומספרים מדוייקים יתבהרו בחודשים הקרובים. "מה יהיה אם הבנקים של צים ידרשו עוד כסף בעתיד? הרי ההזרמה הזאת היא ירית פתיחה?", תהה בעל מניות. נציגי החברה השיבו לו: "החברה מצליחה היום לגייס 155 מליון דולר כסף חדש".

"חבל שהחברה לישראל לא מפרטת את ההסתברות והתוחלות שצים תשרוד. אולי כדאי לנו כבעלי מניות בחברה לישראל שגיזה אבן זינגר תיתן הערכת שווי לצים ונמכור אות לגורם שלישי", ציין בעל מניות.

"בחברה לישראל יש ועידה מיוחדת לענייני צים, הדירטוריון ישב ובחן והחליט שיש כדאיות כלכלית מלאה בהמשך השקעות בצים לטובת כל בעלי המניות והמשק הישראלי. אנחנו נביא פירוט מלא בהמשך. התהליך היום הוא סיכום של תהליך מורכב של ימים ולילות ארוכים", ענו נציגי החברה.

"צים במו"מ מול כל מיני גורמים עכשיו, אי אפשר להתפשט ולהביא מספרים מדוייקים באמצע מו"מ", אמרו בחברה והוסיפו כי "אם יהיה ספק משמעותי ביכולת קיומה של צים, לא יוזרם לה עוד כסף". עוד הבהירו בחברה כי כל הזרמה נוספת בהמשך מתוך ההזרמה הכוללת שמתכננת החברה לישראל להעביר לצים (בסך של 350 מליון דולר - א.א.) תחייב אסיפה נוספת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה