המגדל הראשון במתחם יצחק שדה בתל אביב יוצא לדרך; 13 נוספים מתוכננים לאזור

המגדל הראשון - ביצחק שדה פינת המסגר - יהיה בגובה 33 קומות; עיריית ת"א: מתחם התעסוקה העתידי של העיר

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

<<מתחם יצחק שדה (חסן ערפה) יוצא לדרך: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב התירה ליזם, חברת שבת משה נכסים, להגביה את המגדל הראשון במתחם מ-19 ל-28 קומות משרדים. בסך הכל יהיה המגדל בן 33 קומות.

הזכויות להקמת עשר הקומות הנוספות, בהיקף של 11,000 מ"ר, נוידו מבניינים לשימור בתל אביב. לפני שמונה חודשים פסלה הוועדה המקומית תוכנית להקמת מגדל של 20 קומות במקום קולנוע תל אביב ברחוב פינסקר בעיר. הוועדה איפשרה ליזם, חברת אירו סאט, למכור את הזכויות לבניית המגדל לאחד המגדלים ביצחק שדה, ואלה נרכשו על ידי שבת משה נכסים.

זכויות נוספות למגדל נרכשו מקרן השימור של עיריית תל אביב: לפי מתווה זה, היזם רוכש זכויות בנייה מקרן השימור, והכספים שמקבלת העירייה בתמורה משמשים לקידום השימור בעיר.

נגישות גבוהה

מתחם יצחק שדה, שנמצא בין הרחובות יצחק שדה, מנחם בגין והמסגר בתל אביב, משתרע על שטח של 81 דונם. במתחם, שתוכנן על ידי משרד נעמה מליס בינוי ערים, אמורים לקום 14 מגדלי משרדים. בעבר פעלו באזור מוסכים ועסקים לשירותי רכב, אך כיום הוא נמצא בשלבי פינוי שונים. בינתיים, עד להקמת המגדלים, נסללו במתחם מגרשי חניה.

המגדלים מיועדים למשרדים, וגובהם ינוע בין 20 ל-26 קומות, עם אפשרות להגבהתם. בכל מגדל תהיה קומת קרקע מסחרית, ומעליה שלוש קומות משרדים הפונים לרחוב. מעל לקומות ראשונות אלה יתנשא מגדל צר יותר.

לפי התוכנית המאושרת של חסן ערפה, יכולים היזמים להמיר 20% מזכויות הבנייה העיקריות למטרת מגורים בתמורה לבנייה של מבני ציבור. לפי המגמה המסתמנת בשוק ועליית מחירי הדירות, נראה כי יזמים רבים יעדיפו לנצל את האפשרות ולשלב דירות מגורים לצד המשרדים.

"מבחינתנו מתחם חסן ערפה הוא מתחם התעסוקה העתידי של העיר", אמרה אורלי אראל, מנהלת צוות תכנון מרכז בעיריית תל אביב. "זו תוכנית חשובה מאוד מבחינה עירונית כי היא נמצאת באחד האזורים עם הנגישות הכי טובה של תחבורה ציבורית, שבמרכזו יש מתחם ענק של שטח ירוק באזור שדל מאוד בשטחים כאלה".

עסקת הענק הופשרה

סיבה נוספת לאופטימיות סביב המתחם היא עסקת ענק שהוקפאה בשנה וחצי האחרונות ואמורה להיסגר בזמן הקרוב. מדובר בעסקה של חברת אומנינט שבבעלות יצחק נזריאן (70%), אחיו של המיליארדר יונס נזריאן, וחברת באוהאוס (30%), שבבעלות יעקב קוטלר ועמוס וינברגר.

אומנינט אמורה לרכוש שני מגרשים שמיועדים לבנייה של שני מגדלים תמורת 120 מיליון שקל, עם אופציה לשנה לרכישת שני מגדלים נוספים במחיר זהה. החברה תרכוש את הקרקע מכ-140 בעלי קרקע פרטיים המחזיקים בשטח.

אם תמומש האופציה תשלם החברה כ-240 מיליון שקל לבעלי הקרקע, כאשר לפני כשנה וחצי אותה העסקה נעה סביב מחיר של 260 מיליון שקל.

אם תתממש העסקה ייהפך נזריאן לבעלים הגדול במתחם. שבת משה נכסים תחזיק בשני מגדלים, ושתי החברות יחדיו יחזיקו כמעט במחצית מזכויות הבנייה בחסן ערפה. מלבד חברות אלה מחזיק מינהל מקרקעי ישראל במגרש בשטח של 2.6 דונם סמוך לדרך בגין.

התוכנית של מתחם יצחק שדה תתקדם במקביל למתחמי תעסוקה נוספים בתל אביב. הגדול שבהם - בגדה המערבית של נתיבי איילון - כולל הקמה של תשעה מגדלי משרדים חדשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים