האוצר העביר לרשות השנייה את טיוטת הסכם ערוץ 10

ההסדר מאפשר לערוץ לדחות תשלומים של 37 מיליון שקל. משרדי התקשורת והאוצר יפעלו להקמת "רשות פנים ממשלתית לשידורים מסחריים", ותוקם קרן משותפת עם הזכייניות להפקות עלית

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

>> משרד האוצר העביר לרשות השנייה את טיוטת ההסדר מול ערוץ 10. ההסדר מאפשר לערוץ לדחות תשלומי תמלוגים ודמי זיכיון בגובה 37 מיליון שקל, תוך תשלום ריבית חשב כללי (6.5%) בתוספת השינוי במדד המחירים לצרכן.

חלק מהסעיפים בהסדר הוגדרו על ידי מקורות בשוק כ"בולמי קשת ורשת", כלומר סעיפים שנועדו למנוע מזכייניות ערוץ 2 לעשות שימוש בהקלות. כך, בהסדר נקבע כי כדי לממש את דחיית התשלומים על הערוץ לקצץ 15% משכרו של כל עובד שהשתכר במהלך 2008 פי שלושה מהשכר הממוצע במשק ויותר. לאור העובדה שערוץ 10 ביצע לפני כמה חודשים קיצוץ רוחבי בשכר הבכירים, הקיצוץ הנוסף שעליו לעשות יהיה קטן יותר.

כמו נקבע כי בעלי המניות לא יורשו למשוך דיווידנד בתקופת דחיית התשלומים או לממן הלוואת בעלים או הלוואות של חברות קשורות. סעיפים אלה אמורים להרתיע את הזכייניות מכניסה להסדר.

עוד נקבע בהסדר כי לבעל הזיכיון המבקש הקלה לא יהיו חובות נוספים למדינה או לרשות השנייה, וכי לא תינתן דחייה עבור שנים שבהן בעל הזיכיון סיים ברווח. בנוסף קובע ההסדר כי האוצר יעביר לרשות השנייה סכום של 24 מיליון שקל למימון הפעילות השוטפת במקום התשלומים הדחויים של בעל הזיכיון.

סעיפים שסוכמו בין שרי האוצר והתקשורת קובעים כי השרים יפעלו לקידום מהלכי החקיקה של פרק שידורי הטלוויזיה כך שהליך החקיקה יושלם עד לסוף נובמבר 2009. בנוסף יפיץ שר התקשורת בתיאום עם שר האוצר תזכיר בנוגע להקמת "רשות פנים ממשלתית לשידורים מסחריים" עד לאוקטובר 2009.

סעיף נוסף קובע כי תוקם קרן הפקות סוגה עלית בהיקף של 60 מיליון שקל, כאשר מחציתה תמומן על ידי האוצר ומחציתה על ידי הזכייניות. "מתכונת הפעלת הקרן, דרכי הוצאת הכספים וכללי פעולת הרשות השנייה בחלוקת הכספים יתואמו בין משרד האוצר, התקשורת והרשות השנייה", נכתב בהסדר. "ככל שזכיין לא יעביר כספים לקרן, ייקבע המנגנון להפניית התקציב הבלתי מנוצל ליישום מטרת הקרן, בתיאום עם הרשות השנייה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?