המסחר ננעל בעליות: ת"א 25 התחזק ב-0.8%; מלנוקס נפלה ב-11% בעקבות המגעים לרכישת קופרגייט

החברה לישראל הוסיפה 8%; טבע עלתה ב-2.5%

יעל פולק-חלק
יעל פולק-חלק

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל בעליות שערים. מדד תל אביב 25 עלה ב-0.8% ל-972 נקודות ומדד תל אביב 100 הוסיף 1% ל-910 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-2 מיליארד שקל.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe

במהלך החודש האחרון נהנה מדד ת"א 25 מעלייה של 12% והשלים בכך זינוק של כ-48% מתחילת 2009. מדד ת"א 100 התחזק ב-12% במהלך החודש האחרון, והשלים עלייה של כ-60% מתחילת השנה. מדד מניות הנדל"ן הוסיף 19% במהלך החודש האחרון והשלים קפיצה של מעל 130% מתחילת השנה.

"אני לא חושב שמה שצריך להמשיך לקרות הוא קצב עליות של 10% בחודש או 50% בחצי שנה, כפי שראינו השנה. בהמשך השנה השוק צריך להיות יותר סלקטיווי. גם אם נראה מימוש של 10% לא נחזור לרמות השפל שהיינו בהן", הוסיף בסון.

כלכלני ברקליס קפיטל מסכמים בנימה אופטימית ביקור בישראל, במהלכו נפגשו עם נציגי בנק ישראל, משרד האוצר ונציגים מסקטור הפרטי: בברקליס משפרים את תחזית הצמיחה ל-2009 לירידה של 0.9% בתוצר (תחזית קודמת העריכה ירידה של 1.8%) וצופים צמיחה של 2.9% ב-2010.

בברקליס צופים כי הריבית במשק תעלה ל-1% כבר במהלך 2009, ל-2% ביוני 2010 ולרמה של 3.5% בסוף 2010.

בגזרת המאקרו, חדשות טובות בענף גביית המסים: הממשלה סיימה את חודש יולי עם עודף של 400 מיליון שקל ועודף של 800 מיליון שקל בפעילות הכוללת מתן אשראי נטו. העודף בחודש יולי בא לאחר חודשים של גירעון גבוה מאוד בתקופה שבין פברואר ליוני, ומשקף גידול חד בהכנסות המדינה ממסים, בעיקר מסים עקיפים. עם זאת, מתחילת השנה מסתכם הגירעון בסך של 17.3 מיליארד שקל. בתקופה המקבילה אשתקד היה לממשלה עודף בסך של כ 1.3 מיליארד שקל.

המסחר בדולר היה תנודתי היום כשבשעות הבוקר זינק שער הדולר מול השער היציג ב-2% בהמשך לעלייה של 3.3% אתמול. בשעות הצהריים נחלשה העלייה והדולר טיפס בשיעור 0.6% בלבד מול השער היציג. בסופו של דבר נקבע שערו היציג של הדולר בעלייה של 0.6% ל-3.889 שקלים. מאז הודיע שלשום הנגיד על המשך הרכישות, התחזק הדולר בכ-3.9%. שערו היציג של היורו עלה ביום ב-0.9% לרמה של 5.611 שקל ליורו. בעולם נחלש הדולר ב-0.1% לרמה של 1.439 דולר ליורו.

בזק פירסמה את דו"חותיה לרבעון השני של השנה. הרווח הנקי של בזק עלה ב-21.5% ל-502 מיליון שקל לעומת 413 מיליון שקל ברבעון המקביל. בזק בינלאומי רשמה גידול של כ-19% ברווח הנקי ל-56 מיליון שקל 47 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מדד הבנקים עלה ב-1.2%. מניות בנק לאומי והפועלים מרכזות מחזורי מסחר גבוהים.

במדד ת"א 25 בולטות היום בעליות מניות טבע והחברה לישראל.

מלאנוקס, המתמחה בפיתוח מוצרי תקשורת מבוססי מוליכים למחצה בתקן אינפיניבנד, מנהלת מגעים לרכישת חברת הסטארט אפ קופרגייט, המפתחת שבבים לרשתות תקשורת מולטימדיה ביתיות, תמורת כ-200 מיליון דולר. בחודשים האחרונים הביעו כמה חברות עניין ברכישת קופרגייט תמורת 250-150 מיליון דולר. במהלך המסחר בוול סטריט נחלשה אמש מניית מלאנוקס בכ-17%.

מניית מבטח שמיר עולה לאחר שתנובה הודיעה על חלוקה מחר של דיווידנד במזומן בהיקף של 570 מיליון שקל. מבטח שמיר מחזיקה ב-20.7% מתנובה וחלקה בדיווידנד הוא כ-117.8 מיליון שקל.

בבילון, חברת התרגום שבשליטת נעם לניר, ממשיכה להציג שיפור בתוצאותיה בזכות הכנסותיה מתחום הפרסום והשקה של גירסה חדשה של תוכנת התרגום. ברבעון השני של השנה גדל הרווח הרווח הנקי של בבילון בכ-2 מיליון שקל ל-5.1 מיליון שקל.

חודש לאחר שהעלה בית ההשקעות פסגות את המלצתו למניית קבוצת דלק, הוריד האנליסט נעם פינקו מבית ההשקעות בחזרה את ההמלצה ל"תשואת שוק". מאז ההמלצה הקודמת, עלתה מניית החברה ב-38%, וכעת ניצב מחיר היעד של פסגות למניה על 767 שקל - כ-17% מעל מחיר השוק. מתחילת 2009, קפצה מניית קבוצת דלק ב-454%.

מניית ביונדווקס תוסיף לרכז את תשומת הלב של המשקיעים גם היום לאחר שזינקה ביותר מ-2,400% מתחילת השנה. מניית החברה, המפתחת חיסונים נגד שפעת עונתית ושפעת העופות, נהנית מעליות במחזור גבוה בעקבות מקרי שפעת החזירים שהתגלו באחרונה בישראל.

מניית נסווקס, העוסקת במחקר ופיתוח טכנולוגיה של מתן חיסונים דרך האף, ממשיכה היום לטפס לאחר זינוק של 30% אתמול. החברה הודיעה על קבלת אישור לבצע ניסוי קליני בשלב שני למתן חיסון תוך שרירי כנגד שפעת.

TMC name="taStocks">טאואר סמיקונדקטור וחברת Dongwoon Anatech הקוריאנית, הודיעו היום כי טאואר נבחרה כיצרן הבלעדי לייצור המוני של שבבים עבור התקני ה-LED של חברת Dongwoon המשמשים ליישומים ביתיים ותעשייתיים.מקורות בשוק מעריכים העסקה במיליוני דולרים.

כור הודיעה היום כי תרשום רווח נקי של כ-32 מיליון שקל ברבעון השלישי כתוצאה ממכירה של מיליון מניות קרדיט סוויס שביצעה במהלך השבוע האחרון. נכון להיום, מחזיקה החברה ב-2.47% ממניות קרדיט סוויס (29.28 מיליון מניות) בסכום השקעה מצטבר של כ-4.64 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"