מכירות טבע עלו ב-20% ל-3.4 מיליארד דולר; הרווח התפעולי עלה ב-44% ל-981 מ' דולר

תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 3.47 מיליארד דולר ורווח של 80 סנט למניה ■ טבע מציגה תזרים מזומנים (כסף הנכנס בפועל לקופת החברה) מפעילות שוטפת של 658 מיליון דולר - ירידה של 18% לעומת הרבעון המקביל ■ לטבע הון עצמי של 17.815 מיליארד דולר - עלייה של כמעט 9% לעומת תום 2008

טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוי

ענקית התרופות הגנריות טבע מסיימת עוד רבעון מוצלח, והפעם עם תוצאות שיא במגוון פרמטרים שעשויות להסביר את רמות השיא בהן משייטת המניה בימים אלה - 51 דולר. טבע סיימה את הרבעון השני של 2009 עם עלייה של 20.4% בהכנסות ל-3.4 מיליארד דולר, ועם גידול של 10% ברווח התפעולי ל-702 מיליון דולר. הרווח הנקי ירד ב-2% והסתכם ב-523 מיליון דולר, שהם 61 סנט למניה. מאחר וטבע פועלת בכל העולם היא חשופה לשינויים בשער החליפין כך שהתחזקות שער הדולר גרעה מחברת התרופות הגנרית 256 מיליון דולר או 9% מהמכירות.

על פי התחזיות בוול סטריט, טבע אמורה היתה לסיים את הרבעון השני של 2009 ברווח של 80 סנט למניה עם הכנסות של 3.47 מיליארד דולר. עם זאת, הרווח המתואם של טבע (non-GAAP) עלה ב-25% ל-742 מיליון דולר שהם 86 סנט למניה (עלייה של 13% לעומת הרבעון המקביל) או 83 סנט למניה לאחר דילול - כלומר עלייה של 15% לעומת הרבעון המקביל ומעבר לתחזיות האנליסטים. הרווח התפעולי המתואם של טבע עלה ב-44% ל-981 מיליון דולר.

ההתאמות בין התוצאות החשבונאיות לתוצאות המתואמות כוללות שיערוך מלאי, כתוצאה מרכישת Barr, שהסתכמו ב-76 מיליון דולר, הפחתת נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו שהסתכמה ב-151 מיליון דולר, הסכמי פשרה לסיום הליכים משפטיים בסך 42 מיליון דולר והוצאות רה-ארגון בעקבות רכישת Barr בסך 10 מיליון דולר.

בנוסף לרווח החשבונאי, טבע מציגה תזרים מזומנים (כסף הנכנס בפועל לקופת החברה) מפעילות שוטפת של 658 מיליון דולר - ירידה של 18% לעומת הרבעון המקביל. במהלך הרבעון פרעה טבע חובות בהיקף של מיליארד דולר לבנקים בישראל עבור הלוואה שקיבלה כדי לרכוש את חברת באר. לטבע הון עצמי של 17.815 מיליארד דולר - עלייה של כמעט 9% לעומת תום 2008. העלייה בהון העצמי נבעה מהרווח, מהמרה של כ-719 מיליון דולר של אג"ח להמרה בריבית של 0.5% ו-0.25% המיועדים לפירעון ב-2024, בניכוי דיבידנד שחולק. לטבע גם קופת מזומנים של 1.76 מיליארד דולר.

זהו הרבעון השני בו מציגה טבע את התוצאות המאוחדות במלואן עם חברת התרופות הגנרית הרביעית בגודלה בארה"ב, באר, אותה רכשה בדצמבר 2008 תמורת 7.46 מיליארד דולר. מאחר וברבעון המקביל הוצגו הדו"חות ללא באר, הרי שההשוואה מולו מתעוותת. טבע מוסרת כי הרכישה של Barr תרמה לגידול במכירות בכל האזורים הגיאוגרפיים שבהם טבע פועלת, ובעיקר בארה"ב, ברוסיה, בפולין, בגרמניה ובקרואטיה.

עלייה במכירות וברווח גם לעומת הרבעון הקודם

מאחר שההשוואה מול הרבעון המקביל מעוותת ותחת הנחה כי העונתיות בתרופות קטנה יחסית, ההשוואה בין תוצאות הרבעון הנוכחי (השני של 2009) לתוצאות הרבעון הקודם מעניינת גם היא. גם כאן מציגה טבע עלייה נאה בכל הפרמטרים: ההכנסות עלו ב-8% ל-3.4 מיליארד דולר, הרווח התפעולי זינק ב-30% ל-702 מיליון דולר והרווח הנקי החשבונאי קפץ ב-16%. גם הנתונים המתואמים מצביעים על שיפור וכוללים עלייה של 16% ברווח הנקי המתואם (ל-742 מיליון דולר) ומכאן גם ברווח למניה.

"היה זה עוד רבעון חזק עם תוצאות שיא לטבע", אמר נשיא ומנכ"ל טבע,שלמה ינאי, "גם בתחום מימוש היעדים האסטרטגיים שלנו היה זה רבעון טוב מאד. האינטגרציה עם Barr מתקדמת בקצב מהיר מהמתוכנן ואני מפיקים יותר סינרגיות מכפי שהערכנו בתחילה". ינאי ציין כי "רבעון זה שבו השגנו תוצאות שיא - למרות שהייתה בו רק השקה בולטת אחת - ממחיש את תנופת הצמיחה ואת האיכויות הייחודיות של טבע".

צבר בקשות של 110 מיליארד דולר
טבע, מאתרת תרופות מקוריות ("אתיות") ובמיוחד תרופות "רבות מכר" (תרופות עם מכירות גבוהות) בכדי לזכות בבלעדיות על שיווק גרסה גנרית (חיקוי) לתרופה. סעיף 4 לחוק הץ' ווקסמן, מקנה בלעדיות בשיווק למשך שישה חודשים לחברה הגנרית הראשונה המערערת בהצלחה על תוקפו של פטנט שמגן על התרופה המקורית. חצי השנה הראשונה נחשבת לרווחית שכן היצרן הגנרי מתחרה בשוק אך ורק מול החברה המקורית, ולאחר מכן כל היצרניות הגנריות רשאיות לשווק את התרופה.

תרופת הדגל של טבע היא התרופה הראשונה פרי פיתוחה - הקופקסון (Copaxone) המשמשת לטיפול בטרשת נפוצה והתרופה האתית השנייה שפותחה בידי טבע היא האזילקט (Azilect) לטיפול בפרקינסון. מכירות הקופקסון עלו ברבעון השני של 2009 ב-21% ל-682 מיליון דולר. ב-31 במארס 2008 הסתיים הסכם ההפצה של התרופה בצפון אמריקה מול sanofi-aventis בצפון אמריקה.

טבע מדווחת כי הקופקסון המשיכה להיות התרופה המובילה לטרשת נפוצה בארה"ב ובעולם כולו, עם שיא במכירות גלובליות (במונחי מחיר מכירה לשוק). מכירות האזילקט עלו ב-31% ל-55 מיליון דולר.

תרופת הקופקסון, שנהנתה מעלייה במחירים, הובילה את הצמיחה ברבעון הנוכחי כמו גם עלייה במכירות המשאפים והצמיחה במכירות תרופת האזילקט. טבע נהנתה עוד מהשקות חדשות, הגדולה שבהן הוא השקה בבלעדיות של האדראל להפרעות קשב בעלת מכירות של 1.4 מיליארד דולר במונחי המקור. כמו כן השיקה טבע ליום אחד את הגרסה הגנרית לסולודין לטיפול באקנה, השקה שנעצרה ותרופות נוספות שהשפעתן היו פחות מהותיות על תוצאותיה.

שולי הרווח הגולמי (המתואם) של טבע עלו ל-58.5% לעומת 54.7% ברבעון המקביל. טבע מוסרת כי השיפור הושג בזכות עליית משקלם של מוצרים הקשורים לבריאות האישה (באמצעות Barr), של משאפים וכן של תרופות הקופקסון והאזילקט. שולי הרווח הגולמי החשבונאיים ירדו מ-53.3% ל-52% בשל הפחתות חשבונאיות הקשורות למלאי שנרכש מ-Barr ובשל הפחתות עבור קניין רוחני.

טבע כבר הודיעה בעבר כי 2009 תהיה דלה בהשקות חדשות ובמיוחד המחצית הראשונה של 2009. לעומת זאת, המחצית השנייה של 2009 ובמיוחד 2010 אמורות להביא עמן הזדמנויות רבות יותר לתקיפת תרופות רבות מכר.

נכון ל-21 ביולי, יש לטבע 198 בקשות הממתינות לאישור סופי של רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) כולל 42 אישורים מותנים. סך המכירות השנתיות בארה"ב של המוצרים המקוריים אליהם מתייחסות הבקשות האמורות עומד על יותר מ-110 מיליארד דולר. טבע מאמינה כי היא הראשונה להגיש בקשה לאישור עבור 82 מוצרים מתוך 132 הבקשות - המשקפות מכירות שנתיות של יותר מ-54 מיליארד דולר במונחי התרופות המקוריות.

עלייה במכירות בצפון אמריקה

המכירות הפרמצבטיות בצפון אמריקה ברבעון השני הסתכמו ב-2.052 מיליארד דולר, גידול של 36% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, והיוו 63% מסך המכירות הפרמצבטיות. המכירות הרבעוניות הושפעו לטובה בעיקר מהשקת הגרסה הגנרית של Adderall XR במהלך הרבעון, ומהמשך מכירות חזקות של הגרסאות הגנריות של Lotrel, Yasmin, Protonix ו-Imitrex אשר הושקו ברבעונים קודמים. המכירות ברבעון הושפעו לטובה גם ממכירות חזקות של משאפי ProAir וקופקסון.

מכירות פרמצבטיות באירופה הסתכמו ב-732 מיליון דולר ברבעון השני והיוו 22% מסך המכירות הפרמצבטיות, ירידה של 4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד במונחי דולר אמריקאי, לעומת צמיחה של 20% במונחי המטבעות המקומיים. השוני נובע מירידות משמעותיות בשווי של המטבעות האירופיים העיקריים מול הדולר אמריקאי, אשר שחקו את הגידול במכירות באירופה. המכירות הרבעוניות, במונחי המטבעות המקומיים, הושפעו לטובה ממכירות גנריות חזקות בגרמניה, ספרד, ובפולין.

מכירות פרמצבטיות בינלאומיות ברבעון השני, הסתכמו ב-481 מיליון דולר והיוו 15% מסך כל המכירות הפרמצבטיות, גידול של 20% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד במונחי דולר אמריקאי, או ב-35% במונחי המטבעות המקומיים. הגידול נבע בעיקר ממכירות גבוהות ברוסיה, בקרואטיה, ובישראל כמו גם במדינות מסוימות באמריקה הלטינית, לצד השפעה שלילית על התוצאות בשל השפעות שערי מטבע חוץ.

מכירות חטיבת הכימיה (API) לצדדים שלישיים ברבעון השני הסתכמו ב-135 מיליון דולר, ירידה של 13% בהשוואה לרבעון השני של 2008. בנטרול השפעות השינויים בשערי חליפין, מכירות חטיבת הכימיה ירדו ב-10%. חלק מהירידה במכירות חטיבת הכימיה לצדדים שלישיים נובעת מכך שהמכירות ל-Barr ול-Pliva, שבעבר נחשבו מכירות לצדדים שלישיים, נרשמות כיום כמכירות פנימיות של טבע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"