חברת חיפושי הנפט זרח: משווי של 5 מיליון שקל ל-50 מיליון שקל בחצי שנה

זרח תתחיל בקידוח נפט בים המלח עוד חודש. היום היא תצא מרשימת השימור בבורסה

נתן שבע
נתן שבע

>> גילויי נפט וגז אל מול חופי חיפה וחדרה הקפיצו את שותפויות הגז והנפט לשווי של כמה מיליארדי שקלים. ישראמקו זינקה כמעט פי 12 מתחילת השנה לשווי של 3.3 מיליארד שקל, דלק קידוחים קפצה פי ארבעה לשווי של 3.5 מיליארד שקל, ואבנר עלו כמעט פי ארבעה לשווי של 3.3 מיליארד שקל. אבל יחידת השתתפות אחת בתל אביב הצליחה לטפס ללא קשר לקידוחים האלה תוך שהיא רוכבת על ההצלחה של המתחרות. מדובר בשותפות הנפט זרח, שקפצה כמעט פי 10 מפברואר לשווי של 60 מיליון שקל.

זרח נסחרת ברשימת השימור, כך שהטיפוס במניה לא התבצע במסחר רציף, מכיוון שהחברה נסחרת פעם ביום. עם זאת, גם מחזור המסחר היה גדול יחסית בתקופה האחרונה והיה בממוצע יותר מ-100 אלף שקל. בשל העלייה החדה בשווי השותפות, שגרמה להגדלת שווי אחזקות הציבור, יצאה השותפות מרשימת השימור וניירות הערך שלה ייסחרו שוב החל מהיום ברשימה הראשית במסחר הרציף - מה שיעניק למשקיעים שהשקיעו בהנפקה לפני שנתיים וחצי קצת נחת. שותפות זרח היא בעלת רישיונות לחיפושי נפט וגז באזור ים המלח, בחלקן בשותפות עם שותפויות מקבוצת תשובה וחלקן באופן עצמאי.

באוגוסט צפויה החברה להתחיל, ביחד עם דלק קידוחים ואבנר מקבוצת תשובה, את קידוח צוק תמרור 4 בצפון ים המלח המתוכנן לעומק של 2,000 מטר בהשקעה של 4-5 מיליון דולר. הקידוח מתאפשר לאחר שהושגה הסכמת רשות הטבע והגנים לביצועו. על פי ממצאים גיאולוגיים פוטנציאל הנפט באזור הקידוח מוערך בכ-6.5 מיליון חביות, שהן כ-400 מיליון דולר.

לאחר הזינוק נסחרת יחידת ההשתתפות זרח במחיר של 12 אגורות, הגבוה מהמחיר שבו הונפקה לפני שנתיים וחצי. אז גייסה החברה 23 מיליון שקל במחיר של 10 אגורות ליחידת השתתפות בחבילות שכללו גם אופציות שהוענקו ללא תמורה. מאז ידעה יחידת ההשתתפות בעיקר ירידות.

בעל המניות העיקרי בזרח הוא יחזקאל כליף שמחזיק בכ-30% מהשותפות. לשותפות עד כה אין הכנסות והון השותפות הוא 4 מיליון דולר. לשותפות מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 2.8 מיליון דולר ואין לה התחייבויות לבנקים לפי דו"חות הרבעון הראשון.

ברשימת השימור נכללים ניירות ערך של החברות שאינן עומדות בכללי הבורסה. כל חברה רשומה צריכה לעמוד בתנאים הבאים: שווי אחזקות הציבור לא יפחת מ-5 מיליון שקל, שיעור החזקות הציבור לא יפחת מ-15% מהון המניות, וההון העצמי לא יפחת מ-2 מיליון שקל. חברות שלא מקיימות את התנאים מועברות לרשימת השימור. המניות ברשימה זו נסחרות פעם אחת ביום ב-10:15, ובשאר היום אין מסחר במניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?