מ-5 מיליון ל-50 מיליון בחצי שנה: שותפות חיפושי הנפט זרח הכפילה שווייה פי 10 - ללא קשר ל"תמר"

השותפות תתחיל עוד חודש בקידוח נפט בים המלח; מחר היא תצא מרשימת השימור בבורסה

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן שבע

גילוי הנפט והגז אל מול חופי חיפה וחדרה הקפיצו את שותפויות הגז והנפט בתל אביב לשווי של כמה מיליארדי שקלים. ישראמקו זינקה כמעט פי 12 מתחילת השנה לשווי של 3.3 מיליארד שקל, דלק קידוחים קפצה פי 4 לשווי של 3.5 מיליארד שקל, אבנר הכפילה שוויה כמעט פי 4 לשווי של 3.3 מיליארד שקל.

אבל יחידת השתתפות אחת בתל אביב הצליחה לטפס ללא קשר לקידוחים האלה תוך שהיא רוכבת גם על ההצלחה של המתחרות. מדובר בשותפות הנפט זרח שקפצה בכמעט פי 10 בחצי השנה האחרונה לשווי של 52 מיליון שקל בציפייה לתחילת קידוח לחיפושי נפט בים המלח. בשל העלייה החדה בשווי השותפות, שגרמה להגדלת שווי אחזקות הציבור, יצאה השותפות מרשימת השימור וניירות הערך שלה יסחרו שוב החל ממחר ברשימה הראשית במסחר הרציף.

שותפות זרח הינה בעלת רשיונות לחיפושי נפט וגז באזור ים המלח, בחלקן בשותפות עם שותפויות מקבוצת יצחק תשובה, וחלקן באופן עצמאי. בחודש הבא צפויה החברה להתחיל, ביחד עם דלק קידוחים ואבנר מקבוצת תשובה את קידוח צוק תמרור 4 בצפון ים המלח, המתוכנן לעומק של 2,000 מטר בהשקעה של בין 4 ל-5 מיליון דולר.

הקידוח מתאפשר לאחר שהושגה הסכמת רשות הטבע והגנים לביצוע הקידוח. על פי ממצאים גיאולוגיים פוטנציאל הנפט באזור הקידוח מוערך בכ-6.5 מיליון חביות, שהם כ-400 מיליון דולר. לאחר הזינוק בה, נסחרת יחידת ההשתתפות זרח במחיר של 12 אגורות - הגבוה מהמחיר שבו הונפקה לפני שנתיים וחצי.

בעל המניות העיקרי בזרח הוא יחזקאל כליף שמחזיק בכ-30% מהשותפות. לשותפות עד כה אין הכנסות. והון השותפות עומד על 4 מיליון דולר. לשותפות מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 2.8 מיליון דולר ואין לה התחייבויות לבנקים.

רשימה השימור היא רשימה בה נכללים ניירות ערך של החברות שאינן עומדות בכללי הבורסה. כל חברה רשומה בבורסה צריכה לעמוד בתנאים הבאים: שווי החזקות הציבור - לא יפחת מ-5 מיליון שקל. שיעור החזקות הציבור - לא יפחת מ-15% מהון המניות, וההון העצמי - לא יפחת מ-2 מיליון שקל. החברות שלא מקיימות תנאים אלה מועברות לרשימת השימור כאשר מניות ברשימה זו נסחרות פעם אחת ביום בשעה 10:15 בלבד ובהמשך היום אין מסחר במניה. מניות נשארות ברשימה זו למשך של עד שנתיים ולאחר מכן הן עומדות בסכנת מחיקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט