שטראוס ממזגת את מיזם המים עם תמי 4; קרן פימי הרוויחה 135 מיליון שקל

רכישת 100% מתמי 4 תתבצע באמצעות החברה הבת H2Q בה מחזיקה שטראוס, 90% כך שמחיר הרכישה משקף לתמי 4 שווי של 325 מיליון שקל ■ סיבוב פיננסי נאה לקרן פימי: השקיעה בחברה 11.5 מיליון דולר בשני סיבובים ותקבל כ-37 מיליון דולר

טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוי

חברת שטראוס השלימה רכישת חברת המים תנה תעשיות המוכרת יותר בשם תמי 4. שטראוס תשלם עבור תמי 4 מחיר נח של 291 מיליון שקל - נמוך מההערכות הראשוניות של 350 מיליון שקל. שטראוס תקבל את תמי 4 ללא התחייבויות פיננסיות כלשהן. המחיר שנקבע כפוף להתאמות מסויימות שיתבררו במועד השלמת העסקה. רכישת 100% מתמי 4 תתבצע באמצעות החברה הבת H2Q בה מחזיקה שטראוס 90% כך שמחיר הרכישה משקף לתמי 4 שווי של 325 מיליון שקל.

במקביל, הודיעה הבוקר קבוצת שטראוס על מינויו של רמי רונן למנכ"ל H2Q - מיזם המים של הקבוצה. מדובר במיזם שירכז את הידע בתחומי הפיתוח, היצור, השיווק, ההפצה והפיתוח העסקי של התחום בארץ ובעולם.

תמי 4 סיימה את 2008 עם הכנסות של 248.6 מיליון שקל ועם רווח תפעולי של 34 מיליון שקל שהם 13.7% מהמכירות. ה-EBITDA (רווח תזרימי תפעולי) של תמי 4 עמד 40 מיליון שקל. מי 4 מעריכה כי תסיים את 12 החודשים הקרובים עם EBITDA של 48-50 מיליון שקל. עוד מציינים בשטראוס כי תמי 4 "צמחה בששת החודשים הראשונים של 2009 בקצב של 20% עד 25% בכל הפרמטרים".

תמי 4 נמצאת בשליטת קרן פימי שבבעלות ישי דוידי (41%), קיבוץ נתיב הל"ה (32%), שמוליק ולודינגר (18%) ומשקיעים נוספים בהם בית ההשקעות פסגות ומשרד הפרסום אדלר חומסקי. החברה פועלת בתחום המים המסוננים והמטוהרים ומשווקת מוצריה בישראל ובעולם.

קרן פימי ופסגות עומדים להשלים סיבוב פיננסי נאה. פימי השקיעה בחברה 11.5 מיליון דולר בשני סיבובים - האחרון שבהם במאי 2008 לפי שווי חברה של 21 מיליון דולר ועומדת לקבל בתמורה לחלקה סכום שכפוף לביצועיה של תמי 4 ברבעון השלישי של 2009 ושמוערך בפימי ב-135 מיליון שקל. הסיבה לכך היא שעבור תמי 4 ישולמו 291 מיליון שקל אך בקופתה יש כעת כסף מזומן (עודף נכסים על התחייבויות) ואלה אמורים להיות מחולקים כדיבידנד. בתוספת הרווחים מהרבעון השלישי, מוערך סכום הדיווידנד בכ-40 מיליון שקל ובסך הכל רואים בפימי מחיר מכירה של כ-325 מיליון שקל המשקפים רווח של 135 מיליון שקל.

עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס, מסרה היום: "קבוצת שטראוס זיהתה כבר לפני מספר שנים את תחום המים לשתיה כתחום המציג הזדמנות עסקית משמעותית, המתחבר היטב לתפיסה העסקית הכוללת של הקבוצה ולחזון שלה. אנו רואים בפיתוח טכנולוגיה מתאימה לפתרונות למי שתייה איכותיים בבית ובמקום העבודה דרך לשיפור איכות החיים של מאות מיליוני אנשים בעולם.

"לפני כשלוש שנים בחרנו לחבור לקבוצת יזמים ומדענים ישראלים והשקענו במיזם H2Q שמפתח מטהר לסינון וטיהור מים בטכנולוגיה ייחודית .פעילות שטראוס בתחום המים משלבת אחריות חברתית ומחויבות לסביבה ועונה על צורך אמיתי של בני אדם בכל העולם כיום".

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל הקבוצה ציין כי "שטראוס זיהתה הזדמנות בתחום הטיפול במים בנקודת הצריכה באופן שיבטיח לצרכן מים שהם גם איכותיים וגם נותנים מענה לצרכים היומיומיים שלו".

רמי רונן, מנכ"ל מיזם H2Q הוסיף כי "תמי 4 היא אחת מהיצרניות המובילות בעולם בתחום פתרונות המים המטוהרים לבית. לחברה מודל עסקי מצליח ורווחי, ידע רב ומוכח בפיתוח ושיווק פתרונות לצריכת מים איכותיים בבתים ובעסקים. תמי 4 צומחת מדי שנה ומציגה רווחיות נאה ויציבה מאוד.

"בימים אלו מסיימת חברת H2Q בהצלחה את מבדקי התקן המחמירים ביותר בעולם (NSF/EPA) למטהר שפיתחה. החיבור בין היכולות של תמי 4 בפיתוח מערכות ביתיות לטיהור מים, הניסיון של קבוצת שטראוס בניהול עסקים בינלאומיים ובכניסה לשווקים מתפתחים, יחד עם הטכנולוגיה של H2Q, יאפשרו לשטראוס לצאת עם פתרון אינטגרטיווי לשווקים בישראל ומחוץ לישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה