יולי עופר מחזק את ההון העצמי של סנטרל יורופיאן ב-22 מיליון שקל

מנהלת מגעים לרכישת השלד הבורסאי אינוונטק תמורת 100-120 מ' ש' בכדי לרכז בו את פעילות המלונאות שלה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

יולי עופר (75%) ונמרוד רינות (25%) - בעלי השליטה בחברת הנדל"ן סנטרל יורופיאן אסטייטס - מחזקים את ההון העצמי של החברה (המיוחס לבעלי המניות), שנשחק נכון לסוף מארס 2009 ב-96%, לעומת מארס 2008. ההון העצמי של החברה נאמד ב-2.7 מיליון שקל בלבד, ומהווה כ-0.32% מהמאזן הכולל. החברה דיווחה כי עופר ורינות המירו הלוואת בעלים של כ-22.4 מיליון שקל להון עצמי, שיגיע לגובה של 30 מיליון שקל.

במסגרת מתווה העסקה, תרכוש סנטרל יורופיאן בשלב הראשון כ-74% מהון המניות של אינוונטק, ולאחר מכן הצדדים ידונו לגבי רכישת יתרת המניות של אינוונטק. נכון להיום לאינוונטק אין פעילות עצמאית, אך בקופתה היקף מזומנים של כ-140 מיליון שקל.

לפי ההערכות, עבור המניות תשלם סנטרל יורופיאן כ-110-120 מיליון שקל. סכום זה משקף את המזומנים של אינוונטק ופרמיית שליטה של כ-5%-10%. העסקה כפופה לקבלת אישור של אסיפת בעלי המניות של החברות המעורבות, שכן מדובר בעסקת בעלי עניין.

עם השלמת העסקה, מתכוונת סנטרל יורופיאן למזג אל תוך אינוונטק את פעילותה המלונאית במזרח אירופה (בעיקר בהונגריה), המרוכזת תחת חברת CEE Hotel Holdings ושוויה מוערך בין 100-200 מיליון שקל. בימים אלה שכרה החברה מעריכי שווי למלונות. סנטרל יורופיאן תממן את העסקה באמצעות הזרמת הון של בעלים, וכן באמצעות הלוואות גישור לטווח קצר שיוחזרו לאחר העברת הפעילות המלונאית לתוך אינוונטק.

בכוונת סנטראל יורופיאן להשתמש בפלטפורמה הציבורית של אינוונטק על מנת לבצע גיוסי הון עתידיים לצורך רכישת נכסים נוספים. החברה בוחנת בימים אלה מספר עסקות בתחום המלונאות באזור מונטנגרו.

סנטראל יורופיאן אינה נסחרת בבורסה, אך החברה מחויבת למסור דיווחים בשל העובדה כך שהנפיקה לפני כמה שנים אג"ח בהיקף של כ-142 מיליון שקל, הנסחרות כיום בתשואה לפדיון של כ-30%. החברה פועלת בתחומי נדל"ן מניב ובנייה למגורים ברחבי הונגריה, סלובקיה, סרביה ורומניה. בקופתה של החברה היקף מזומנים של כ-60 מיליון שקל, והיא אמורה לשלם באוגוסט 2011 כ-35 מיליון שקל לבעלי אג"ח א'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

האחים אמיר (מימין) ואיציק דיין

תעלומת עורך הדין – והעד המרכזי שמת לפני שהספיק להעיד בפרשת האחים דיין

תל אביב

"אנשים רואים בורסות אדומות ומחירי דירות משוגעים – והם עוצרים"

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה - ותבחר צבע": כך נקבע מחיר הרכב שלכם

 יובל רפיח

2,300 שקל, כולל חשבונות: השכונה שהצעירים עוד לא גילו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

"הן ביקשו: 'תגרום לתרופה לעבוד על קופים, גם אם תקלקל מעט לבני אדם"

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה