מדיגוס חתמה על עסקה ב-217 אלף דולר והשלימה זינוק של 44% ביומיים

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

>> מניית מדיגוס עלתה אתמול ב-23.6% במחזור של 902 אלף שקל - פי 20 מהממוצע במניה. זאת לאחר שהחברה דיווחה על מזכר הבנות עם חברת מכשור רפואי בארה"ב. ההודעה הסבירה עלייה קודמת של המניה ביום חמישי ב-16.9% במחזור של 473 אלף שקל.

מדיגוס תספק לחברה האמריקאית מצלמות וידיאו רפואיות זעירות ומערכות בקרה. על פי מזכר ההבנות, תספק מדיגוס לחברת המכשור הרפואי 25 מצלמות ושלוש מערכות בקרה כדי לבחון את האפשרות לשלב אותן במוצר רפואי שפיתחה חברת המכשור הרפואי. מדיגוס תקבל בתמורה תשלום מיידי של 217 אלף דולר. מזכר ההבנות קובע שמדיגוס והחברה האמריקאית ינהלו מו"מ להסכם רחב יותר וארוך טווח למתן רישיון שימוש במצלמות שפיתחה מדיגוס על ידי חברת המכשור הרפואי בתחום רפואי מוגדר, וכן להספקת המצלמות לכמה שנים. אלעזר זוננשיין, מנכ"ל מדיגוס, ציין שחברת המכשור הרפואי היא חברה פרטית שתשלב מצלמה מתקדמת מתוצרתה של מדיגוס במוצר שעומד לסיים את הניסויים הקליניים. לדבריו, השלמת התהליכים הרגולטוריים לאישור המוצר לשיווק צפויים עד לסוף 2009. לדבריו, אם המוצר יקבל את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) ייכנסו שתי החברות למו"מ לקראת מעבר לייצור סדרתי והספקת המצלמה של מדיגוס לתקופה של יותר מ-5 שנים.

מדיגוס מפתחת תהליך רפואי מבוסס אנדוסקופיה, שמיועדת לטיפול לא פולשני במחלת החזר קיבתי-ושטי (Gastro Esophageal Reflux Disease). התהליך שפותח בידי מדיגוס מבוצע באמצעות אנדוסקופ ייחודי, שכולל בין השאר כוונת אולטראסאונד, מצלמת וידיאו ומהדק רקמות. הוא מאפשר לטפל בשסתום החד-כיווני בוושט התחתון, שמפריד בין הוושט לקיבה ומונע את חזרת מיץ הקיבה לוושט, וזאת מבלי לבצע ניתוח שכולל חדירה לחלל הקרום שמכיל את איברי הבטן.

מדיגוס צופה שתקבל אישור לשווק את המוצר לאחר שתשלים את הניסויים ב-64 חולים לפחות ברבעון השלישי של 2010.

מדיגוס נאלצה לפטר שבעה עובדים (שליש מכוח העבודה שלה), להעביר חלק מעובדי החברה לשבוע עבודה מקוצר של ארבעה ימי עבודה כנגד הפחתת שכרם ב-20%, במטרה לחסוך 160 אלף שקל לחודש. זאת לאחר שספגה הפסד של 3.1 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2009 והפסד מצטבר של 55.7 מיליון שקל, כשרואי החשבון שלה ציינו כי קיימים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי.

מדיגוס מחזיקה ב-5 מיליון שקל בקופתה נכון לסוף הרבעון הראשון של 2009. פעילותה השוטפת של החברה צרכה 653 אלף שקל ברבעון הראשון של 2009. זוננשיין אמר שהחברה נערכת לגיוס הון שיאפשר להה לסיים את הניסוים הקליניים.

מדיגוס נשלטת בידי אבי ורועי שפירא, דן אורן, בעל השליטה בחברת דקסון, ואלעזר זוננשיין (11.8% לכל אחד); ג'ונסון אנד ג'ונסון (8.9%); ועופר הייטק (5.7%).

מדיגוס דחתה בסוף 2008 הצעה של חברת דקסון להשקיע בה 11.25 מיליון שקל ב-13.2% מהחברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"