דירקטוריון הפועלים נגד בנק ישראל: מציעים את מקורבי אריסון - פלד ודבורין - כחברים בוועדת האיתור

בניגוד לדרישת חזקיהו להקים ועדת איתור שתורכב מ-3 דירקטורים חיצוניים שאינם מקורבים לשרי אריסון, הציע בנק הפועלים ועדה של 5 חברים, מהם 3 קשורים לבעלת השליטה ■ בנוסף, במכתב שנשלח לחזקיהו נאמר כי ציון קינן ייכלל במועמדים שתבחן הוועדה

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

מאת שרון שפורר וצבי זרחיה

דירקטוריון בנק הפועלים השיב היום לאולטימטום שהציבו לו המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, לפיו עליו להשיב לו עד הבוקר על הקמת ועדת איתור לתפקיד מנכ"ל הבנק במקום ההחלטה על מינויו של ציון קינן לתפקיד.

חזקיהו דרש מהדירקטוריון למנות ועדת איתור שתורכב מ-3 דירקטורים חיצוניים, כלומר דירקטורים שאינם קשורים לבעלת השליטה בבנק שרי אריסון או להציע חלופה אחרת לאיתור מנכ"ל.

דירקטוריון הבנק כותב לחזקיהו כי הוא מוכן להקים ועדת איתור - אך בהרכב אחר מאשר ביקש חזקיהו. דירקטוריון הבנק מציע כי הוועדה תורכב מ-5 דירקטורים - שנים מהם דירקטורים חיצוניים - יאיר אורגלר, ואמרי טוב - שיעמוד בראש הוועדה - אך גם משלושה דירקטורים נוספים הקשורים לאריסון - אפרת פלד, פנינה דבורין ומשה קורן. כלומר בוועדה יהיה רוב לנציגיה של אריסון.

אפרת פלד היא מנכ"לית אריסון אחזקות ופנינה דבורין הינה פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר ומי שייצגה את עופר גלזר, בעלה לשעבר של שרי אריסון, במשפט שהתנהל נגדו על הטרדה מינית ואשר בסיומו ריצה 4 חודשי מאסר בכלא מעשיהו. משה קורן גם הוא דירקטור מטעמה של שרי אריסון.

הדירקטוריון מפרט לחזקיהו כיצד תפעל ועדת האיתור. הוועדה תציג למליאת הדירקטוריון כל מועמד שעליו ימליצו לפחות שני חברי ועדה. עם זאת, לצד ועדת האיתור, טוען הדירקטוריון כי יבחן גם מועמדים ששלושה דירקטורים לפחות, גם אם אינם דירקטורים חיצוניים וגם אם אינם נמנים על הוועדה, יתמכו בהצגת מועמדותו.

דירקטוריון הבנק כותב עוד לחזקיהו כי ציון קינן ייכלל במועמדים שתבחן הוועדה.

המכתב של דירקטוריון הפועלים, שעליו חתום יו"ר הבנק דני דנקנר, מותח ביקורת על המפקח. הדירקטוריון כותב לחזקיהו כי הוא מאוכזב על כך שלא נענה לדרישתו להיפגש עמו. בנוסף, כותב הדירקטוריון כי אין זה נכון להבחין בין סוגי דירקטורים וכי הוא לא מצא במכתב של חזקיהו כל נימוקים לעניין זה. את מכתבו חותם דירקטוריון הבנק שוב בקריאה למפקח על הבנקים להיפגש עמו בהקדם.

ועדת הכלכלה לא תדון בהדחת דנקנר

בתוך כך, ועדת הכלכלה לא תקיים דיון על דרישת בנק ישראל להדחתו של יו"ר בנק הפועלים, דני דנקנר. כך הודיע היום יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), לאחר שנפגש אתמול, רביעי, עם נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר. החלטת אקוניס זכתה לתמיכתו של יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד), שקיבל ממנו עדכון בעניין.

בפגישה סקר הנגיד בפירוט את ההדברות בין בנק ישראל לבנק הפועלים. בעקבות הפגישה אמר ח"כ אקוניס שלדעתו אין מקום להתערבות הכנסת כל עוד נמשכת ההידברות בין הבנק המרכזי לבין בנק הפועלים ואמר לנגיד שאין בכוונתו לקיים דיון בוועדת הכלכלה בנושא זה כל עוד נמשכים המגעים בין הצדדים.

בכנסת מעריכים שגם ועדת הכספים לא תקיים דיון בפרשה כל עוד נמשכים המגעים בין הצדדים. כפי שפורסם השבוע בלעדית ב-TheMarker, נפגש יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, עם דני דנקנר. הפגישה נערכה לבקשתו של דנקנר שניסה לגייס את גפני לטובתו. גפני אישר את קיום הפגישה והודיע שיפנה לנגיד בעניין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"