אי.בי.אי: סלקום תחלק ב-2009 רווח של מיליארד שקל כדיווידנד

יובל זעירא העלה את ההמלצה למניית דסק"ש, המחזיקה 47% מסלקום, ל"קנייה" עם מחיר יעד של 79 שקל - הגבוה ב-58% ממחירה בשוק

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

<<"אין ספק שאם מתייחסים לניהול דסק"ש כחלק מאי.די.בי כולה, ניתן לומר כי אי.די.בי היא הקבוצה שהגיעה למשבר הכי מוכנה ועם יתרות הנזילות הגבוהות ביותר. מכיוון שכך, לא היתה שאלה לגבי יכולת החזר החוב שלה גם בתקופה הקשה ביותר", כך כותבים בבית ההשקעות אי.בי.אי בעבודת עדכון על דיסקונט השקעות (דסק"ש) שבשליטת אי.די.בי.

"ההשקעה במניות של קרדיט סוויס, נכון להיום, מוכיחה עצמה כהשקעה בעיתוי הנכון וסימנה את אי.די.בי כגוף בעל יכולת ביצוע של עסקות בינלאומיות ברחבי הגלובוס", מוסיפים האנליסטים של אי.בי.אי. יובל זעירא, מנהל מחלקת המחקר של אי.בי.אי, העלה את המלצתו למניית דסק"ש, המנוהלת על ידי עמי אראל, מ"נייטרלי" ל"קנייה", והעלה את מחיר היעד למניה מ-50 ל-79 שקל - הגבוה ב-58% ממחיר המניה בבורסה.

מניית דסק"ש איבדה כ-72% משוויה ב-2008, אבל רשמה תיקון של יותר מ-80% מתחילת 2009. דסק"ש חילקה ב-2007-2008 דיווידנדים ביותר מ-3.6 מיליארד שקל ובקופתה היו בסוף 2008 מזומנים בסך כ-1.5 מיליארד שקל. סכום זה אמור לאפשר לחברה לפרוע אג"ח (קרן וריבית) בסך כ-230 מיליון שקל עד סוף 2009.

דסק"ש מחזיקה בעיקר בחברות תזרימיות ויציבות, כמו סלקום (47%), שופרסל (38.1%) ומכתשים-אגן (26.3%, באמצעות כור - דסק"ש מחזיקה בכ-62.7% ממניות כור), וכן בנכסים ובנין (83.4%) ובמניות בנק ההשקעות השווייצי קרדיט סוויס (1.5%, באמצעות כור). כחלק מההתאוששות של מניות הבנקים באירופה עלתה מניית קרדיט סוויס בעשרות אחוזים מתחילת השנה - כך שכור מורווחת כיום על השקעה זו כ-1 מיליארד שקל "על הנייר".

"אנו מעריכים כי ההתכנסות של שוק החקלאות והחדירה המהירה של יצרניות מוצרי ההדברה לתחום הזרעים יחייבו את מכתשים-אגן לחבור בעתיד לקבוצות נוספות בגודל משמעותי. להערכתנו, יש סיכוי טוב יותר שבמחיר אטרקטיווי וגבוה תחליט אי.די.בי למכור את מכתשים-אגן ולא לקלוט אליה פעילויות בסדר גודל מהותי", כותב זעירא.

באי.בי.אי מעריכים כי סלקום תציג ב-2009 רווח של כ-983 מיליון שקל, שיחולק כמעט כולו כדיווידנד. עוד כותבים באי.בי.אי כי סלקום צפויה לחלק בכל אחת מהשנים, 2009-2010, יותר מ-1 מיליארד שקל כדיווידנד (כולל 70 מיליון שקל נוספים הניתנים לחלוקה) - סכום המשקף תשואת דיווידנד של 12%.

למרות השנה המאתגרת שצפויה לשופרסל, מעריכים באי.בי.אי כי החברה תחלק ב-2009 דיווידנד בהיקף מאות מיליוני שקלים.

לגבי נכסים ובנין כותבים באי.בי.אי: "ניתוח תזרימי המזומנים החזויים של החברה מצביע בבירור על כך שהיא תעמוד בהתחייבויותיה בשנים הקרובות, גם תחת התרחיש הקיצוני של אי-גיוס כספים בשוק ההון. החברה יכולה לחלק דיווידנד של כ-200 מיליון שקל ב-2009".

הדויווידנד ניתן לחלוקה למרות החשיפה של נכסים ובנין לפרויקט הענק בלאס וגאס (לצד אי.די.בי פיתוח ואלעד גרופ של יצחק תשובה), שבו השקיעה החברה יותר מ-200 מיליון שקל עד כה. הקמת הפרויקט אמנם לא צפויה להתחיל לפני סוף 2010, אבל הצדדים האריכו באחרונה את ההלוואה שניתנה להם ב-3.5 שנים נוספות, בתמורה לתשלומי ריבית והוצאות נלוות בסך כ-100 מיליון דולר.

"אנו רואים בפעולה זו סוג של אופציה על אחזקת הקרקע בתקופה זו - ולהערכתנו המחיר ששולם בעבורה הוא סביר בהחלט", מציינים באי.בי.אי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"