עופר עיני: "לא יהיה מיסוי של קרנות ההשתלמות. זה לא יעבור"

יו"ר ההסתדרות אמר את הדברים בעקבות תמיכת נשיא התאחדות התעשיינים במיסוי רווחי קרנות ההשתלמות. על התוכניות להקפאת השכר במגזר הציבורי אמר עיני: "שום מהלך לא ייעשה בלי הסכמתנו"

חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור

>> "לא יהיה מיסוי של קרנות ההשתלמות בשום צורה: לא מיסוי כולל של כספי הצבירה שלהן, לא מיסוי של חלק המעביד בהפרשות לקרנות ולא מיסוי על רווחיהן. זה לא יעבור" - כך אמר ערב החג ל-TheMarker יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

בהתייחסו לציטוט של בן-בריתו, נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש ולפיו יש להטיל מיסוי על רווחי קרנות ההשתלמות כחלק מתוכנית מוסכמת לצמצום הגירעון בתקציב המדינה ולהוצאת המשק מהמשבר, אמר עיני: "ברוש לא הובן נכון, אבל כדאי לשאול אותו". לדבריו, שיתוף הפעולה המתקיים בשלוש-ארבע השנים האחרונות בין ההסתדרות להתאחדות התעשיינים בראשות ברוש בנושאים השונים במשק, לא התערער. ברוש עצמו סירב ערב החג להתייחס לנושא מיסוי הקרנות. עם זאת, נושא מיסוי קרנות ההשתלמות מסרב לרדת מסדר יומה של לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים. נשיא האיגוד, עו"ד אוריאל לין, אמר אמש: "אי אפשר לעצום עיניים ולהתעלם מגירעון המדינה המעמיק, הנובע מירידה בגביית מסים. לכן אני תומך בהצעת ברוש להטיל מס על רווחי קרנות ההשתלמות.

לדברי לין, יש להגביל לשלוש שנים את התקופה שבה יוטל המס, "מכיוון שזו תקופה האמורה לשמש מנוף ליצירת הכנסות נוספות לקופת המדינה, בלי לפגוע ברפורמה במס על חברות ויחידים, שבה יש להמשיך". הוא הוסיף שקרנות ההשתלמות הן הטבה לשכירים מהמעמד הבינוני-גבוה, לכן הטלת מס על רווחיהן היא מהלך שלא יפגע בשכבות החלשות.

לעומת התנגדותו למיסוי קרנות ההשתלמות, סירב עיני להתייחס ישירות ליוזמה המיוחסת לבכירים באוצר ולפיה יוקפא תשלום תוספות השכר ל-700 אלף השכירים במגזר הציבורי. לדבריו, בשבוע הבא יתכנס הפורום שהוקם לאחר כינון הממשלה החדשה, המשותף לשר האוצר, לנשיא התעשיינים וליו"ר ההסתדרות, במטרה לגבש הסכמה רחבה בנושאי כלכלה.

"בנוגע לשכר במגזר הציבורי, אני שומע ספינים מכיוון האוצר ויש מי שקונה אותם. איש לא פנה אלי בעניין הקפאה או הפחתת השכר. שום מהלך בתחום זה לא ייעשה בלי הסכמת ההסתדרות. הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, הודיע שהוא יכבד את הסכם השכר הקיבוצי שעליו חתם עמנו באפריל 2008 המבטיח לעובדים תוספת שכר של 5% בשנה (ותוקפו עד דצמבר 2009, ח"ב). לוין הוא איש מוסמך בעיני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות