תביעה נוספת נגד אלביט, התעשייה האווירית, אל אופ, ובכיריהן בגין נזקים לכאורה במאות מיליוני ד'

בעלי מניות המיעוט באימג'סט טוענים כי התנהלות החברה בשנים האחרונות פגעה בהם

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

התעשייה האווירית (תע"א), דיווחה היום כי לבית המשפט בניו יורק הוגשה תביעה נוספת של בעלי מניות המיעוט בחברת אימג'סט, בטענות לנזקים לכאורה במאות מיליוני דולרים שנגרמו לקבוצה.

התביעה היא נגד בעלות מניות הרוב באימג'סט, תע"א (46%), אלביט מערכות (14%), החברה בת אל אופ (בטרם מוזגה לאלביט), וכן נגד נושאי משרה בכירים בעבר ובהווה, בהם מיקי פדרמן, מבעלי אלביט; יוסי אקרמן, מנכ"ל אלביט; יצחק ניסן, מנכ"ל תע"א; משה קרת, לשעבר יו"ר תע"א ושמעון אקהאוז, מנכ"ל אימג'סט.

אימג'סט עוסקת באספקת לוויינים וצילומי לוויין. התביעה כוללת טענות חדשות להתנהלות אימג'סט בשנים האחרונות, בצורה שפגעה לכאורה בבעלי מניות המיעוט. הטענות הקודמות של הקבוצה כללו האשמות להתנהלות תוך ניגוד אינטרסים של החברות הישראליות - שפעילותן משיקה לזו של אימג'סט - שפגעה באינטרסים הכלכליים של אימג'סט והסבו לה נזקים הנאמדים, לכאורה, במיליארדי דולרים. מהתעשייה האווירית נמסר כי בהתבסס על עיון ראשוני בתביעה, היא מעריכה שאין בסיס לטענות.

את התביעות מוביל האמריקאי סטיב וילסון, שאמר לפני כשנה בראיון ל-TheMarker, כי היה בין מקימי אימג'סט בשנות ה-90. "לא אניח לתביעה נגד 'הבחורים הרעים' גם אם אצטרך להקדיש לה את שארית חיי. הם פגעו בשם הטוב שלי וגרמו לי הפסד כספי ניכר", דברי וילסון. בכתב התביעה שהגיש וילסון הוא מגולל התנהלות שהמלים הונאה, רמאות, זדון, הפרת הסכם וכן הסתרת מידע, מופיעות בה ללא הרף.

הטענות המרכזיות של וילסון הן, כי ניגוד עניינים בין לוויינים שפיתחה תע"א ללוויינים של אימג'סט גרם לקבלת החלטות שפגעו באימג'סט. גם נכונות ישראלית להישמע לתכתיבים אמריקאיים מתוקף הקשרים האסטרטגים בין המדינות הניבה פגיעה נוספת באינטרסים העסקיים של אימג'סט.

וילסון ושאר בעלי מניות המיעוט באימג'סט, משקיעים ישראליים וזרים, תבעו במסגרת התביעה הקודמת בבית המשפט בניו יורק 3.5 מיליארד דולר פיצוי ישיר לעצמם, ועוד כ-2 מיליארד דולר כפל קנס על מה שנראה לתובעים כזלזול מתמשך בהם והתנהלות לא תקינה, שבוצעו לכאורה בכוונה תחילה וביודעין.

"הם הרסו חברה שיכלה להיות שווה כיום 2 מיליארד דולר", אמר וילסון. "ב-2001 העריכה חברת פירסט בוסטון את שווי אימג'סט ב-900-800 מיליון דולר. הניהול הגרוע שלהם גרם לאימג'סט לאבד שווי וב-2005 היא היתה מועמדת להנפקה לפי שווי נמוך יותר, של כ-500 מיליון דולר. ההנפקה בוטלה בגלל ההסתבכות של קרת (אז יו"ר תע"א) בחשדות לכאורה לשחיתות. כיום אני לא יודע אם החברה שווה משהו אחרי שהם הרסו אותה", הוסיף וילסון באותו ראיון.

בסוף 2008 הודיעה אלביט מערכות לבורסה כי חתמה על הסכם עם תע"א, לפיו תע"א תשפה את אלביט מערכות, אל אופ, ואת הדירקטורים שמונו מטעמה של אל אופ למועצת המנהלים של אימאג'סט, על כל הנזקים אשר עשויים לנבוע מהתביעות או מההליכים המשפטיים הכרוכים בהן, וזאת בניכוי תקבולי ביטוח שיתקבלו מפוליסות הביטוח של אימג'סאט וכן תקבולי שיפוי מאימג'סט עצמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו