ההסתדרות: ויטה פרי גליל עומדת להיסגר

החקלאים הסכימו להסדר הנושים של ויליגר תעשיות, אך הבנקים מתנגדים לכל הצעות הרכישה שהוגשו. יו"ר מרחב הגליל העליון בהסתדרות: "הבנקים יושבים על חבית אבק שריפה חברתית"

>> מפעל פרי גליל בחצור הגלילית נמצא על סף סגירה ופיטורים של כל 500 עובדיו - כך העריכו אמש בהסתדרות בעקבות הודעתו של רו"ח דייב גל, הנאמן מטעם בית המשפט על הסדר הנושים של החברה. גל הודיע לבית המשפט ולבאת כוחם של עובדי המפעל, עו"ד גלילה הורנשטיין, כי הבנקים לא הגיעו להסכמה בנוגע להסדר הנושים שגיבש, וכי הם מתנגדים לכל שלוש ההצעות שהוגשו לרכישת החברה.

בהסתדרות מעריכים כי נציגי הבנקים לאומי ודיסקונט ימסרו את התנגדותם להצעות הרכישה בדיון שיתקיים ביום שלישי בבית המשפט המחוזי בחיפה, ויבקשו מבית המשפט לפתוח בהליך של כינוס נכסים למפעל. משמעותו של צעד כזה, לפי ההסתדרות, היא סגירת המפעל ופיטורי עובדיו - מבלי להסדיר את העניין של תשלום החובות לעובדים.

לפני כחודש וחצי הגישו לאומי ודיסקונט לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לכינוס נכסיה של ויטה פרי גליל, בשל חובות של כ-170 מיליון שקל שצברה החברה לבנקים. בדיון בבית המשפט הוסכם, על דעת כל הצדדים לרבות ההסתדרות ונציגות העובדים, כי בשלב זה לא ייכנס המפעל להליך של פירוק וכינוס, ויתנהל משא ומתן עם רוכשים פוטנציאליים. בית המשפט מינה נאמנים במטרה לשמור את המפעל כעסק חי ולקבל הצעות רכישה.

בשבוע האחרון הגישה חברת ויליגר תעשיות, שבשליטת חברת נטו, הצעה להסדר נושים שהתקבלה על ידי החקלאים. ויליגר הסכימה לשלם לחקלאים בפריסה את מלוא הסכום שחייבת להם ויטה בגין אספקת תוצרת חקלאית ב-2008 - 28 מיליון שקל. הסדר זה היה מאפשר את המשך קיומה של ויטה כעסק חי. ואולם הבנקים עיכבו את תשובתם, ולבסוף דחו את ההצעה.

יו"ר מרחב הגליל העליון בהסתדרות, יונה פרטוק, אמר אמש: "צעדם של הבנקים מעורר תמיהה, שהרי החברה מציגה רווח תפעולי נאה. בשבוע האחרון אף הגיע המפעל לתפוקה מלאה כדי לספק במועד את ההזמנות". לדבריו, המפעל נקלע לקשיים רק בגלל החובות של החברה האם ויטה. "ניהלנו מו"מ עם המציעים השונים, ומתברר שיש כרגע כמה הצעות רכישה סבירות בהחלט, שיאפשרו את המשך פעילותו של המפעל והעסקת עובדיו", אמר.

פרטוק הדגיש את חשיבותה של ויטה פרי גליל לחצור הגלילית וליישובים החקלאיים בגליל. "אם המפעל ייסגר, יזנק שיעור האבטלה בצפון", הזהיר. "על הבנקים להבין שהם יושבים כאן על חבית אבק שריפה חברתית - אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם ויטה פרי גליל ייסגר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?