בלופניקס צועדת בכיוון הנכון - צמצמה את ההפסד הנקי מ-7.3 מיליון דולר ל-1.4 מיליון דולר בלבד

ההכנסות לרבעון הסתכמו ב-22.7 מיליון דולר; ירון צואלה: סיימנו את השנה עם רמה מעודדת של הזמנות"

שמואל שוסטר
שמואל שוסטר

בלופניקס, הפועלת בתחום חידוש של מערכות מחשוב, אולי לא תרצה לזכור את 2008 אבל לפחות הרבעון האחרון של השנה משאיר תקווה בנוגע לעתיד לבוא. בשורה העליונה, רשמה החברה הכנסות של 22.7 מיליון דולר ברבעון, בדומה להכנסותיה ברבעון הרביעי של 2007 וגידול של 3% בהשוואה להכנסות ברבעון השלישי של 2008.

בניכוי הוצאות בלתי מוחשיות ואופציות לעובדים ולהנהלה, הצליחה בלופניס לעקוף את תחזיות האנליסטים ולרשום רווח נקי של 1.4 מיליון דולר או 7 סנט למניה. זאת לעומת ממוצע אנליסטים שצפו רווח של 6 סנט למניה. זאת בהשוואה לרווח נקי של 4.25 מיליון דולר או 21 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד והפסד נקי של 1.4 מיליון דולר או 6 סנט למניה ברבעון השלישי של 2008.

עם פרסום הדו"חות, אמר ירון צואלה מנכ"ל בלופניקס כי "אנחנו מעודדים מביצועים שלנו ברבעון הרביעי. למרות סביבה מאקרו כלכלית קשה, סיימנו את השנה עם רמה מעודדת של הזמנות דבר שבא לידי ביטוי בגידול בצבר ההזמנות. הצלחנו לעמוד בתחזית ההכנסות שלנו לרבעון הרביעי ולהשיג 11% רווח התפעולי Non GAAP ורווח למניה Non GAAP של 7 סנט".

לדבריו, "כמו חברות רבות אחרות ברחבי העולם אנחנו נשארים זהירים בקשר לסביבה המקרו כלכלית וההשפעה הפוטנציאלית שלה על היקף ההוצאה בתחום ה-IT. מצד שני, חולשת הכלכלה גורמת לארגונים סביב העולם להיות ממוקדים, יותר מבעבר, ביוזמות לקיצוץ בהוצאותיהם. אנו מאמינים שהתשואה המוכחת על מודל ההשקעה מיצבה אותנו היטב ומאפשרת לנו לנצל היתרון בהזדמנויות חדשות ולסייע לארגונים גדולים לצמצם את הוצאות ה-IT שלהם".

2008 היתה אחת השנים הקשות שעברו על בלופניקס מפתחת מערכות המודרניזציה מהרצליה. המשבר העולמי ועצירת ההזמנות שהתלוותה אליו הביאה את מניית לאבד לא פחות מ-90% מערכה במהלך השנה. מאז, הספיקה המניה להתאושש ולפני פתיחת המסחר היא נסחרה במחיר של 2.61 דולרים למניה, המשקף לחברה שווי של 58.8 מיליון דולר. במהלך הרבעון נכנס ירון צואלה לתפקיד המנכ"ל והחליף את אריק קילמן שעבר לכהן היו"ר החברה.

בלופניקס עוסקת בפיתוח פתרונות למודרניזציה של מערכות מידע מסורתיות. החברה מחדשת של מערכות המחשוב הארגוניות. בעזרת כלי תוכנה אוטומטיים, היא לוקחת מסדי נתונים של ארגונים גדולים (בנקים למשל), שנכתבו בשפת קובול, ומסבה אותם למתווה של מסדי הנתונים החדשים מתוצרת אורקל. כל פרויקט הסבה אצל לקוח אורך בין שישה חודשים לשנתיים, כאשר ההכנסות מתקבלות לאורך התקופה, בהתאם לאבני דרך שנקבעו מראש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן