מזרחי טפחות גייס 400 מ' ש' בשטרי הון; התשואה: 6.25% - פרמיה של 3.25% מעל אג"ח ממשלתי

כלל ומגדל "אספו" חצי מההנפקה ■ יונס: נגיע להלימות הון של 12% עוד לפני סוף השנה ■ בין המוסדיים הבולטים שהשתתפו בהנפקה: חברת הביטוח כלל שהשקיעה כ-126 מיליון שקל; מגדל שהשקיעה כ-150 מיליון שקל; וקופות הגמל של אקסלנס, שהשקיעו 42 מיליון שקל. את ההנפקה הובילו פועלים אי.בי.אי.

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

בנק מזרחי טפחות השלים היום גיוס של 400 מיליון שקל בהרחבת סדרה א' של שטרי הון מסוג הון משני עליון, הנחשבים כהון לצורך חישוב יחס הלימות הון. התשואה על שטרי ההון בעלי מח"מ של 9.5 שנים נקבעה בגובה של 6.25% - כ-3.25% מעל תשואות אג"ח ממשלתיות במח"מ דומה.

יחס הלימות ההון הוא היחס שבין ההון שעל הבנק לרתק ככרית בטחון והוא אינו יכול לעשות בו שימוש להרחבת הפעילות על ידי מתן אשראי - לבין נכסי הסיכון בבנק הנגזרים בעיקר מהאשראי שהוא מעמיד. יחס הלימות ההון המזערי שנדרש כיום מהבנקים הוא 9% וכך יישאר בשנתיים הקרובות - אך המפקח על הבנקים דורש מהם באופן לא רשמי להגיע ליחס של 12% בסוף 2009. יחס הלימות ההון של מזרחי טפחות עמד בסוף הרבעון השלישי של השנה על 11.4%. גיוס ההון יאפשר לו כאמור להגדיל את היחס ב-0.4%, אך מצד שני קשה לאמוד את ההשפעות של הרבעון האחרון על יחס הלימות ההון בבנק - כמו בבנקים אחרים - ולכן לא ברור לאיזו רמה יגיע מזרחי טפחות בסוף הרבעון.

בין המוסדיים הבולטים שהשתתפו בהנפקה: חברת הביטוח כלל שהשקיעה כ-126 מיליון שקל; מגדל שהשקיעה כ-150 מיליון שקל; וקופות הגמל של אקסלנס, שהשקיעו 42 מיליון שקל. את ההנפקה הובילו פועלים אי.בי.אי.

מנכ"ל הבנק אלי יונס אמר בעקבות הגיוס כי "ביצוע ההנפקה בעיתוי הזה התבקש על מנת להקדים את היצע ניירות הערך שיונפקו על ידי הבנקים, שישתמשו בערבות המדינה החלקית, לצורך גיוס הון משני עליון למימון פעילותם, ולנוכח המצב הכלכלי ואי-הוודאות בשווקים".

לדבריו, "הגדלת בסיס ההון של הבנק כבר בתחילת שנת העבודה תסייע לו לעמוד, עוד לפני סוף השנה, ביעד הלימות הון של 12% כפי שקבע דירקטוריון הבנק, וכן תאפשר לנו להמשיך ולהרחיב את פעילותנו בתחום האשראי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?