יהודה טלמון: "האוצר מבין רק כוח, צריך לייצר לחץ ציבורי ופוליטי"

נשיא לשכת ארגוני העצמאים: "כעת אין מנוף פוליטי לייצר לחץ על הממשלה"

<<"עבור אלפי עסקים קטנים ובינוניים בכלל ובדרום בפרט, הישרדות זו לא תוכנית ריאליטי בטלוויזיה, אלא מציאות יומיומית" - כך אמר עו"ד יהודה טלמון, נשיא לשכת ארגוני העצמאים (לה"ב), בכנס חירום שנערך שלשום באזור התעשייה של אשקלון.

בכנס, שבו השתתפו 250 בעלי עסקים מאשקלון והסביבה, אמר ראש עיריית אשקלון בני וקנין כי בעלי העסקים בדרום חוו קשיים עצומים בזמן הלחימה. "עלינו להתחיל במאבק למתן פיצויים מיידים לבעלי העסקים, במיוחד לאלה שנכפה עליהם לסגור את עסקיהם בפקודת פיקוד העורף", אמר וקנין.

לדברי ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), יו"ר שדולת הכנסת לקידום העסקים הקטנים והבינוניים, "תוכנית הסיוע הנוכחית של האוצר לעסקים בדרום היא צעד תדמיתי בלבד, שמנותק לחלוטין מהמציאות ולא רלוונטי ל-95% מהעסקים שזקוקים לסיוע ממשי ומיידי".

מיסז'ניקוב הוסיף כי בימים הקרובים יגיש לאוצר תוכנית שאמורה לענות על הצרכים של בעלי העסקים בדרום הנמצאים בפני סכנת התמוטטות. לפי מיסז'ניקוב, תוכניתו תכלול הרחבת המסלולים לפיצוי מיידי של בעלי העסקים, הנחות בארנונה, סבסוד והגדלת ערבויות המדינה בהלוואות לעסקים, עידוד תיירות פנים, עריכת אירועים בדרום והסרת המכשולים הביורוקרטיים.

מיסז'ניקוב אמר כי מעבר לפיצוי לבעלי העסקים מהדרום, הוא פועל לפיצוי חיילי מילואים שהפסידו כספים כתוצאה מהלחימה. "מהירות התגובה היא שם המשחק", אמר. "אם המדינה לא תתגייס לעזרה מיידית בעוד שבועות ספורים, נמצא עשרות אלפי אנשים נפלטים משוק העבודה. אם הממשלה לא תנקוט את הצעדים הדרושים מיד אחרי הבחירות, אפתח בהליכי החקיקה כדי לכפות את יישום התוכנית".

יו"ר הרשות לעסקים קטנים ובינוניים דני מצליח, סיפר כי הרשות מציעה לתושבי יישובים שנפגעו מהלחימה יועץ כלכלי צמוד, תמורת "דמי רצינות" של 10% בלבד מהעלות. "יש לרשות מה להציע לעסקים, אז בואו ותעזרו בנו", אמר מצליח.

מנכ"ל התאחדות בתי המלון בישראל, אלי גונן, הדגיש כי יש בידי הממשלה יש כלים לסייע לענף התיירות בדרום, כמו הכרזה על עידוד תיירות הפנים כיעד לאומי, הכוללת הקצאת כספים לשיווק תיירות פנים ועריכת כנסים והשתלמויות באזור הדרום.

מנכ"ל איגוד לשכות המסחר, יחזקאל דסקל, אמר כי בראייה כללית, התוכניות של משרד האוצר לסיוע לעסקים בדרום מתחשבות בנזקים ובהפסדים שנגרמו במבצע ומהמשבר הכלכלי, אך מטבע הדברים, הן לא מספקות את כל הצרכים הנחוצים. "ברור לנו שלא ניתן לספק את כל הצרכים, אך חשוב ביותר לצמצם את ההליכים הביורוקרטים, וממד הזמן קריטי", אמר דסקל. "אם הפתרונות ותוכניות הסיוע לא יגיעו תוך זמן קצר, לצערי לא יהיה למי לתת ולסייע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?