הממשל העדיף לעזור לבנקים

יצרניות הרכב מתאמצות בשביל 15 מיליארד דולר

מרגרט קרלסון
מרגרט קרלסון

בלומברג

ביום שלישי, הדו"ח הראשון על התקדמות התוכנית הוגש למחוקקים על ידי ה-GAO, משרד הקונגרס האחראי על ביקורת הממשל. הדו"ח, בן 66 עמודים, אמנם לא משתמש במונח "אלתור" כדי לתאר את התנהלותו של ממשל בוש, אך מתקרב לכך בסגנונו הביורוקרטי המעודן.

העניין הזה מביא אותנו לבקשתה של תעשיית הרכב לחבילת סיוע בסך 34 מיליארד דולר. בניגוד לבנקאים, יצרניות המכוניות צריכות להשתטח מול הקונגרס, להתוודות על חטאיהן ולהתחנן למחילה, ואז להעניש את עצמן ולנדור כי יישארו עניות.

אני תומכת בכך: אם אתם רוצים, העלו אותם על גרדום בכיכר העיר. אך עשו כך גם למנכ"לים של המוסדות הפיננסיים. אותם לא ראיתם מתרפסים - וחלקם, כמו רוברט רובין, שר האוצר לשעבר וחבר בדירקטוריון סיטי, היו בין האחראים לדה-רגולציה שהובילה לקטסטרופה הנוכחית.

מדהים כיצד השיגו הבנקים את היתרון המוסרי על שלוש יצרניות הרכב הגדולות. אף בקשה לסיוע מתוכנית הסיוע לנכסים בעייתיים (TARP) של משרד האוצר לא סורבה עד היום, ופולסון אף אומר כי הוא בוחן מאות בקשות חדשות לסיוע. בנקאים רבים עדיין מקבלים משכורות מופרזות, ולפי ה-GAO, לתוכנית החירום של משרד האוצר אין סמכות לאלץ אותם להגביל את שכר הבכירים.

ולא מדובר רק במשכורות, אלא גם בצ'ופרים. רחובות מרכז מנהטן עדיין מלאים בלימוזינות שחונות בשורות ומחכות להסיע את הבנקאים ממקום למקום. ראשי AIG, שנגסו כבר פעמיים בתפוח שהוא תוכנית החירום וקיבלו חבילה בסך 150 מיליארד דולר, כבר קיימו שני ארועי מנהלים על חשבון הציבור - אחד באתר נופש על חוף האוקיאנוס והאחר באנגליה, שם צדו חוגלות להנאתם.

זאת בניגוד ליצרניות הרכב. כשהדבר נוגע להן, הנשיא ג'ורג' בוש ופולסון הופכים פתאום להורים שלא יתנו לילדיהם דמי כיס אלא אם ישלימו את מטלות הבית, יקבלו ציונים גבוהים בלימודים ויסרקו את שערם. אחת הסיבות להבדלים היא שקל יותר להבין היכן פישלה תעשיית הרכב מאשר להבין היכן טעו הבנקאים.

גם הקונגרס משחק את התפקיד של זה שעליון מבחינה מוסרית, על אף שבמשך שנים רוקן מתוכן רגולציות שנועדו למנוע מיצרניות הרכב לייצר מכוניות זוללות דלק, וביטל חוקים שהגנו על וול סטריט מלהפוך לקזינו ענקי.

ובוש, שמתעב רגולציה עד כדי כך עד שהוא עמד מהצד כאשר הבנקים שדדו את עצמם וחברות הרכב ייצרו עוד ועוד רכבי שטח, יתמוך בחילוץ רק אם הקונגרס ייקח את המימון לכך מהכספים המיועדים למחקרי אנרגיה אלטרנטיווית. אך האם הסירוב לפתח כלי רכב שיתבססו על מקורות אנרגיה אלטרנטיוויים אינו חלק מהבעיה? אם מעצבן אתכם רק לחשוב על כך - אתם יכולים לצפור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?