מבול דו"חות של חברות בקשיים: בוימלגרין קפיטל, דיגל, נאות הפסגה וגמול

אזהרת עסק חי לבוימלגרין: גירעון בהון העצמי של 34 מ' ש' ומחסור במקורות לפרעון ההתחייבויות ■ לדיגל של מאיר שמיר אין כסף להחזיר ריבית לבעלי האג"ח ■ לנאות הפסגה שייצרה אפס הכנסות ברבעון השלישי גרעון בהון העצמי של 2.8 מ' ש' והפסד של 9.4 מ' ש' מתחילת השנה ■ בנק הפועלים לא מחכה לגמול: הותיר אותה עם "מינוס" 5.7 מ' ש'

יעל פולק
יעל פולק

הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של בוימלגרין יצאו לאור ב-4:30 בלילה ביום הדו"חות האחרון. הדו"חות נפתחים באזהרת עסק חי של רואי החשבון של החברה, המפנים את תשומת הלב לגירעון בהון העצמי בהיקף של כ-34 מיליון שקל, ובקושי במציאת מקורות מספיקים לפרעון החובות של החברה.

בוימלגרין הינה חברת אחזקות, שבשליטת שעיה בוימלגרין, אשר עיקר אחזקותיה הן בחברת אזורים (64.92%), בחברת אזורים תיירות (25%) ואחזקה במתחם אסותא בתל אביב (50%).

הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-439 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 346.5 מיליון שקל ברבעון המקביל, אך לנתון זה אין חשיבות רבה מכיוון שהחברה היא חברת אחזקות. ברבעון המקביל נהנתה החברה מעלייה של 115.4 מיליון שקל בשווי ההוגן של הנדל"ן שברשותה, אך ברבעון הנוכחי רשמה עליית שווי בהיקף של כ-2 מיליון שקל.

יש לציין, כי במהלך 9 החודשים הראשונים של השנה רשמה החברה עלייה של 118 מיליון שקל בשווי ההוגן של הנדל"ן שברשותה, בתקופה בה מרבית החברות סופגות ירידות ערך הנדל"ן. בבוימלגרין מציינים, כי הערכות שווי הנכסים בוצעו על ידי מעריכת שווי בעלת ניסיון של 7 שנים והשכלה אקדמאית מאוניברסיטת מוסקווה.

נתונים אלו הביאו את בוימלגרין להציג ירידה של כ-64% ברווח התפעולי שהתסכם ב-56.2 מיליון שקל ברבעון השלישי. הוצאות המימון של החברה הסתכמו ב-173.5 מיליון שקל ברבעון השלישי לעומת 110.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

לחברה גרעון בהון העצמי בהיקף של 34 מיליון שקל. לבוימלגרין תזרים מזומנים שלילי בהיקף של כ-68 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת תזרים שלילי של כ-18 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה מציגה בוימלגרין הפסד של 70.2 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות בחברה, לעומת הפסד של כ-3 מיליון שקל ברבעון המקביל. במבט על 9 החודשים הראשונים של השנה מציגה בוילגרין הפסד של 129.3 מיליון שקל לעומת הפסד של 59.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

אי הוודאות לגבי התממשות המלאה של תחזיות החברה לגבי מקורות המימון ל-2009 ו-2010 והעובדה שעל פי תחזיות אלו צפוי ב-2010 מחסור במקורות מספקים לפירעון התחייבויותה, מעוררים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי בעתיד הנראה לעין.

יצויין כי החוב לבנק מזרחי מצוי בחברה הבת של בוימלגרין קפיטל, חברת SPC, והערת העסק החי אינה מתייחסת ישירות אליה אלא לחברת האם.

כתבות נוספות בנושא:

האזהרה היומית של חברות הנדל"ן: יכולת הפרעון של נאות הפסגה מותנה במכירת מקרקעין ותוכנית התייעלות

בנק הפועלים לא מחכה לגמול: הותיר אותה עם "מינוס" 5.7 מיליון שקל

אזהרת עסק חי לדיגל שבבעלות מאיר שמיר ויהודה לוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"