לא זזים מהכורסה

כבר התרגלתם שאפשר להזמין הביתה טייק אווי, לשלם חשבונות באינטרנט ולהזמין הביתה רופא במקרה חירום. אבל יש עוד שירותים מפתיעים שתוכלו לקבל בלי לצאת מהבית: הסטייליסטים יקנו לכם בגדים, הקוסמטיקאית ומעצב השיער ירעננו את המראה שלכם ואפילו אחות מוסמכת תיקח מכם בדיקת דם

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

חולים על הבית
>> יציאה מהבית ואינטראקציה עם אנשים זרים הן פעולות הכרחיות במסגרת מסלול החיים הנורמטיווי. אבל לכולנו יש ימים שבהם אנחנו מעדיפים להסתגר בבית - בייחוד בימי החורף המבוששים מלהגיע. בנוסף, לעתים לוח הזמנים מונע מאתנו שיטוט ברחובות, למרות שרשימת הסידורים מתארכת והולכת. חברות רבות מענפים שונים במשק מפנימות יותר ויותר כי אורח החיים המודרני כמעט שאינו מאפשר לעבוד, לנהל משפחה וחיי זוגיות, לישון ולאכול - ועדיין להספיק לבצע את כל שאר החובות שהחיים דורשים מאתנו. כבר שנים אפשר לבצע הזמנה מרשתות המזון באמצעות הטלפון או האינטרנט, ולקבל את האוכל בשעה שנוחה לנו. גם את החשבונות רובנו משלמים בהוראת קבע, באמצעות האינטרנט או הטלפון ללא תוספת עמלה, ואין מי שלא מזמין מדי פעם טייק אווי של פיצה או של אוכל מתוחכם יותר.

האפשרויות לקבל שירות עד הבית מתרחבות והולכות, וכוללות שירותים שלא הייתם מעלים על דעתכם שאפשר לקבל בלי לטרוח ולכתת רגליים. הנה כמה מהם.

משפרים את הלוק

<< כשנותני השירות מגיעים אלינו הביתה אנחנו יכולים להסתובב עם טרנינג מרופט, אבל כשבכל זאת יוצאים - לעבודה, למשל - הבגדים שעל גופנו יוצרים את הרושם הראשוני בכל מפגש, וכדאי שיהיה זה רושם חיובי.

כדי שנוכל לעשות זאת באופן המושלם ביותר, יש כאלה ששוכרים סטייליסטים שמייצעים לנו כיצד להתלבש לכל אירוע. למעשה, הסטייליסט גם מבצע את קניות הבגדים לבדו, אך לפני זה יש צורך בכמה פגישות מוקדמות עם הלקוח ובמסע קניות משותף.

"זהו לא שירות שמיועד דווקא לאלפיון העליון", טוענת דורין אטיאס, סטייליסטית ומבקרת אופנה. "אני מגיעה לבית הלקוח, נותנת כמה פידבקים על איך לסדר את הארון, ואז יוצאים לקניות. אם הלקוח מרוצה - בפעם הבאה אעשה את הקניות לבד".

ומדוע מוותרים הלקוחות על חדוות השופינג? שנאת קניות, לוח זמנים צפוף בעבודה וגם הערכת טעמה האופנתי של הסטייליסטית. יועצת האופנה האישית מביאה לביתו של הלקוח את הבגדים שבחרה בחנויות, הלקוח מודד בנוחיות בביתו ומה שלא מתאים - היא מחזירה לחנות.

"המבחר בחנויות עצום, וזה מבלבל מאוד את הלקוחות ומאיים עליהם. הם נלחצים, מאבדים מיקוד וקונים דברים לא רלוונטיים", אומרת הסטייליסטית טלי כתב.

מחיר התחלתי: 1,000-1,500 שקל, כולל סיבוב קניות, מדידות בבית, אפשרות להחלפת פריטים ומדידה נוספת.

קוסמטיקאית על גלגלים

>> קוסמטיקאיות שעובדות מהבית הן לא דבר חדש, אך בדרך כלל מדובר בביתן ולא בבית הלקוחות. חברת קוסמטיקול מאגדת קוסמטיקאיות, מאפרות ומניקוריסטיות המגיעות לבית הלקוחה (www.cosmeticall.co.il).

"קהל הלקוחות שלנו מורכב מנשים בהיריון, אמהות לילדים קטנים, נשים קרייריסטיות וגם גברים שאין להם זמן אך חשוב להם להיראות טוב", אומרת דנה נייער, מייסדת החברה. שעות הפעילות של הקוסמטיקאיות הניידות הן עד 21:00, והשירות זמין מרחובות עד הרצליה - כשהתוכניות הן להתרחב לפריסה ארצית.

מורן זנזורי מתל אביב משתמשת בשירות בתקופת שמירת היריון, אך היא טוענת שגם בזמנים רגילים השירות היה מתאים לה: "יציאה לקוסמטיקאית עלולה ליהפך לפרויקט בשל קשיי הנסיעה וחיפוש החניה, ואין שום סיבה לא לעשות את זה בבית. זה כמו משלוח פיצה".

מחיר: דומה לזה של קוסמטיקאיות בגוש דן; מינימום הזמנה: 200 שקל.

וטרינר אישי

>> לרוב, וטרינרים מגיעים לבית הלקוח במקרי חירום בלבד, אבל יש מי שמפעיל מרפאה ניידת וחלק מפעילותו השוטפת כוללת ביקורי בית - אפילו בשביל חיסון תקופתי. כמובן שאם יש צורך בטיפול אינטנסיווי יותר, למשל כירורגי, החיה מועברת למרפאה.

"הלקוחות מבקשים את השירות בגלל בעיות אמיתיות של חתולים שקשה להסיע אותם ברכב, או של כלבים תוקפניים שרבים עם כל מי שנמצא בחדר המתנה של המרפאה", אומרת ד"ר נטע בן דב, מנהלת וטרינריה ניידת (www.mistovevet.co.il). "בנוסף, יש אנשים עם כמה בעלי חיים שקשה להם להגיע עם כולם לווטרינר".

"רוב הכלבים שאני מטפל בהם במרפאה לחוצים מאוד, ולעתים זה בא לידי ביטוי בתוקפנות. כשאני בא אליהם הביתה אני מוריד לחלוטין את האלמנט הזה", אומר ד"ר אריאל סלע (www.zanavzanav.com). לדבריו אצל חתולים הדבר משמעותי יותר כי צריך להכניס אותם לכלוב והנסיעה מהווה טראומה בעבורם.

מחיר: וטרינרים מסוימים לא גובים תשלום נוסף על ביקורי בית. אחרים גובים תוספת של כמה עשרות שקלים.

מעבדה ביתית

>> רופא שמגיע עד הבית זה כבר לא חידוש גדול, אבל שירות של בדיקות מעבדה בבית זה בהחלט עניין חדש. השירות ניתן ללקוחות כללית מושלם של שירותי בריאות כללית, וללקוחות שיא של קופת חולים מאוחדת.

השירות מיועד לבני חמש ויותר. בשלב זה השירות ניתן בשירותי בריאות כללית במרכז, באזור חיפה והקריות, בירושלים, באשקלון, בבאר שבע ויורחב בהדרגה לכל המדינה. למבוטחי קופת חולים מאוחדת שיא השירות ניתן בכל רחבי המדינה. את תוצאות הבדיקה ניתן לקבל באתר האינטרנט של הכללית ואצל הרופא המטפל.

מחיר: 45 שקל למבוטחי כללית מושלם

ומאוחדת שיא.

שיאצו על המיטה בחדר הילדים

>> כשחוזרים מהספא, האפקט הרגוע של העיסוי עלול להיעלם בשנייה אם נקלעים לפקק או דורכים על מסטיק. עיסוי ביתי מאפשר שחרור מרבי והתמסרות טוטאלית. רק צריך לארגן חדר שקט עם מיטת טיפולים.

באחרונה נכנסו גם חלק מקופות החולים לתחום, והן מציעות טיפולים משלימים שונים בבית הלקוח. לפני שהמטפל מגיע, בררו היכן הוא למד ומהי ההסמכה שלו. כדאי להזמין מעסה שחבריכם או מכריכם המליצו עליו. המטפל אמור לשאול אתכם על בעיות רפואיות ולהתעניין באורח החיים שלכם.

מחיר: מעסה פרטי: 150-250 שקל לטיפול של 45 דקות עד שעה. מבוטחי לאומית כסף וזהב: 132-154 שקל לשיאצו או רפלקסולוגיה, ו-165-154 שקלים לעיסוי בשמנים ארומטיים. מבוטחי כללית מושלם: 113 שקל לטיפול רפלקסולוגיה או שיאצו.

הלקוח צריך רק לחפוף

>> מעצב שיער מגיע לביתו של הלקוח בדרך כלל רק ביום חתונתו, אבל מתברר כי אפשר להזמין אותו גם בימים של שגרה. "ללקוחות שלי קשה להגיע למספרה - או שהם ידוענים שלא רוצים להיראות, או שפשוט אין להם זמן", מנמק יוסי נחמיאס, מעצב שיער ממספרת אבי מלכה, את המניע לשירות עד הבית שהוא מעניק.

מעצב השיער מביא לביתו של הלקוח את כל החומרים הדרושים, והלקוח צריך רק להיערך לקראת בואו של הספר עם ראש חפוף.

"יש לקוחות שנוח להם לקבל את השירות בבית, כי במקביל הם יכולים לעשות סידורים, והתוצאה זהה לזו שמתקבלת במספרה", אומר מעצב השיער רועי חמו. יתרונות נוספים, לדבריו, הם שלא צריך להמתין בתור ושאין לקוחות אחרים שמעצב השיער מטפל בהם במקביל.

מחיר: חלק מהמבצעים גובים מחיר זהה למחיר שאותו הם גובים במספרה, וחלקם גובים עד 40% יותר.

לחמניה חמה בדלת הבית

>> יש אנשים שהפינוק האולטימטיווי שלהם הוא לחם או לחמנייה טריים על הבוקר. ואם אפילו לא צריך להתלבש ולצאת מהבית בשביל זה - השירות שווה כל מחיר.

חברת טרי על הבוקר (www.boker.co.il) עוסקת בהפצת דברי מאפה עד בית הלקוח ומציעה מוצרים כמו לחמניות, לחמים, כריכים, עוגות בוקר אישיות ועוגות משפחתיות. החברה פועלת מקרית גת בדרום ועד זכרון יעקב בצפון. עם זאת, היא לא מגיעה לכל רחוב בתל אביב, ומאשימה בכך את פקחי העירייה שגררו כמה פעמים את מכונית ההובלה שלהם. לקוח שמעוניין בשירות מתבקש ליצור קשר עם החברה שלושה-ארבעה ימים לפני המועד המבוקש. לאחר שנכנסים למאגר אפשר להזמין מוצרים מהיום למחר, והמאפים יהיו בפתח ביתכם עד 6:30.

מחיר: מחירי המוצרים דומים לאלה שבמרכול, בתוספת דמי משלוח של שקלים בודדים בהתאם לכמות ולמיקום.

גורמה בתנור הביתי

>> אם מיציתם את המסעדות הסמוכות לביתכם, ואתם רוצים לחגוג אירוע רומנטי באינטימיות או לציין אירוע משפחתי בלי להטריח את הילדים, המסעדה תגיע אליכם הביתה.

השף חוסאם עבאס בישל במערות, ביערות, במדבר ואפילו לחושות בסיני הוא נסע כדי להכין ארוחה. השף מגיע לבית הלקוח עמוס כלים וחומרי גלם ומבשל במטבחו של הלקוח כפי שהיה מבשל במסעדה. "המטרה היא לתת ללקוחות תחושה שהם בבית שלהם, אבל בתפאורה שונה", אומרת גלי ברמן, שפית הבית של ספייסס כלים וטעמים המבשלת בבתים פרטיים.

מחיר: משתנה בהתאם לשף, להרכב הארוחה ולמספר הסועדים. בדרך כלל מ-500 שקל למנה, והשמים הם הגבול. זיכרו לברר אם המחיר כולל את שכרם של המלצרים, את האלכוהול, מע"מ וטיפ.

מהמיטה להליכון

>> מי שלא מכור לספורט יודע שצריך להפעיל כוח רצון עצום כדי לצאת מהבית החמים והנעים ולנסוע למכון הכושר. אם כך, מדוע שחדר הכושר (או לפחות המאמן) לא יגיע אליכם?

"הרבה יותר נוח לרדת מהמיטה, ללבוש טרנינג ולהתאמן, מאשר להיכנס למכונית, לנסוע ולחפש חנייה", אומר אדם אביאל, מאמן כושר אישי ממכון core. לדבריו, גם מבחינת המחויבות יותר קשה לבטל אימון כשהמאמן מגיע לבית הלקוח. יתרון נוסף - תוך כדי אימון אפשר לנהל שיחות טלפון דחופות, ולא חייבים לבטל את האימון אם הילדה חולה או הבייביסיטר הבריזה.

לטענת ליאת כרמלי, מאמנת כושר אישית ומדריכת פילאטיס במכון גו אקטיב, אימון בבית מתאים למי שלא רוצה לפגוש אנשים, להמתין בתור לשימוש במכשירים שתפוסים ואפילו למי שרוצה לבחור לבדו את מוסיקת הרקע. המאמן מביא עמו את כל האביזרים - מזרון, משקולות וגומיות.

מחיר: 150-250 שקל לשעת אימון. הכללית מציעה שירותי מאמן כושר אישי בבית ב-30% הנחה לחבילה של חמישה טיפולים, למבוטחי כללית מושלם.

רופא בבית המשפחה

>> אתם מתעוררים באמצע הלילה עם 40 מעלות חום, לילדה כואבת הבטן וקופת החולים כבר סגורה, או שמא מצבכם חמור ואתם לא יכולים לנהוג או ללכת לרופא. פנייה לחדר מיון עלולה לעלות כ-500 שקל (אם לא מתבצע אשפוז), וגם במוקד קופות החולים גובים כמה עשרות שקלים לביקור. אז למה שהרופא לא יבוא אליכם? בתשלום של עשרות שקלים בלבד תוכלו לזכות לביקור אישי של רופא בשעות שבהן קופות החולים לא פעילות.

קופות החולים מציעות ביקורי בית של רופאים באמצעות חברות כמו ביקורופא, מלרם, נטלי סקיולייף, פמי פרמיום ויד להחלמה. אם יש לכם ביטוח רפואי פרטי ייתכן שהוא כולל שירות כזה במחיר מוזל (כ-25 שקל) בכל שעות היום.

על הרופא להגיע לבית המטופל תוך שעתיים ממועד הקריאה, כשהוא מביא עמו ציוד בסיסי הכולל מד לחץ דם, אוטוסקופ, סטטוסקופ, ערכות לבדיקת שתן, מכשיר א.ק.ג ומשטחי גרון. בנוסף, הרופא מצויד בתרופות נפוצות שבמידת הצורך עליו להשאיר למטופל בכמות שתספיק לו עד מועד פתיחת בית המרקחת. הרופאים שיגיעו לבית הלקוח הם לרוב רופאים כלליים, ואין אפשרות לביקור של רופא מומחה.

מחיר: בשעה שהסניפים סגורים 25-66 שקל (ראו טבלה).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה