נובה מכשירי מדידה מתקשה לחזור לרווחיות - רשמה הפסד נקי של 2.6 מ' ד'

בכוונת החברה לצמצם את הוצאותיה התפעוליות ב-5 מיליון דולר ב-2009

שמואל שוסטר
שמואל שוסטר

>> רבעון לא קל עבר על נובה מכשירי מדידה. הירידה בביקוש העולמי למוצריה הביא את יצרנית המערכות למדידה מדויקת של פרוסות סיליקון מרחובות לפטר כ-30 מעובדיה, 10% מכוח האדם בחברה.

בנוסף, נאלצה החברה לצפות במנייתה נופלת אל מתחת למחיר של דולר אחד - רף המינימום למסחר בנאסד"ק. בסיכומו של דבר נתנו הזעזועים את אותותיהם בדו"חות החברה והיא נאלצה לדווח על ירידה של 36% בהכנסות ברבעון השלישי ל-8.8 מיליון דולר. לעומת הרבעון השני הירידה מסתכמת ב-20%.

בעוד הכנסותיה ממתן שירותים נותרו כמעט ללא שינוי, רשמה נובה ירידה של 24% בהכנסות ממכירת מוצרים, שהסתכמו ב-5.5 מיליון דולר. הירידה ממכירת מוצרים פגעה בשולי הרווח, והרווחיות הגולמית נפלה ל-24%, בהשוואה ל-38% ברבעון המקביל אשתקד.

ירידה בהוצאות המכירה ומחיקה של מלאי בהיקף של 850 אלף דולר הביאו את החברה לצמצם את ההפסד הנקי לעומת הרבעון המקביל ל-2.6 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 3.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. בניכוי הוצאות בגין פיצוי מבוסס מניה (אופציות להנהלה ולעובדים) ומחיקה של מלאי רשמה נובה הפסד נקי של 1.7 מליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 800 אלף דולר ברבעון הקודם.

לפני כשבוע הודיעה נובה כי תקבל החזר מלא של השקעותיה ב-ARS בסך 3 מיליון דולר. החברה דיווחה כי בחודש האחרון נרכשו מחדש בערכן הנקוב המלא איגרות ה-ARS שבידיה בידי הבנק מנהל ההשקעה לפי שווי נקוב של 3 מיליון דולר, כחלק מהסכם רכישה מחדש של האיגרות עם בנק זה.

לנוכח הירידה בביצועים, הכריזה נובה על תוכנית לצמצום הוצאות. לדברי החברה, בכוונתה לצמצם את ההוצאות התפעוליות בכ-5 מיליון דולר ב-2009. הקיצוץ בהוצאות צפוי להתפרש על פני כל הארגון למעט המחקר והפיתוח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן