נוחי, כאן וורן

סתם וורן, לא באפט. מכתב מאחד שהשקיע בכלל פיננסים

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

נוחי שלום,

קוראים לי וורן. סתם וורן, בלי באפט. במארס 2007 קניתי מניות של בית ההשקעות שלך. לא זה החדש הגדול והנוצץ משווייץ, אלא דווקא אחד ותיק יותר בפורטפוליו של הקבוצה שלך שקוראים לו כלל פיננסים. אתה יודע, קרנות, קופות - דברים סולידיים.

אתה מבין נוחי, אני חזיתי לך עתיד גדול כבר אז כשקרדי סוויס אפילו לא היה באופק - ואם החלטת למכור את מניות כלל פיננסים בבורסה לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל - חשבתי שאתה בטח יודע על מה אתה מדבר. חשבתי שאתה בטח מבקש לעצמך שותפים מהציבור לצורך קפיצת המדרגה הבאה של החברה. את המהלך מ-1.2 מיליארד ל-2 מיליארד שקל שווי, חשבתי שנעשה ביחד, נוחי. אתה עם ה-80%שלך ואני עם האפס נקודה משהו שלי.

מאז שהחלטתי להשתתף בהנפקה שלך, לא הסתכלתי על המניה אפילו פעם אחת. החבר'ה שלך בכלל פיננסים תמיד מתראיינים ומספרים שבבורסה משקיעים לטווח ארוך - אתה בטח מכיר את זה. אפילו כשבחודשים האחרונים, כבר הבנתי שהירידות בשווקים זוללות לי את הכסף - עדיין התאפקתי מלהציץ במסכים.

אבל מה, בוקר אחד לפני כמה שבועות פתחתי עיתון וראיתי את התמונה שלך. ואז קלטתי שלא בטוח שהכל שחור. כי יש מישהו אחד שיודע במה להשקיע גם בימי משבר. יש מישהו אחד שיודע, בזמן שכל המערכת הפיננסית רועדת, באיזה בנק לבחור. אני מוריד בפניך את הכובע נוחי, איזה רווח הון רשמת על ההשקעה בקרדי סוויס, פשוט לא ייאמן. ידעתי שלא סמכתי עליך ככה סתם, אז ב-2007.

אמרתי לעצמי שאם עשית כזה רווח על קרדי סוויס, אז בטח גם ההשקעה שלי בכלל פיננסים הרקיעה שחקים. וגם אם אני מגזים, כי בכל זאת הבורסה שלנו על הפנים ובתי ההשקעות בעיקר סובלים, חשבתי לעצמי שגם אם הפסדתי קצת, יש על מי לסמוך.

אז חטאתי והצצתי. ותאר לך שהאדום של המסכים הפך להיות שחור בעיניים שלי. מה קורה פה נוחי? כלל פיננסים שווה 165 מיליון שקל? הפסד של 85% על ההשקעה שלי בתוך פחות משנתיים? ושתבין, לא הייתי מטריד אותך בזוטות או פונה אליך ככה סתם, אבל השקעתי 10,000 שקל בהנפקה שהובילה כלל חיתום מהקבוצה שלך. היום יש לי שם רק 1,500 שקל. זה אפילו לא מספיק לחודש קניות בשופרסל. בעיקר אחרי שהחלפתי את הסלקום שלי בטלפון חדש כמו שאתם מציגים בפרסומת עם הבחור והבחורה ברכבת.

נראה לי נוחי, שעכשיו כבר כלל פיננסים קטנה ושולית מדי עבורך והיא לא ברזולוציה שלך. יכול להיות שגם אני לא הייתי מבזבז זמן על חברה בשווי כל כך נמוך אחרי שעשית רק על הסיבובים בקרדיט סוויס יותר מ-500 מיליון שקל.

אבל תגיד לי אתה, מה אני עושה? בכל זאת, האמנתי בך נוחי. אני עדיין מאמין.

שלך, וורן

נ.ב

אם אתה חושב שהדברים שלי אליך לא במקום ושאולי אני צריך לפנות לאחראים הישירים - למנכ"ל שוקי אברמוביץ' או ליו"ר אביגדור קפלן - אני מתנצל. פשוט חשבתי שכיוון שמדובר בחברה שלך - וזו הסיבה בעצם הביאה אותי להיכנס להשקעה בה - הכתובת שלי היא אתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית