נפילה של 64% ברווחי יאהו; תקצץ 10% מכוח העבודה שלה

יאהו תפטר 1,400 עובדים בחודשיים הקרובים. הרווח של החברה הסתכם ב-54 מיליון דולר ברבעון השלישי; צמיחה אפסית בהכנסות

נמרוד הלפרן
נמרוד הלפרן

>> ענקית האינטרנט יאהו דיווחה אתמול על נפילה של 64% ברווחיה ברבעון השלישי, ועל כוונתה לפטר כ-10% מכוח העבודה העולמי שלה בחודשיים הקרובים. ואולם במסחר אתמול בוול סטריט מניית החברה עלתה ב-5% בעקבות פרסום הדו"חות.

יאהו רשמה ברבעון השלישי של השנה רווח נקי של 54.3 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 151.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בניכוי הוצאות חד פעמיות רשמה יאהו רווח של 9 סנטים למניה לעומת רווח של 11 סנט למניה ברבעון המקביל. תוצאות החברה בשורה זו עלו בסנט אחד על תחזיות האנליסטים. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-1.79 מיליארד דולר, צמיחה אפסית לעומת הכנסות של 1.78 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. בניכוי תשלומים לאתרים אחרים, הסתכמו הכנסות יאהו ברבעון ב-1.33 מיליארד דולר - גידול של 4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ופחות מתחזית האנליסטים למכירות של 1.37 מיליארד דולר.

במבט קדימה הורידה החברה את תחזית ההכנסות לשארית השנה, וצופה כעת הכנסות של 7.18-7.38 מיליארד דולר ב-2008 לעומת תחזית קודמת להכנסות שנתיות בסך 7.35-7.85 מיליארד דולר.

הודעת יאהו על כוונתה לפטר 10% מכוח העבודה במהלך הרבעון הרביעי של השנה, משמעה פיטוריהם של לפחות 1,400 עובדים מכוח העבודה הכולל של החברה בהיקף של 14,300 עובדים. סבב הפיטורים המתוכנן יהיה השני של יאהו השנה, לאחר שבתחילת השנה הודיעה כי תפטר 1,000 עובדים.

מניית יאהו נסחרה אתמול ברמתה הנמוכה ביותר מאז קיץ 2003 - תקופה שבה החברה עדיין לא התאוששה מהתפוצצות בועת הדוט.קום - ומחיר נמוך ביותר מ-30% מרמתו לפני שענקית התוכנה מיקרוסופט הגישה הצעת רכש עוינת ליאהו מוקדם יותר השנה.

בשבוע שעבר שבו ונפוצו שמועות על חידוש המגעים על מיזוג בין יאהו למיקרוסופט, אולם האחרונה הכחישה כי מתנהלים נכון לעכשיו מגעים לגבי עסקה. עם זאת, מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, אמר בכנס טכנולוגיה בשבוע שעבר כי מיזוג עם יאהו עודנו הגיוני מבחינה כלכלית ומבחינת בעלי המניות של שתי החברות.

מתחרתה הגדולה של יאהו, גוגל, דיווחה בשבוע שעבר על תוצאות כספיות טובות מהצפוי ברבעון השלישי, הודות להמשך חוסנם של עסקי הפרסום צמוד תוצאות חיפוש. יאהו וגוגל הודיעו מוקדם יותר החודש על עיכוב במימוש שיתוף פעולה בתחום הפרסום צמוד תוצאות חיפוש, שהיה צפוי להגדיל את הכנסות יאהו במאות מיליוני דולרים בשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן