חברת ק.צ.א.א הקצתה שטח להקמת חוף ים אקולוגי חדש באילת מדרום לריף הדולפינים

בחוף יוקם מוזיאון אקולוגי ומתקני משחקים הלקוחים מעולם המים

רויטל לוי-שטיין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל לוי-שטיין

חברת ק.צ.א.א (קו צינור אילת אשקלון) החליטה להקצות רצועת חוף בת 150 מטר (מתוך ק"מ אחד סה"כ שמחזיקה החברה באילת), מדרום לחוף "ריף הדולפינים" ולהופכה לחוף ציבורי פתוח לציבור בדגש אקולוגי.

עד עתה הייתה רצועת חוף זו סגורה לציבור והיוותה חלק ממתחם נמלי הנפט של החברה באילת. עובדי המכלל באילת היו היחידים להשתמש ברצועת חוף זו ולאחרונה נענתה הנהלת ק.צ.א.א. לבקשת עיריית אילת להקצות הרצועה לשימוש ציבורי חופשי.

החוף יוגדר כחוף אקולוגי שבו יתקיימו פעילויות בעלות תכנים חינוכיים. על השטח צפוי להיבנות מוזיאון אקולוגי וכיתות לימוד. בנוסף, יוסבו מתקני ק.צ.א.א הקיימים למתקני משחקים הלקוחים מעולם המים, תוך שימוש בצינורות הקיימים ששימשו את חברת ק.צ.א.א בעבר לעבודתה השוטפת.

במסגרת התוכנית יוצבו מתקנים חדשים אשר יאפשרו למשתמשים להשקיף על מראות קיימים בחוף ועל מראות מעולם הים. שהיית מבקרים בחוף תותר בשעות היום בלבד וזאת על מנת לשמור על ערכי הטבע - בעלי חיים ימיים, אלמוגים בקו החוף או בסמיכות לו.

רצועת החוף שמחזיקה ק.צ.א.א. באילת, באורך של 1 ק"מ, נחשבת לעשירה בעולם תת ימי, בעלי חיים ואלמוגים, בשל העובדה שהיא סגורה למתרחצים, למעט עובדי המכלל. עלות הקמת הפרויקט הינה 4.5 מיליון שקלים מהם מממנת ק.צ.א.א. 1.5 מיליון.

היום התקיים בחוף טכס הנחת אבן הפינה, ובו השתתפו נציגי ק.צ.א.א., עיריית אילת והגופים הירוקים אשר יתפעלו בצוותא את החוף. שלמה כהן, סמנכ"ל הנדסה ופיתוח בק.צ.א.א: "חוף אקולוגי יהיה שינוי מרענן בנוף האקולוגי של מדינת ישראל ובנוף העירוני באילת מול הזיהום המתגבר בחופים. החוף יהיה אטרקטיבי וימשוך אליו גם תיירים. אין לי ספק שצעד זה יתרום להמשך מערכת היחסים הטובה השוררת בין קצא"א לעיריית אילת ובפעילותם למען הקהילה".

ראש העיר אילת, מאיר יצחק-הלוי ציין כי "כחלק ממדיניות ברורה ומתוך הכרה בחופי אילת כמשאב לאומי לקחנו על עצמנו להכשיר עוד ועוד חופים לטובת הציבור" והוסיף, כי על פי התוכניות יש בכוונת העירייה להגדיל את רצועות החוף הפתוחות לציבור מ-640 מטרים ל-2,000 מטרים של חוף פתוח לציבור.

חברת ק.צ.א.א נוסדה בשנת 1968 ומשמשת כגשר יבשתי להעברת נפט גולמי מים סוף לים התיכון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?