הפרסומאי יורם באומן משלים הכנסה: מציע להשכיר לחברים את הוילה החדשה בקוסמוי

מי מונה למנכ"ל חברת ביקורופא? ■ אודי זהר לא הולך יחף ומפנק עצמו לעת פרידה מרשות התעופה האזרחית ■ עם מי רוקם יצחק תשובה עסקים נוספים לצד הדרך? ■ מי יגיע לערב המחווה לחיים יבין במהלך פסטיבל מספרי הסיפורים?

שמרית סלע
שמרית סלע

מאת שמרית סלע, נורית רוט, רוני לינדר-גנץ, זוהר בלומנקרנץ, אופיר בר-זהר וסוכנויות הידיעות

הפרסומאי יורם באומן, מבעלי משרד הפרסום באומן-בר-ריבנאי, מחפש מקורות הכנסה נוספים. באומן, חובב טיולים בתאילנד בכלל ובאי קו-סמוי בפרט, בנה וילה באי המיועדת להשכרה וגם לשימושו האישי של באומן. מתחם האירוח, הקרוי "באן-מיקה" ושעיצבה אדריכלית מקומית, ממוקם על חוף הים ומשתרע על שטח של 2 דונם. הוא כולל בריכה, חצר מטופחת ומבנה בשטח 800 מ"ר, הכולל שש סוויטות, חדר אוכל גדול וחדרי אורחים. האירוח כולל צוות שירות ותחזוקה וכן שף תאילנדי. דמי שכירת הווילה הם 1,300-2,500 דולר ללילה, בהתאם לעונה. באומן עצמו מתכוון לבלות את חופשת החגים בווילה עם בני משפחתו.

מאבטח של ברק תובע

ועוד בענייני אהוד ברק: אחד ממאבטחיו של שר הביטחון, שאיבטח את דירתו בתל אביב, תובע מחברת האבטחה מודיעין אזרחי פיצויי פיטורים, וטוען כי נאלץ לעזוב את עבודתו כמאבטח שרים בשל סכנה לבריאותו. המאבטח, פוריה רשיד, טוען בתביעה שהגיש לבית הדין לעבודה כי עמדת השמירה של המאבטחים של ברק הוצבה בחדר חשמל במסדרון שמחוץ לדירה. כעבור זמן החלו המאבטחים לסבול מכאבי ראש. בבדיקת רמת הקרינה שהזמינו מהמשרד לאיכות הסביבה בפברואר 2007 נתגלו תוצאות גבוהות פי כמה מסף הקרינה המרבי המומלץ. גם לאחר שעמדת השמירה הועברה למיקום אחר - במסדרון שבכניסה לדירה - המשיכו המאבטחים לחוש ברע. לטענת המאבטח, באמצעות עורכי הדין יגאל זנדר וגליה אליהו, בבדיקה שבוצעה בעמדה החדשה התגלו תוצאות גרועות אף יותר - פי שלושה מרמת הקרינה המומלצת - המעידה על סיכון ללקות בסרטן. לפיכך דרש המאבטח להעבירו למקום עבודה אחר, אך החברה לא נענתה לבקשתו, ולכן נאלץ להתפטר.

מרמדיה לביקורופא

גידי לנדסברגר, שהיה מנכ"ל רמדיה בעת התפוצצות הפרשה ב-2003, מונה לפני כמה שבועות למשנה למנכ"ל חברת ביקורופא. בכתב האישום שהוגש באחרונה, מואשמים לנדסברגר ושני בכירים נוספים בחברה כי על אף שיצרנית הפורמולה הגרמנית הומאנה מסרה לרמדיה כי התרכובת הצמחית אינה מכילה ויטמין B1, הבכירים לא עשו דבר בנידון. כן מואשם לנדסברגר כי החליט להכניס את המוצרים לישראל תוך יצירת מצג שווא שמדובר בפורמולה הישנה, שקיבלה אישור יבוא. לפני רמדיה היה לנדסברגר סמנכ"ל השיווק של חברת עלית. אחרי הפרשה מונה למשנה למנכ"ל חברת סולבר, יצרנית מוצרי סויה, אך שמר לאורך כל התקופה על פרופיל תקשורתית נמוך. אתמול נחנך ברחוב הארבעה בתל אביב סניף הדגל של ביקורופא באירוע שבו נכחו ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, הרב ישראל מאיר לאו, היועץ האסטרטגי ראובן אדלר, עו"ד יהודה רווה, יו"ר אסותא פרופ' שוקי שמר, בעלי ביקורופא המיליארדר מורט מנדל ומנכ"ל החברה משה וקסלר.

מתחילים לאסוף כסף לאודי זוהר

מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) אודי זוהר, שסיים בסוף השבוע שעבר את תפקידו, לא מבזבז זמן וייצא כבר היום לטיול פרטי בחו"ל. הוא יטוס עם אשתו לחופשה של כחודש ימים בדרום אמריקה. בגלל הזמן הקצר שחלף בין עזיבתו את התפקיד לכניסתו של מנהל רת"א החדש, האלוף (מיל) גיורא רום, שהחל את כהונתו בתחילת השבוע, נדחתה מסיבת הפרידה שמארגנים עובדי רת"א לזוהר עד לחזרתו מהטיול. עם זאת, ברת"א החלו כבר לאסוף 20 שקל מכל עובד כדי לממן את המסיבה ומתנת הפרידה מזוהר, שפרש בתום ארבע שנים בתפקיד.

היוצר קם על יציר כפיו

סר סטליוס האג'י-יואנו, היזם הסדרתי שהביא לעולם את חברת התעופה המוזלת איזיג'ט, איזיקרוז, איזימובייל, איזיפיצה ומיזמים נוספים ששמם נפתח ב"איזי", הגיש תביעה נגד איזיג'ט - המיזם הכי ידוע שלו - כך דיווח העיתון "טיימס" הלונדוני. סטליוס, המחזיק ב-16% מאיזיג'ט וכן בבעלות על המותג איזיג'ט באמצעות חברת האחזקות איזיגרופ, הפתיע את עולם העסקים הבריטי, כאשר הגיש ב-15 באוגוסט תביעה שבה הביע חשש כי איזיג'ט פרשה כנפיים והחלה להיכנס לתחומים אחרים מעבר לתחום התעופה המתחרים במיזמים אחרים מבית איזיגרופ. לטענת סטליוס, בעת הנפקת איזיג'ט בשנת 2000, נכלל בהסכם רישוי המותג סעיף המחייב כי על 75% מהכנסות החברה להגיע "מפעילות הדגל שלה". ניסוח זה הוא מקור המחלוקת, שכן איזיג'ט טוענת כי גם פעילויות נלוות לטיסות, כמו מלונאות, נכללות בתחום הדגל שלה. סטליוס, המחזיק גם בחברת איזיהוטלס, חולק על כך.

תשובה רוצה לבנות מלון בתעלת הימים

יצחק תשובה ודוד פתאל חותמים עסקות בנימה חגיגית. לפני כשבוע חתם תשובה על חוזה למכירת המלונות גולדן טוליפ קלאב וגולדן טוליפ פריווילדג' שבאילת לפתאל, תמורת כ-195 מיליון שקל. תשובה ופתאל החליטו לפרגן לכל השותפים בעסקה - רואי החשבון, עורכי הדין והבנקאים - והזמינו את כולם לארוחת צהריים במסעדת לילית בתל אביב. בנאומו אמר תשובה כי הוא חייב לנצל את ההזדמנות ולדבר על פרויקט שישנה את עתידה של מדינת ישראל - ובמשך יותר מעשר דקות דיבר על פרויקט תעלת הימים. בסוף דבריו צחק ואמר לפתאל שלפי היקף התוכניות שלו להקמת בתי מלון בתעלת הימים, אין ספק שהם עוד יעבדו יחד זמן רב.

ערב מחווה לחיים יבין

ערב מחווה לחיים יבין יתקיים במהלך פסטיבל מספרי הסיפורים. בערב, שייקרא "כשבטלוויזיה היה חור שחור-לבן" ושינחה דן שילון, יתארחו אלכס גלעדי, עוזי פלד, שרי רז, יוסי צמח ויעקב אחימאיר. בערב המחווה, שיתקיים בתיאטרון גבעתיים ויישא אופי הומוריסטי, יספרו קולגות זיכרונות מהתקופה שבה חיינו היו בשחור-לבן. את הערב אירגן מייסדו ומנהלו האמנותי של הפסטיבל, יוסי אלפי. יבין אמר בעניין זה כי "אפשר להוציא אותך מהערוץ הראשון, אבל אי אפשר להוציא את הערוץ הראשון ממך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה