גור מינצר מכר את רשת מרפאות הלייזר Care Vision אירופה ב-115 מיליון שקל

הרוכשת היא קליניקה באווירה (Baviera Clinica) הספרדית ■ העסקה, אשר בוצעה בתיווכה של פועלים שוקי הון, כוללת עשר מרפאות - שבע בגרמניה ושלוש בהולנד ■ העלות המשוערת להקמת מרפאה בחו"ל נאמדת בכמיליון יורו ■ העסקה אינה כוללת את פעילות קר ויז'ן שירותי רפואה בישראל

יובל מ.
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל מ.

רשת המרפאות לניתוחי לייזר להסרת משקפיים Care Vision אירופה של גור מינצר, הבעלים של רשת Care Vision הישראלית, נמכרה לחברת קליניקה באווירה (Baviera Clinica) הספרדית תמורת כ-115 מיליון שקל (22 מיליון יורו). העסקה, אשר בוצעה בתיווכה של פועלים שוקי הון, כוללת עשר מרפאות - שבע בגרמניה ושלוש בהולנד. העלות המשוערת להקמת מרפאה בחו"ל נאמדת בכמיליון יורו. העסקה אינה כוללת את פעילות קר ויז'ן שירותי רפואה בישראל.

במסגרת העסקה, תשלם קליניקה באווירה לקר ויז'ן 7.5 מיליון יורו במזומן, תיטול חוב קיים של החברה בסכום של 4.5 מיליון יורו ותעניק סכום של עד 10 מיליון יורו שישולם על ידי הרוכשת, על בסיס התוצאות העסקיות של קר ויז'ן אירופה בשנים הקרובות. המרפאות שנרכשו ימשיכו לפעול תחת המותג קר ויז'ן.

"קליניקה באווירה החלה לפעול באיטליה בשנה האחרונה והיא תיכנס לשוק הגרמני כעת, עם רכישת המרפאות של קר. יש ציפייה להתעוררות של השוק הגרמני: בשוק הזה אין שחקנים מובילים. השוק מורכב בעיקר מקליניקות של רופאים מנתחים ולא של רשתות", אמר אמיר אביב, סמנכ"ל בנקאות להשקעות בפועלים שוקי הון.

מינצר, אשר הקים את המרפאות בהולנד ב-2002 ואת המרפאות בגרמניה ב-2005, ימשיך לנהל את קר ויז'ן אירופה, שתהווה את החטיבה הצפון-אירופית של קליניקה באווירה.

רשת קר ויז'ן המקומית מפעילה בישראל חמישה סניפים, בתל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע ואשדוד, ומספקת שירותי רפואה במגוון תחומים, בהם שירותי אבחון לקופות החולים, טיפולי אסתטיקה ותיקון ראייה בלייזר. מינצר הוא גם מבעלי השליטה בחברת נטלי, המספקת שירותי רפואה דחופה למבוגרים, ובעבר כיהן כיו"ר החברה.

"לפעילות בחו"ל נכנסנו כי רצינו להגיע לשווקים גדולים יותר. היתה לנו שאיפה להתפתח, והגשמנו אותה. במסגרת הפעילות האירופית, נמשיך את ההתרחבות לאוסטריה, שווייץ ואף לסקנדינוויה. באשר להמשך, אני איש של בניית עסקים, ולא של פעילות קנייה ומכירה".

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי