פועלים: "להתחיל להגדיל את הרכיב המנייתי בתיק"; לאומי: "רמת המכפילים נוחה למשקיע לטווח ארוך"

פועלים: החברות הציבוריות צולחות המשבר בהצלחה יחסית

נתן שבע
נתן שבע

הבורסה בתל אביב שמרה על יציבות בשבוע האחרון - אם כי התנודתיות בין ימי המסחר היתה חדה יחסית. בסך הכל השלימה הבורסה (מדד תל אביב 100) זינוק של כ-18% מאז השפל אותו רשמה במארס תוך מחזורי מסחר ערים בימי העליות - והיא רחוקה ב-14% מהשיא שהיה לפני שבעה חודשים.

מנגד, מציין האנליסט ירון פרידמן ממחלקת המחקר של הבנק, שאסור להתעלם מהסיכונים שעודם קיימים ובראשם החשש שמא משבר האשראי הגלובלי טרם גווע. "במישור המקומי התפרסמו נתונים מאקרו כלכליים אשר הצביעו על האטה במשק - וישנו חשש מפני המשך הפגיעה בצריכה הפרטית וביצוא. מדובר, בשני הקטרים המרכזיים של הכלכלה המקומית בשנים האחרונות".

שני מדדים מרכזיים צפויים להתפרסם בשבוע הקרוב - הצמיחה והריבית. ביום ראשון תפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את נתוני החשבונאות הלאומית לרבעון הראשון ובראשם נתוני צמיחת התוצר. הנתונים צפויים להיות מושפעים מהנעשה בעולם - כאשר בארה"ב צמח התוצר ברבעון הראשון בשיעור מינורי של 0.6% בלבד. הודעה חשובה אחרת צפויה ביום שני, עת יפרסם בנק ישראל את שיעור הריבית במשק ליוני. לאור המדד הגבוה באפריל - צפוי בנק ישראל להעלות את הריבית אך בבנק מציינים כי גם אם תועלה הריבית בשיעור של 0.5%, מדובר עדיין ברמת שפל של הריבית במונחים היסטוריים בישראל. כך שלעלייה שכזו השפעה מתונה יחסית על שוק המניות.

בבנק לאומי מציינים כי רמת המכפילים בשוק נוחה למשקיעים בעלי אופק השקעה ארוך טווח. עם זאת, בטווח הקצר צפוי המסחר בשוק המקומי להמשיך להתאפיין בתנודתיות רבה תוך מתאם גבוה עם השווקים הבינלאומיים. עבור משקיע סולידי לטווח קצר מציעים בבנק להמשיך ולשמור על רמת אחזקה נמוכה יחסית במניות תוך התמקדות בענפים דפנסיווים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן