כך הזניקו קייזמן ודמרי את מחירי השלדים בתל אביב

אם חשבתם שתשואה תלת ספרתית ב-2007 זה להיט - תראו מה קורה בתחילת 2008

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

338% תשואה. זה מה שרשמה בשנת 2007 חברת בירי בראשי - מניית השלד הבורסאי אליה נכנס איש הנדל"ן יגאל דמרי. מתברר שזו הייתה רק ההתחלה. מי שהחליט לרכוש את המניות גם בסוף 2007 לא התאכזב. מתחילת השנה רשמה מניית השלד הבורסאי תשואה נוספת של 86%.

כמובן שאין בדברים הללו כל המלצה להשקיע בשלדים בורסאיים. מדובר בחברות שהסיכון בהשקעה בהן גבוה במיוחד. אלו הן חברות שמרכזות מחזורים נמוכים בדרך כלל. בירי בראשי, למשל, ריכזה מאז תחילת השנה מחזור ממוצע של 36 אלף שקל בלבד ליום. מה שאומר שכשהמשקיעים ירצו לממש אותה - ייתכן שיהיה להם מאוד קשה למצוא קונה. בנוסף, צריך לזכור שמספיקה עסקה אחת בכדי להשפיע על המניה באופן חריג - כלפי מעלה או מטה.

שלד בורסאי נוסף שבלט מאז תחילת השנה הוא פניאל. מניות פניאל עלו ב-26% בתוך 10 ימי מסחר בלבד והשלימו עלייה של 33% מאז ה-27 בדצמבר. הן הצליחו לרכז לאחרונה מחזורים מעט ערים יותר מבעבר - כ-320 אלף שקל. כל זאת בציפיה לכניסתו של עדי קייזמן - איש העסקים ובן זוגה של עפרה שטראוס - להשקעה בחברה. לקייזמן הוקצתה השליטה בחברה ובכוונתו לצקת אליה את עסקי הנדל"ן שלו.

אבל לא רק שלדים כיכבו בבורסה מאז תחילת השנה.

חברת המכשור הרפואי מדיגוס זינקה ב-58% במחזור של 900 אלף שקל בממוצע ליום והגיעה לשווי שוק של 175 מיליון שקל. מדיגוס השלימה עלייה של כ-88% מאז ה-20 בדצמבר. כל זאת לאחר שדיווחה על תוצאות חיוביות בניסוי קליני לבחינת מערכת שלה בחולים בהודו.

גם מניות רוטקס ובעלת השליטה בה, ארגמן, הפגינו ביצועים מרשימים. רוטקס עלתה ב-24% מתחילת השנה אחרי צניחה חופשית של 56% מאז הנפקתה בבורסה במאי. מניות ארגמן, שבנוסף לרוטקס מחזיקות גם בנכס נדל"ני, טיפסו ב-19% מתחילת 2008. ארגמן ורוטקס מרכזות מחזורים ערים למדי בשבועיים האחרונים, לאחר ששתי עסקות חריגות בהן הביאו לעלייה בממוצע אליו הן מורגלות.

גורמים בשוק סיפרו השבוע כי בעל השליטה ברוטקס, יאיר רוטלוי, העמיד אותה על המדף כבר לפני זמן רב. רוטלוי מכחיש את השמועות בכל תוקף ונכון להיום לא נראה כי מתקיים משא ומתן למכירת השליטה. בכל מקרה, מעניין לגלות ברשימת בעלי העניין של רוטקס כאלו שמחזיקים בשיעור מאוד מכובד מהחברה - כ-23% מחברה ששוויה מסתכם ב-80 מיליון שקל בלבד. אלו כוללים את קופות הגמל של הראל את הקרנות של מגדל ואת קופות הגמל של בית ההשקעות פריזמה.

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות