הושלמה העסקה המורכבת ביותר בתולדות המשק: תנובה נמכרה לקרן אייפקס שמיר ולתאגיד האחזקות של הקיבוצים

האחזקות הסופיות בחברה יתחלקו בין קרן אייפקס (56.05%), מבטח שמיר (20.67%) ותאגיד הקיבוצים (23.3%); במסגרת ההסכם ניתנה הסכמה מראש של רשם האגודות השיתופיות לאייפקס ולשמיר להפוך את תנובה מאגודה שיתופית לחברה בע"מ

עמירם כהן, פרשנות
עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמירם כהן, פרשנות
עמירם כהן

נחתמה עסקת תנובה. תמורת העסקה תועבר החל מהיום ל-2,200 חשבונות של בעלי מניות, קיבוצים ומושבים, בסך 1.025 מיליארד דולר, לפי שער של 3.807 שקלים לדולר. האחזקות הסופיות בחברה יתחלקו בין קרן אייפקס (56.05%), מבטח שמיר (20.67%), תאגיד אחזקות המאגד את התאגידים הכלכליים האזוריים של הקיבוצים (23.3%).

כדי לאפשר לתאגידי הקיבוצים לרכוש את המניות, העמידה מבטח שמיר ערבות בנקאית בסך 230 מיליון דולר, לקיום אופציית מכר (PUT) שניתנה לבעלי האחזקות בתאגיד האחזקות לשלוש שנים.

ישיבת הדירקטוריון הנכנס של תנובה, שעמדה להתקיים היום, נדחתה למחר. כמו כן, לא פורסמו שמות שמונת הדירקרטורים שתמנה קרן אייפקס לדירקטוריון. הדירקטורים של מבטח שמיר יהיו בעל השליטה, מאיר שמיר, ויונל כהן, המכהן כמשנה למנכ"ל מגדל. הדירקטורים מטעם תאגיד אחזקות יהיו יושב ראש התאגידים הקיבוציים, גיורא מסד, ויו"ר תאגיד גרנות, איציק באדר. תאגיד גרנות רכש את האחזקה הגדולה ביותר בין שמונת התאגידים הקיבוציים - 6.9%.

כמו כן, במסגרת ההסכם שנחתם, ניתנה הסכמה מראש של רשם האגודות השיתופיות לאייפקס ולשמיר להפוך את תנובה מאגודה שיתופית לחברה בע"מ. הדבר ייאפשר להנפיק את החברה בבורסה בכל עת שיוחלט על כך בידי בעלי השליטה.

קבוצת אייפקס יוצגה במשא ומתן על ידי משרד עורכי דין מיקי צלרמאייר ואריאל עמי נצח בתחום המסחרי, ועל ידי משרד עורכי דין שקל ושות' בהיבט המיסוי. תנובה יוצגה על ידי צורי לביא וגד אוזר. תאגיד האחזקות יוצג על ידי עדי קפלן. מבטח שמיר יוצגה על ידי עורכי הדין רם כספי ויאיר כספי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד