ההוראה של ענתבי: להדיח את המנכ"ל ואת יו"ר גלעד, יעקב זילברברג; היועצת המשפטית עו"ד טייטלר הודחה

דירקטוריון גלעד יתכנס היום לדון בהמשך העסקתו של זילברברג; דו"ח הבודק מצא ניגודי עניינים בהליך מכירת הקרן גלעד ב' להראל; יו"ר החברה וזילברברג חשודים בסידור הטבות אישיות בהיקף של 12 מ' ש'

יואב יצחק
יואב יצחק

הדרמה בחברת גילעד מתעצמת: בעקבות החשיפות הקודמות ב-Nfc של פרשת השחיתות בגילעד, וכן נוכח הדוח החמור של הבודק, ד"ר דוד האן - שמונה לבדוק את הפרשה שחשפנו, הורה הממונה על שוק ההון במשרד האוצר, ידין ענתבי, לכנס בדחיפות את הדירקטוריון, כדי לדון בהדחת מנכ"ל החברה, יעקב זילברברג, ויושב-ראש החברה, אברהם פומרנץ. האישים הנ"ל חשודים בשיתוף פעולה ובסידור הטבות אישיות לזילברברג בהיקף של 12 מיליוני ש"ח. הישיבה הדרמטית תתקיים בבוקר (יום א', 30.12.07) בשעה 10:00, וכבר בשלב זה קיים רוב ברור להדחת השניים.

חברי הדירקטריון של חברת גילעד, המנהלת שתי קרנות פנסיה המחזיקות בהיקף נכסים בשווי של מיליארדי ש"ח, פועלים עתה גם כדי לגונן על עצמם, שכן הם חשופים לתביעות ייצוגיות מצד עמיתי קרנות הפנסיה דנן. הסיכון שבו הם נתונים נובע גם ממחדליהם - בעצם זאת שלא פיקחו כיאות על מעשיהם של הבכירים שסרחו, ובהם: המנכ"ל זילברברג, יושב-הראש פומרנץ, והיועצת המשפטית, עו"ד מאורה טייטלר. דירקטוריון החברה כבר החליט לפטר את עו"ד טייטלר [על מעשיהם של האישים הנ"ל ראו ידיעה נפרדת].

כפי שחשפנו כאן, השניים, יחד עם היועצת המשפטית של החברה, עו"ד מאורה טייטלר, חשודים בסידור הטבות לזילברברג בשווי של כ-12 מיליון ש"ח, שלא כדין; עו"ד טייטלר חשודה, יחד עם זילברברג, בזיוף פרוטוקול ישיבת הדירקטוריון; עו"ד טייטלר חשודה בנוסף בפעילות תוך ניגוד עניינים, לרבות השגת הסכם שכר טירחה (לעצמה) בסך 1.5 מיליון ש"ח מחברת הראל, באופן הנוגד את חובותיה כלפי גילעד; פומרנץ חשוד בפעילות תוך ניגוד עניינים, לרבות מתן יד וניסיון ליתן הכשר למעשיו של זילברברג, וכן בניסיון לסדר לעצמו פיצויים מוגדלים, שלא כדין.

הישיבה הדרמטית זומנה כאמור בדחיפות, על-פי הוראה מפורשת של הממונה על שוק ההון במשרד האוצר. באופן רשמי, הורה המפקח לדון "בהמשך כהונתם" של פומרנץ וזילברברג, אך בפועל, ובשיחות עמו, הבהיר כי הוא מכוון להדחה - נוכח הממצאים החמורים.

נודע, כי כבר בשלב זה קיים רוב ברור להדחת השניים. הממונה ממתין עתה למהלכי גילעד להדחת האישים הנ"ל, בטרם יקבל שתי החלטות: האם לאשר את עסקת מכירת גילעד ב' להראל תמורת 100 מיליון ש"ח; האם להעביר את הממצאים לחקירת משטרה.

נודע, כי על-סדר היום של ישיבת הדירקטוריון כלול גם סעיף שעיקרו: דיון בפרסום לאלתר של דוח הבודק, לעמיתי הקרן. מדובר בדוח החמור שערך ד"ר דוד האן, לפי הזמנת ועדת הבדיקה שמונתה על-ידי הדירקטוריון. ההערכה היא כי הממצאים הכלולים בדוח - המאשרים את החשיפות ב-Nfc - ובהם מעשים פליליים לכאורה מצד האישים הנ"ל, יגרמו לגל של תביעות נגד חלק מהאישים המעורבים.

הידיעה המקורית פורסמה באתר http://www.nfc.co.il

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן