שי אגסי, יש לך טעות במספרים

כששי אגסי מציג את מיזם הרכב החשמלי שלו, הוא מרבה לדבר במספרים. אבל אלה לא מספרים של כדאיות כלכלית. הוא אמנם לא משקיע כסף, אך הוא יודע שהוא משקיע את שמו בעסק הזה

אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן

כששי אגסי מציג את מיזם הרכב החשמלי שלו, הוא מרבה לדבר במספרים. אבל אלה לא המספרים שמעניינים את קהילת העסקים. אלה מספרים שמספרים את ההיסטוריה של שוק הנפט העולמי ומנסים לפענח את יכולת הניצול של אנרגיה חלופית; אלה נוסחאות של צריכת אנרגיה על ידי סוללות חשמליות. אגסי לא מציג מספרים של תוכנית עסקית, ואף לא נתונים של סקר כדאיות כלכלי.

הוא אמנם טוען שיש לו סקר כדאיות כלכלי, אך אנשי עסקים שהוא ניסה לעניין במיזם ושזכו לבחון את הנתונים טוענים שאין שם כל תוכנית שמראה על כדאיות כלכלית. הרוב המכריע של המשקיעים הפוטנציאליים שהתוכניות הוצגו בפניו סירב להשקיע.

אגסי לא מתרגש מכך. הוא מעדיף להסתכל על חצי הכוס המלאה ולספר לכולם שהצליח לגייס 200 מיליון דולר למיזם. 100 מיליון דולר מהחברה לישראל ו-100 נוספים ממשקיעים אחרים, בהם בנק ההשקעות מורגן סטנלי, קרן ונטג' פוינט ומשקיעים פרטים כמו אדגר ברונפמן וג'יימס וולפנסון.

ואולם בדיקה מדוקדקת מעלה שהוא לא מדייק. הוא לא גייס 200 מיליון דולר. מהחברה לישראל הוא הצליח לקבל אישור דירקטוריון להעברת 6 מיליון דולר בלבד למימון עלויות הקמת המיזם. זה ישחרר לו אוויר לנשימה, אחרי שכל העלויות של הטיסות וניסיונות השכנוע "שרפו" בשנה החולפת לא מעט מהמזומנים שבחשבונו.

יתר על כן, מהודעה לבורסה של החברה לישראל עולה שאין לו עדיין תוכנית עסקית, וכי המשך הזרמת הכספים מותנה בתוכנית שתראה שהעסק יכול לעבוד כלכלית ובפרטים נוספים לגבי מימון המיזם. יש להניח שגם משקיעים נוספים שהסכימו לחבור אליו הזרימו למיזם הבטחות וכוונות יותר ממזומנים, בשלב זה.

ומה עם ההשקעה של היזם עצמו? אגסי מסתפק בהשקעות שהיו לו עד כה בריצות מחברה לחברה על פני הגלובוס. חבל רק שבהקשר הזה הוא שוכח לפרגן קצת לשמעון פרס, שהיה זה שפתח לו את הדלתות של בכירי המשקיעים וחברות הרכב בעולם, במיוחד כשהשניים היו יחד בכנס דאבוס בינואר 2007.

אז כסף גדול הוא לא משקיע, אבל אגסי יודע שהוא משקיע את שמו בעסק הזה, יותר מאחרים. אחרי הכל, אם המיזם יצליח, הוא יהיה כוכב עולמי. אם, לעומת זאת, יתברר שהמיזם הוא כישלון, הוא ייזכר כמגלומן, כמי שהיה משוכנע שהוא יכול להציל את העולם, או לפחות כבעל חלומות. בינתיים הוא גוזר קופון יפה של יחסי ציבור עולמיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?