רוז'נסקי ל-TheMarker: "עסקת ילמולי רחוקה מפיצוץ; ביקשנו הנחה וכעת אנו ממתינים להתפתחויות עתידיות"

הערכות: דלק נדל"ן ואהובי ביקשו הנחה של כ- 400 מיליון יורו

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לאחר שפורסם לראשונה ב-TheMarker ביום חמישי האחרון, בהסתמך על הודעה של חברת ילמולי השווייצית, כי עסקת הענק של חברת דלק נדל"ן מקבוצת דלק - שבשליטתו של יצחק תשובה ובניהולו של איליק רוז'נסקי - לרכישת פורטפוליו של 88 נכסיה המניבים של ילמולי, עומדת על סף פיצוץ, התייחס היום רוז'נסקי בשיחה עם TheMarker להתפתחויות האחרונות.

רוז'נסקי דאג להדגיש כי לא מדובר במצב בו דלק נדל"ן וקבוצת אהובי נקלעו לקשיים במימון העסקה. הוא סיפר כי בנק ההשקעות מריל לינץ', אשר התחייב להעניק לצדדים הלוואת נון-ריקורס בהיקף של כ-85% מגובה העסקה, אינו מתכנן לסגת אלא ממשיך לעמוד בהתחייבויותיו כלפי דלק נדל"ן וקבוצת אהובי.

"מדובר בעסקה ענקית ומורכבת, המשלבת בתוכה הרבה היבטים, כך שבין מועד החתימה על העסקה לבין הסגירה הסופית טבעי שיתגלו מחלוקות בנושאים מסוימים. הצגנו לילמולי את דרישתנו, ביקשנו הנחה וכעת אנו בעמדת המתנה לתשובת ילמולי. אנו מאמינים כי הדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר ובסופו של דבר העסקה תצא אל הפועל", כך הסביר רוז'נסקי את הלך הדברים.

באשר לשמועות כי ייתכן ויגאל אהובי יפרוש מהעסקה, גם אם דלק נדל"ן תחליט להישאר בפנים, ציין רוז'נסקי כי לא ידוע לו כלום על כך: "אנחנו וקבוצת אהובי ממשיכים בעסקה הזו באותה הסירה מההתחלה ועד הסוף".

בהודעה שפירסמה ילמולי באתר החברה, צוין כי בכוונתה להשלים את העסקה בסוף ספטמבר לפי התנאים שסוכמו, וכי החברה שומרת לעצמה את זכות השימוש בכל האמצעים המשפטיים כדי להגן על האינטרסים שלה, במידה ויתעורר הצורך בכך.

בסוף יולי, בעת פרסום העסקה הנוכחית, כל העיתונים היו מלאים בכותרות מחמיאות שכן מדובר בעסקה הגדולה ביותר שביצעו אי פעם ישראלים בחו"ל ואחת הגדולות בתחום הנדל"ן שנעשו באירופה בשנים האחרונות.

ילמולי נחשבת לאחת מחברות הנדל"ן והקמעונות המובילות בשווייץ, תוך שהיא גוברת על גורמים מובילים בשוק הנדל"ן במערב אירופה. בין נכסיה הבולטים נמנים נכסי עילית כמו חנות הכלבו המובילה בציריך וה-Grand Passage בז'נווה וכן נכסים באזורים איכותיים כמו לוזאן, ברן, סיינט גלן וערים מרכזיות נוספות בשווייץ.

מניית דלק נדל"ן הגיבה היום להתרחשויות האחרונות בעלייה של 0.72%, והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-2.83 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט