אלוני חץ הפכה לבעלת עניין בחברת הנדל"ן פירלי - השנייה בגודלה באיטליה - ומחזיקה בכ-3.7%

בכוונת אלוני חץ להגדיל את פעילותה במדינות איכותיות באירופה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן אלוני חץ, שבשליטת נתן חץ ומשפחת וורטהיים, מדווחת היום לבורסה לניירות ערך במילאנו, איטליה, על כך שהפכה לבעלת עניין בחברת פירלי נדל"ן, הנסחרת לפי שווי שוק של כ-1.7 מיליארד יורו, מה שהופך אותה לחברה השנייה בגודלה באיטליה במונחי שווי שוק. בעלת השליטה בפירלי נדל"ן הינה קבוצת Pirelli, המחזיקה בחברה בכ-52.3%.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ אמר כי: "אנו בוחנים את השוק האיטלקי מזה תקופה ומצאנו אותו מעניין, בעל פוטנציאל ומתאים לפרופיל ההשקעות שלנו. בחרנו להשקיע דווקא בפירלי נדל"ן מכיוון שמצאנו חברה עם הנהלה איכותית ודינמית, אשר נחשבת לאחת ההנהלות המובילות באירופה.

"לפירלי נדל"ן יכולת ניהול נדל"ן בהיקפים משמעותיים לרבות יכולות ייזום מוכחות והיא הציגה גידול דו ספרתי במרבית הפרמטרים בחמש השנים האחרונות. האחזקה בחברת פירלי נדל"ן עתידה לספק לאלוני חץ חשיפה להזדמנויות עסקיות מגוונות באיטליה בפרט ולשווקים נוספים באירופה המערבית. השקעתנו זו הינה השקעה לטווח הארוך ומהווה צעד נוסף בהעמקת אחיזתנו בשווקים נבחרים בעולם".

חץ הוסיף כי איטליה נחשבת כמדינה בעלת חסמי כניסה גבוהים עבור משקיעים זרים, ומצריכה רקימת קשרים מתאימים בכדי לפעול במדינה. להערכתו של חץ, התשואה שניתן להשיג כיום באיטליה עבור הנכסים המניבים נאמדת בכ-6%.

בעקבות הטלטלות האחרונות שפקדו את שווקי העולם, וכנגזר מכך גם את שוק ההון הישראלי, המשקיעים בארץ יהפכו להיות הרבה יותר בררנים לגבי השקעותיהם בכלל ולגבי ההשקעה בחברות נדל"ן בפרט. לדעתו של חץ, לאחר התיקון הכואב שחווה ענף הנדל"ן הישראלי המשקיעים יבחנו יותר לעומק את הפעילות האמיתית של החברות, ומניותיהן של החברות שעדיין יימצאו כאינן "ראויות" צפויות להמשיך ולרדת, ואילו מניותיהן של חברות יציבות הנהנות מהנהלות בעלות רקורד מוכח צפויות לתקן כלפי מעלה.

באשר לאיומים המרחפים ברחבי העולם, באשר להתפשטותו של משבר הסאבפריים (מתן משכנתאות ללווים בעייתיים), ציין חץ כי להערכתו הדברים עדיין לא נרגעו. חץ הוסיף כי לא מן הנמנע כי בנקי ההשקעות הגדולים בעולם, כמו גולדמן סאקס ועוד, יפתיעו את השווקים לרעה ויפרסמו אזהרות רווח ויפרישו סכומים נכבדים בגין חשיפתן להלוואות הסאבפריים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית