מנהל החוב הממשלתי לשעבר, עדי ריבלין ל-TheMarker: ירון זליכה הוא פקיד מעורער שמנסה לעשות מרד נגד הממשלה

ריבלין: כשפקיד מסרב למלא אחר הוראות הממשלה זהו מרד - בדיוק כמו שרמטכ"ל יסרב לעזוב את תפקידו; לפי תלונת זליכה, קידם הנציב באופן פסול את מינוי עדי ריבלין כמשנה לחשב הכללי

טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוי

"אני תומך ומצטרף לדברי נציב שירות המדינה שנאמרו היום ולדעת רבים וטובים אחרים, שהתבטאו לגבי בריאותו הנפשית של החשב הכללי. מדובר באדם מעורער ויש על זה הסכמה די נרחבת. יו"ר הקואליציה אמר זאת וגם אחרים". כך אומר הבוקר מנהל החוב הממשלתי לשעבר במשרד החשב הכללי, עדי ריבלין, המשמש כיום כיועץ חיצוני במשרד האוצר.

על פי התלונה של זליכה, קידם הנציב באופן פסול את מינוי של עדי ריבלין כמשנה לחשב הכללי, תוך תיאום מלא עם בכירים בלשכתו של אולמרט. נציב שירות המדינה אמר בתגובה כי "אני לא נוהג לומר דברים כאלה, אבל הסיפור כה הזוי ומצחיק שאני חושב שהייתם צריכים לראיין פסיכולוג ולא אותי".

בין זליכה לריבלין קיים סכסוך ישן. לפני כחצי שנה האשים זליכה את ריבלין כי נסע לחו"ל על חשבון חברת MTS - החברה שהקימה את מערכת המסחר באיגרות החוב הממשלתיות.

בתגובה, הגיש ריבלין מכתב למבקר המדינה, בו כתב: "ירון זליכה וסגנו נסעו דרך קבע על חשבון בתי השקעות בינלאומיים שהינם ספקים של החשב הכללי לצורך ביצוע הנפקות בחו"ל. כל שנה ביצעו זליכה וסגנו נסיעות פאר ברחבי העולם על חשבון ספקים אלו, המקבלים עמלות של מיליוני דולרים מידי החשב הכללי. זאת כאשר הצמד הנ"ל הוא שהחליט מי מבין בתי ההשקעות יזכה לבצע את ההנפקות ולקבל עמלות בגינן".

ריבלין אף טוען כי לא בוצעו מכרזים לתפקיד המשנה לחשב הכללי וסגנו הבכיר. זליכה אמר אז כי "כל המינויים באגף החשב הכללי נעשו וייעשו בדרך של מכרז בהובלה של נציבות שירות המדינה גם מעבר לנדרש בתקנון שירות המדינה".

"כבר בפברואר התרעתי בפני כל הרשויות על כך שזליכה תופר מכרזים ודואג שרק אדם אחד ייגש לכל מכרז. אם אדם אחר מנסה לגשת, הוא מפעיל כלפיו טרור", אמר ריבלין הבוקר. "הדברים האלה ייבדקו ואם נראה שנעשו עבירות נשקול להגיש תלונות, ממבקר המדינה, נציב שירות המדינה ועד למשטרה".

"עוד מעט לא יהיה מישהו בממשלה שזליכה לא הגיש נגדו תלונה", אומר ריבלין. "מדובר בפקיד שמנסה לחולל מרד. אין הבדל בינו לבין מצב אחר בו רמטכ"ל יסרב לפרוש מתפקידו בטיעון כי כולם מושחתים והוא לא מוכן לעזוב את הצבא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב