למרות הקשיים העצומים שנערמו בפניה: צ'יפ פיסי השלימה הנפקה ומניותיה יחלו להסחר בקרוב בתל אביב

זאת למרות הסנטימנט השלילי בשוק ביום המכרז הציבורי; החתמים אספו 5 מיליון שקל מההנפקה

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

למרות הקשיים הגדולים שנערמו בפניה ובכללם ביקושים נמוכים במיוחד מצד משקיעים מוסדיים, כניסת חוק החיתום החדש לתוקף, ששינתה מעט את החוקים, שינויים בהנהלת החברה בשנה האחרונה וקיום המכרז הציבורי באחד השבועות הסוערים והאדומים שידעה הבורסה המקומית זה זמן רב - חברת צ'יפ פיסי השלימה הנפקה ראשונה של מניות לציבור, ובתוך ימים ספורים יחלו מניותיה להיסחר בבורסה בתל אביב.

צ'יפ פיסי נוסדה באוקטובר 2000 על ידי אורה ואביב סופר שהיו המחזיקים העיקריים בחברה ערב הנפקתה (72%), אלביט מערכות מחזיקה בכ-20% ור.ה. אלקטרוניקה ב-8%. את שנת 2006 סיימה החברה עם מכירות של 35 מיליון שקל - צמיחה של 50% לעומת שנת 2005. לחברה חברות בת באנגליה, גרמניה וארה"ב המשווקות את מוצריה.

לחברה שיתוף פעולה עם ענקית המחשוב Dell, שמפיצה את מוצריה ושיתופי פעולה עם חברות נוספות כמיקרוסופט. בין לקוחותיה אפשר למצוא את חברת החשמל, בית חולים איכילוב, משרד החוץ, צה"ל, בזק ועוד אבל חלק הארי של מוצריה - 92% מיוצא לחול.

בשבוע שעבר פורסם ב-TheMarker כי צ'יפ פיסי סיימה את המכרז המוסדי בו הבטיחה גיוס של כ-50% מהיקף ההנפקה עם רשימה מצוממת של 9 גופים מוסדיים בלבד - ששישה מהם היו קשורים בקשר הדוק לחתמי ההנפקה כלל חיתום אקסלנס חיתום ואנליסט חיתום או לחתמים האחרים. כל אחד מגופים אלו אסף בהנפקה סחורה בכ-2 מיליון שקל.

גם המכרז הציבורי שהתקיים שלשום נתקל בקשיים מסוימים והחתמים נאלצו לעמוד מאחורי ההתחייבות החיתומית שנתנו לחברה ואספו 40% מהמכרז הציבורי - קרי כ-5 מיליון שקל. מעניין יהיה כעת לעקוב אחר התנהגות המניה בימים הראשונם למסחר שכן העובדה שהחתמים אספו חלק נכבד מהיקף ההנפקה עשוי ללחוץ עליה כלפי מטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו