תל אביב שוברת שיאים: המעו"ף עלה ב-1.1%; טאואר זינקה כ-13%; סלקום ופרטנר קפצו כ-4% כל אחת

מחזור המסחר היה ער ביחס לימי ראשון - 1.7 מיליארד שקל; הבנקים והנדל"ן עלו ב-0.5%

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

פתיחה סוערת לשבוע המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. המדדים המשיכו לשבור שיאים ומחזור המסחר היה גבוה מעט מהרגיל בימי ראשון, עת הזרים נעדרים מהמסחר כשנוסף לכך מדובר בעונת הקיץ אותה מאפיינים מחזורי מסחר דלילים מהרגיל.

» דיון חם על המתרחש בבורסה - עכשיו ב-TheMarker Cafe

מדד המעו"ף הוסיף 1.1% ל-1160.8 נקודות ומדד ת"א 100 עלה ב-0.9% ל-1,155.28 נקודות - שניהם קבעו שיאים בהמשך לעלייה של 24% מתחילת השנה. מדד התל-טק 15 טפס ב-1.2%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל.

במישור המקרו כלכלי, המתינו היום המשקיעים לפרסום מדד המחירים לצרכן של חודש יוני אחר הצהריים, כשהצפי הוא לעלייה של 0.5%-0.3%. עלייה חדה מכך עשויה להגביר את הציפייה להעלאת ריבית קרבה וללחוץ על הבורסה כלפי מטה. משמעותה של עלייה חדשה מהצפוי היא כי האלטרנטיוות להשקעה בבורסה הופכות לאטרקטיוויות יותר.

בוול סטריט, נחתם השבוע שעבר בעליות שערים בעקבות תוצאות טובות של ג'נרל אלקטריק ועלייה חדה מהצפוי באמון הצרכנים שמשכו את הבורסות לרמות שיא. מדד נאסד"ק עלה ב-0.2% והשלים עלייה שבועית של 1.5% לשיא של שש שנים וחצי - 2,707 נקודות.

מדד S&P 500 קבע שיא של 1,552 נקודות לאחר שעלה ב-1.4% בשבוע. ובשוק הסולידי ירדה התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ב-0.009% ל-5.107%.

בשוק הסולידי של תל אביב, איבדו מחירי השחרים הארוכים 0.44% לקראת הנעילה ומחירי הגלילים הצמודים ירדו ב-0.35%.

טבע ריכזה את המחזור הגבוה בתל אביב היום - כ-116 מיליון שקל וסיימה בעלייה של 2.8%. בליל שישי הגיעה המניה בוול סטריט למחיר שיא של שנה וחצי - 43.6 דולר - והשלימה זינוק של 41% מתחילת 2007. בכך התקרבה טבע עד כדי 3.1% בלבד משיא הסגירה (מתואם לפיצולי מניות ולחלוקת דיווידנדים) שקבעה באמצע דצמבר 2005 - 44.9 דולר.

נייס בלטה גם היא בדואליות עם עלייה של 3.5% במחזור של כ-19 מיליון שקל.

בניגוד למגמה החיובית בבורסה, ניצבו בשבוע שעבר מניות הנדל"ן והבנקים שירדו ב-1.1% וב-0.3%, בהתאמה - היום המשיכו מניות הבנקים לפגר מעט אחרי השוק עם עלייה של 0.5% ומניות הנדל"ן שפתחו בתנופה סיימו גם הן בעלייה מתונה יותר מהשוק של 0.5%.

בבנקים, היו אלו הגדולים שהובילו את הירידות בשבוע שעבר כשהפועלים ולאומי ירדו בכ-0.5% כל אחד. מתחילת השנה, מציגים שני הבנקים הגדולים עלייה של כ-5% כשהם ממשיכים לפגר הרחק אחרי מדד המעו"ף אליו הם משתייכים.

היום עלתה מניית הפועלים ב-1.2% ואילו לאומי חתמה ללא שינוי, כשברקע - פרסומים על החלטתם של נוחי דנקנר ויצחק תשובה (כל אחד בנפרד) שלא להתמודד במכרז לרכישת השליטה בבנק.

מניות שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון הובילו בשבוע שעבר את המגמה החיובית במדד הנדל"ן עם עלייה של כ-9% ואילו היום הן אמנם פתחו בתנופה אך חתמו בתוספת מתונה של 0.2% במחזור של כ-23 מיליון שקל. ברקע למסע העליות צפונה, ההנפקה המתוכננת של חברת הנדל"ן בשליטתה, שיכון עובדים, שעשויה להציף ערך בחברה.

שיכון ובינוי גם מובילה את העליות מתחילת השנה במדד הנדל"ן עם תוספת של 76%. אפריקה הודחה למקום ה-6 ברשימת התשואות מתחילת השנה במדד עם תוספת של 34% בלבד לאחר שזינקה ב-80% עד מאי. אפריקה, ניצבה גם היום בצידו האדום של המתרס עם ירידה של 1.7% במחזור של כ-62 מיליון שקל וגזית גלוב עלתה ב-0.75%.

טאואר זינקה ב-12.8% במחזור של כ-18 מיליון שקל כשברקע, ראיון מצולם אותו העניק מנכ"ל החברה, ראסל אולוורגר, ל-TheStreet.com בה חזר על תחזיות החברה.

מניות בודדות במעו"ף נסחרו היום בירידות ובהן אלביט מערכות שהשילה מעליה 1.7% ודיסקונט השקעות שנפלה ב-2%;

סלקום שהחלה להיסחר היום במדד המעו"ף - התקבלה בעלייה של 3.7% ופרטנר המתחרה עלתה ב-4.1%; כי"ל עולה ב-1.3%; אינטרנט זהב בלטה עם תוספת של 3.6% במחזור ער מהרגיל של 7.3 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר