תל אביב שוברת שיאים: המעו"ף עלה ב-1.1%; טאואר זינקה כ-13%; סלקום ופרטנר קפצו כ-4% כל אחת

מחזור המסחר היה ער ביחס לימי ראשון - 1.7 מיליארד שקל; הבנקים והנדל"ן עלו ב-0.5%

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

פתיחה סוערת לשבוע המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. המדדים המשיכו לשבור שיאים ומחזור המסחר היה גבוה מעט מהרגיל בימי ראשון, עת הזרים נעדרים מהמסחר כשנוסף לכך מדובר בעונת הקיץ אותה מאפיינים מחזורי מסחר דלילים מהרגיל.

» דיון חם על המתרחש בבורסה - עכשיו ב-TheMarker Cafe

מדד המעו"ף הוסיף 1.1% ל-1160.8 נקודות ומדד ת"א 100 עלה ב-0.9% ל-1,155.28 נקודות - שניהם קבעו שיאים בהמשך לעלייה של 24% מתחילת השנה. מדד התל-טק 15 טפס ב-1.2%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל.

במישור המקרו כלכלי, המתינו היום המשקיעים לפרסום מדד המחירים לצרכן של חודש יוני אחר הצהריים, כשהצפי הוא לעלייה של 0.5%-0.3%. עלייה חדה מכך עשויה להגביר את הציפייה להעלאת ריבית קרבה וללחוץ על הבורסה כלפי מטה. משמעותה של עלייה חדשה מהצפוי היא כי האלטרנטיוות להשקעה בבורסה הופכות לאטרקטיוויות יותר.

בוול סטריט, נחתם השבוע שעבר בעליות שערים בעקבות תוצאות טובות של ג'נרל אלקטריק ועלייה חדה מהצפוי באמון הצרכנים שמשכו את הבורסות לרמות שיא. מדד נאסד"ק עלה ב-0.2% והשלים עלייה שבועית של 1.5% לשיא של שש שנים וחצי - 2,707 נקודות.

מדד S&P 500 קבע שיא של 1,552 נקודות לאחר שעלה ב-1.4% בשבוע. ובשוק הסולידי ירדה התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ב-0.009% ל-5.107%.

בשוק הסולידי של תל אביב, איבדו מחירי השחרים הארוכים 0.44% לקראת הנעילה ומחירי הגלילים הצמודים ירדו ב-0.35%.

טבע ריכזה את המחזור הגבוה בתל אביב היום - כ-116 מיליון שקל וסיימה בעלייה של 2.8%. בליל שישי הגיעה המניה בוול סטריט למחיר שיא של שנה וחצי - 43.6 דולר - והשלימה זינוק של 41% מתחילת 2007. בכך התקרבה טבע עד כדי 3.1% בלבד משיא הסגירה (מתואם לפיצולי מניות ולחלוקת דיווידנדים) שקבעה באמצע דצמבר 2005 - 44.9 דולר.

נייס בלטה גם היא בדואליות עם עלייה של 3.5% במחזור של כ-19 מיליון שקל.

בניגוד למגמה החיובית בבורסה, ניצבו בשבוע שעבר מניות הנדל"ן והבנקים שירדו ב-1.1% וב-0.3%, בהתאמה - היום המשיכו מניות הבנקים לפגר מעט אחרי השוק עם עלייה של 0.5% ומניות הנדל"ן שפתחו בתנופה סיימו גם הן בעלייה מתונה יותר מהשוק של 0.5%.

בבנקים, היו אלו הגדולים שהובילו את הירידות בשבוע שעבר כשהפועלים ולאומי ירדו בכ-0.5% כל אחד. מתחילת השנה, מציגים שני הבנקים הגדולים עלייה של כ-5% כשהם ממשיכים לפגר הרחק אחרי מדד המעו"ף אליו הם משתייכים.

היום עלתה מניית הפועלים ב-1.2% ואילו לאומי חתמה ללא שינוי, כשברקע - פרסומים על החלטתם של נוחי דנקנר ויצחק תשובה (כל אחד בנפרד) שלא להתמודד במכרז לרכישת השליטה בבנק.

מניות שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון הובילו בשבוע שעבר את המגמה החיובית במדד הנדל"ן עם עלייה של כ-9% ואילו היום הן אמנם פתחו בתנופה אך חתמו בתוספת מתונה של 0.2% במחזור של כ-23 מיליון שקל. ברקע למסע העליות צפונה, ההנפקה המתוכננת של חברת הנדל"ן בשליטתה, שיכון עובדים, שעשויה להציף ערך בחברה.

שיכון ובינוי גם מובילה את העליות מתחילת השנה במדד הנדל"ן עם תוספת של 76%. אפריקה הודחה למקום ה-6 ברשימת התשואות מתחילת השנה במדד עם תוספת של 34% בלבד לאחר שזינקה ב-80% עד מאי. אפריקה, ניצבה גם היום בצידו האדום של המתרס עם ירידה של 1.7% במחזור של כ-62 מיליון שקל וגזית גלוב עלתה ב-0.75%.

טאואר זינקה ב-12.8% במחזור של כ-18 מיליון שקל כשברקע, ראיון מצולם אותו העניק מנכ"ל החברה, ראסל אולוורגר, ל-TheStreet.com בה חזר על תחזיות החברה.

מניות בודדות במעו"ף נסחרו היום בירידות ובהן אלביט מערכות שהשילה מעליה 1.7% ודיסקונט השקעות שנפלה ב-2%;

סלקום שהחלה להיסחר היום במדד המעו"ף - התקבלה בעלייה של 3.7% ופרטנר המתחרה עלתה ב-4.1%; כי"ל עולה ב-1.3%; אינטרנט זהב בלטה עם תוספת של 3.6% במחזור ער מהרגיל של 7.3 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות